eritme.gen.tr https://www.eritme.gen.tr Eritme, Kilo Eritme Yöntemleri ve Faydaları tr-TR hourly 1 Copyright 2019, eritme.gen.tr Tue, 12 Jul 2016 00:00:00 +0000 Mon, 09 Dec 2019 00:00:00 +0000 60 8 Dakikada Göbek Eritme https://www.eritme.gen.tr/8-dakikada-gobek-eritme.html Fri, 26 Oct 2018 19:06:34 +0000 8 Dakikada göbek eritme, kadınların hayali olsa gerek. Konu estetik olunca en fazla göze çarpan sizde tahmin edersiniz göbek tir. Uygun egzersiz ve yöntemlerle profesyonel bir yardım alarak fazla yağlardan kurtulmak mümkün. Biz kad 8 Dakikada göbek eritme, kadınların hayali olsa gerek. Konu estetik olunca en fazla göze çarpan sizde tahmin edersiniz göbek tir. Uygun egzersiz ve yöntemlerle profesyonel bir yardım alarak fazla yağlardan kurtulmak mümkün. Biz kadınlar göbek yağlarını eritmeye çalışırken, erkekler ise yağları erittikten sonra baklava diye tabir edilen karın kası yapmak için spor salonları ve hocaların dediklerini uygular. Hepimiz fit bir vücuda sahip olmak isteriz. Spor salonuna gidemeyen ama göbek yağlarından kurtulmak isteyen  veye karın kası yapmak isteyenler için günde 8 dakikanızı ayırarak birkaç farklı hareketle nasıl zayıflatacak olduğunu yazdık. Öncelikle inanmamız şart arkadaşlar, sizde biliyorsunuz inanmak başarmanın yarısıdır. Evet önce biraz küçük hareketlerle bedeninin ısınmasını sağlayın ardından nefesimizi burundan alıp ağızdan vererek nefes egzersizleri yapın. Unutmayın nefes çok önemli. Dilerseniz hemen başlayalım.

8 dakikada göbek eritme hareketleri:

Karın kası ve göbek eritme hareketleri

1.Hareket Ayak Sıkıştırma
Sırt üstü pozisyondayken başınız ve omuzlarınız yere temas etmeden bacaklarınızı bükün. Göğsünüzü hafifçe kaldırın ve ellerinizi ayak bileklerinize sokulabilecek kadar bükmeye devam edin. Başlangıç pozisyonuna geri dönün ve aynı hareketi diğer tarafa tekrar yapın. Nefesimizi sağa sola döndüğünüzde alın düz sırt üstü yatarken verin. 
2. Hareket Yarım Mekik
Sırtüstü pozisyonda iken ellerinizi başınızın arkasına koyun ve ayaklarınızı yere basacak şekilde bacaklarınızı katlayın. Daha sonra sağ elinizi ve sol dizinizi kaldırarak ortada birleştirmeye çalışınız. Aynı hareketi diğer tarafla da yapın ve bu şekilde tekrarlayın. Bu egzersiz de yine sırtın tamamı çalıştırmak la kalmıyor karın kaslarını da eritiyor. Doğru nefes alıp vermeyi unutmayın.
3. Hareket Elleri İterek Yarım Mekik
Bu harekette yine sırtımızı tam olarak kaldırmadan ellerimizi bacaklarımızın içine doğru ite bildiğimiz kadar itiyoruz. Karın kaslarını kasarak govdemizin üst kısmını yukarı doğru kaldırın ve başlangıç pozisyonuna geri dönerek hareketi tekrarlayın.
8 Dakikada Göbek Eritme4. Hareket : Dört Hamlede Bacak Kaldırma
Gevşek bir pozisyonda bacaklarınızı hafif kalkık bir şekilde tutun. Tek bacağınızı karınla dik açı oluşturacak şekilde kaldırın. Daha sonra diğer bacağı da kaldırarak aynı hizaya getirin. Karın kaslarının gerildiği hissedince ilk kaldırdığınız bacağı yavaşça indirdikten sonra diğer bacağı da yavaşça bırakın. Bu hareketi yaparken bacaklarınızı kaldırırken nefes alıp indirince nefesinizi bırakıyorsunuz. Unutmayınız ki her zaman zor hareketler de nefes alınır, rahatlarken nefes bırakılır. 
]]>
Göğüs Yağları Eritme https://www.eritme.gen.tr/gogus-yaglari-eritme.html Sat, 27 Oct 2018 11:22:49 +0000 Göğüs yağları eritme; göğüs yağları sorunu bayanlardan çok erkeklerin yaşadığı ve rahatsızlık duyduğu bir sorundur. Bazı kişiler kilolu olmasa bile göğüslerinde yağlanmalar olabilmektedir. Göğüs yağları
Göğüs yağları eritme; göğüs yağları sorunu bayanlardan çok erkeklerin yaşadığı ve rahatsızlık duyduğu bir sorundur. Bazı kişiler kilolu olmasa bile göğüslerinde yağlanmalar olabilmektedir. Göğüs yağları sorunu bayanlarda çok sık rastlanılmadığı için pek bir sorun olarak görülmemektedir. Göğüs yağlarını eritmek, kalça, göbek, bel ve göbek yanı yağlarını eritmekten daha kolaydır. Basen bölgesindeki yağlar ve göbek ve çevresinde yer edinmiş yağları yakmak eritmek bazen zor olabilmektedir. Hatta bu bölgeler için özellikle tıbbı tedavi yöntemlerine başvuran kişilerin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Ancak göğüslerde bulunan yağlar için herhangi bir tıbbı müdahaleye gerek bulunmamaktadır. Göğüs bölgesinde bulunan yağları eritmek için belli bir egzersiz programı bulunmamaktadır. Ancak göğüs bölgesini çalıştırabilecek bütün egzersizler bu bölge yağlarının eritilmesine fazlasıyla yardımcı olacaktır. 

Göğüs Yağları EritmeGöğüs yağlarını eritmek için neler yapılmalıdır; 

Göğüs yağlarını eritmek bu bölgedeki yağlardan kurtulmak için en gerekli durum sabırdır. Sabır ve emek ile bu işi çok rahat bir şekilde halledebilirsiniz. Bir çok kişi herhangi bir bölgesindeki yağları eritmek için belli bir sabır göstermeyip, egzersizlerini yarım bıraktığı için bu işin çok zor ve imkansız olduğunu düşünmektedirler. Oysa ki gösterecekleri bir miktar sabır ve verilen bir sürelik emek ile bu işin aslında ne kadar kolay olduğunu ve her şeyin kişinin kendi ellerinde olup, sadece istemekle başaramayacağınız hiç bir şeyin olmadığını göreceksiniz. 

Eğer spor salonlarına, spor merkezlerine gidemiyorsanız, vaktiniz yoksa veya maddi imkanlar sizi sıkıştırıyorsa bu durumda evde çekebileceğiniz şınav hareketleri size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Şınav hareketleri direk göğüs bölgesine etki etmektedir. Bu sebeple bu egzersizi günde 20 dakika kadar uygulayabilirsiniz. Şunu da unutmayınız ki göğüs bölgenizdeki yağları eritmek istediğinizde omuz ve kol bölgelerinizden de kilo kaybedersiniz. Evde uygulayacağınız egzersizlere ilaveten destekleyici başka bir durum da ekmek tüketimini azaltmaktır. Azaltılan ekmek tüketimi vücudunuzda oluşabilecek yeni yağların önünü kesecektir. Vücudunuzdaki yağ oluşumlarının bitirilmesi hem görüntü olarak size yarar sağlayacakken hem de sağlığınız açısından sizin için harika bir durum olacaktır. İsterseniz Göğüs yağlarını eritmek için bir doktora giderek, doktor kontrolünde tedavi görebilirsiniz.
]]>
Göbek Eritmek İçin Mekik https://www.eritme.gen.tr/gobek-eritmek-icin-mekik.html Sat, 27 Oct 2018 21:42:24 +0000 Göbek eritmek için mekik kullanılan en bilindik yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Karın kaslarını sıkıştırmak ve güçlendirmek için kullanılan bir beden hareketi olan mekik, kadınlar için göbekteki ya Göbek eritmek için mekik kullanılan en bilindik yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Karın kaslarını sıkıştırmak ve güçlendirmek için kullanılan bir beden hareketi olan mekik, kadınlar için göbekteki yağlardan kurtulmak erkekler için ise karın kaslarını geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen bir hareket olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak doğru şekilde uygulanmadığı ve sadece tek başına uygulandığı takdirde mekik hareketinin istenilen göbek görüntüsünü elde edebilmek için yeterli olmadığını görebilmek mümkündür.

Tek başına göbek eritmek için mekik yapmak yeterli ve doğru bir egzersiz türü olmayacaktır. Ancak mekik çekmek istiyorsanız bunu doğru şekilde yapmanız gerekmektedir. Doğru mekik çekmek için özellikle bazı konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. öncelikle direk mekik yapmaya başlamanın vücudunuz için doğru olmadığını söyleyebiliriz. Mekik yapmaya başlamadan evvel 3-5 dakika boyunca vücudunuzu ısıtmanız gerekmektedir. Sadece mekik için değil tüm egzersiz hareketlerine başlamadan evvel vücudunuzu ısıtmanız gerekmektedir.

Göbek Eritmek İçin Mekik
Göbek Eritmek için Mekik Çekerken Dikkat Edilecek Hususlar

 • Doğru mekik hareketini gerçekleştirebilmek için çok sert olmayan ancak tamamen düz olan bir zemine ihtiyacınız vardır. Eğer bütçeniz elveriyorsa bir egzersiz minderi almanız ve kullanmanız çok daha doğru olacaktır. Yere sırt üstü uzanıp belinizle yer arasında boşluk kalmayacak şekilde uzanmanız gerekiyor. Ardından dizlerinizi 90 derece bükerek ayak tabanlarınızı yere basacak şekilde oturtmanız gerekmektedir.
 • Yatış pozisyonunuzu aldıktan sonra göğüs kafesinizin üzerinde ellerinizi çapraz şekilde birleştirmeniz ya da parmaklarınızı kulaklarınızın arkasına değecek şekilde tutmanız gerekmektedir. Bu hareketi yaparken her zaman karın kaslarınızı sıkı bir şekilde tutmanız gerekmektedir. Karnınızı sıktıktan sonra asla gevşetmeden göbek eritmek için mekik hareketimizi gerçekleştirmeye başlıyoruz.
 • Mekik çekme hareketini gerçekleştirirken illa başınızı dizlerinize kadar götürmeniz gerekmemektedir. Burada önemli olan husus karnınızı gevşetmemeniz ve omuzlarınızı yerden kaldırmanızdır. Yani tüm vücudunuzu kaldırmanız gerekmemektedir. Bir diğer önemli olan husus ise yukarı kalkarken nefes verip yatarken nefes almanız gerektiğidir. Egzersizler sırasında nefes kontrolü oldukça önemli olduğundan bu konuya ayrıca özen göstermelisiniz.
 • Pek çok kişi hızlı hızlı mekik çekmenin daha doğru olduğunu düşünüyor olsa da bu hareketi hızlı hızlı değil yavaş yapmanız daha faydalıdır. Bu hareketin yavaş yapılması daha verimli olmasına olanak sağlamaktadır. Göbek eritmek için mekik yapmaya henüz yeni başladıysanız kendinizi fazla zorlamamanız yararınıza olacaktır. Çok sayıda mekik yapmaya çalışmak yerine doğru şekilde yapmanız daha faydalı olacaktır. Bu hareketten daha fazla verim alabilmek için 5 kez ve 3 set olacak şekilde hareketi gerçekleştirmeniz daha doğrudur. Karın ve bel kaslarınızın gelişmesiyle birlikte hareket sayınızı artırmanız daha doğru olacaktır.
]]>
Simit Bölgesi Eritme https://www.eritme.gen.tr/simit-bolgesi-eritme.html Sun, 28 Oct 2018 19:41:40 +0000 Simit Bölgesi Eritme, Adından da anlayacağımız gibi simit bölgesi aslında yan karın bölgesinin simit gibi yanlara doğru yağlanma yapmasıdır. Bu durum da pek çok kişi simit bölgesi eritme egzersizleri yaparak bu fazlal Simit Bölgesi Eritme, Adından da anlayacağımız gibi simit bölgesi aslında yan karın bölgesinin simit gibi yanlara doğru yağlanma yapmasıdır. Bu durum da pek çok kişi simit bölgesi eritme egzersizleri yaparak bu fazlalıklardan kurtulmak ister. Simit bölgesinin oluşmuş olması aynı zamanda karın bölgesinin pek çok yerinde fazlalıkların olduğunu ve midenizin de aslında eritme egzersizlerine  ihtiyacı olduğunu gösterir. 

Simit Bölgesi Eritme Egzersizleri 
 • Öncelikle günlük olarak bu egzersizlerin yapılması ve ihmal edilmemesi gerekir. Ancak düzenli ve sabırlı bir çalışma sizi hayalinizdeki vücuda kavuşturur. 
 • İlk olarak spor yapabileceğiniz ve uzanacağınız düz ve temiz bir yer ayarlayın. Sırt üstü düz bir şekilde uzanın. Derin nefes alıp verin ve nefes alış verişini düzenli ve spor boyunca kontrollü yapın. Ayakları ne çok ayrık ne de çok bitişik olmadan bükün. Bacaklarınız v şeklini alsın. Sonrasında sağ elle sağ ayağa sol elle sol ayağa dokunmaya çalışın. Kolların gergin olmasına dikkat edin. Bu yan karın bölgesinin çalışmasını sağlar. 
 • İkinci bir egzersiz olarak da ayakta bacaklarınızı ayrın ve kollarını göğüs hizasında bükün. Kucağınızda bir şey varmış gibi düşünün .Kollar dirsekten bükülü ve göğse doksan derecelik bir açıyla sabit olsun. Sağ ve sol tarafa doğru yarım dönüşler yapın. 
 • Ayakta bacakları tam açın ve öne doğru elma toplama tekniği dediğimiz terden bir şeye uzanmaya çabalayan eğime ve kalkma hareketini uygulayın. 
 • Tüm egzersizleri her set 15 hareket olacak şekilde 4 sette tamamlayın. Aralarda dinlenmeyi ihmal etmeyin. 
 • Spor öncesi çok fazla yemek yememeli ve yemekten yaklaşık 40 dakika sonra egzersizlere başlamanız önerilmektedir. 
Simit Bölgesi EritmeSimit Bölgesi Eritme Beslenme Alışkanlıkları 
 • İlk olarak kendinizi aç bırakmanın size ve vücudunuza eziyet olduğunu ve aç kaldığınız sürece bu sürecin kasvetli ve sıkıcı olacağını kabullenin. Az ve sağlıklı beslenerek kilo vermeye çabalayın .
 • Bol miktarda su için. 
 • Mutlaka beslenme listenizde çorba, sebze, lifli gıdalar olmalıdır. 
 • Şeker, asitli içecekler, yağlı besinler, fast-food gıdalar, hazır olan tüm yiyecekler ve bağımlılık yapan kötü alışkanlıklardan uzak durun 
 • Müzik dinleyin, spor yapın ve aklınıza yeme- içme dışında yoracağınız sosyal aktiviteler bulun. 
 • Kilo verme egzersizleri yanı sıra sıkılaştırıcı kremler kullanın ve vücudunuzun deforme olmasına karşı önlemler alın. 
 • Çok fazla uykuyu hayatınızdan çıkarın. Yatma ve kalkma saatlerinizi dengede tutun. 
]]>
En Hızlı Göbek Eritme https://www.eritme.gen.tr/en-hizli-gobek-eritme.html Mon, 29 Oct 2018 08:44:07 +0000 En hızlı göbek eritme: beslenme ve spor unsurları ile gerçekleşebilir. Fazla kilo problemi yaşayan kişilerde genel olarak bakıldığında bölgesel olarak en fazla yağ oranı göbek bölgesinde gözlemlenmektedir. Vücudun en f En hızlı göbek eritme: beslenme ve spor unsurları ile gerçekleşebilir. Fazla kilo problemi yaşayan kişilerde genel olarak bakıldığında bölgesel olarak en fazla yağ oranı göbek bölgesinde gözlemlenmektedir. Vücudun en fazla yağlandığı bölge göbek bölgesidir. Göbek, vücudun tam ortasında olduğu için kişinin diğer bölgelerinde kilo yoksa bile göbek yağları kişinin kilolu görünmesine neden olur. Göbek bölgesi yağlı kişiler öz güven eksikliği yaşar ve giyim konusunda zorluk yaşar. Göbek, kas ve yağ dokusu açısından zayıf bir bölge olduğundan dolayı göbek yağlarından kurtulmak isteyenlerin zorlu ama kararlı bir süreç beklemektedir. En hızlı göbek yağları eritmek için kişinin izlediği yollar sağlığa zarar vermemelidir.

En Hızlı Göbek Eritme
En hızlı ve sağlıklı göbek eritme yolları:
 • Vücut hareketliliğini üst dereceye çıkarmaya çalışın ve spora ağırlık verin: Göbek bölgesindeki yağları eritmek için vücudun hareket etmesi çok önemlidir. Göbek bölgesindeki yağlar diyet ve spor ana temelleri ile vücuttan atılmaktadır. Spor zayıflama ve vücut sağlığı için önemlidir.
 • Salatalarda sirke kullanmaya dikkat etmelisiniz: Sirke vücuttaki yağ oranını düşürmektedir. Sirke üzerinde yapılan araştırmalar günde 1-2 kaşık sirke tüketilmesi vücutta ve göbekte yağlanma oluşmasına engel olmaktadır. Bunun yanı sıra kan şekeri dalgalanmalarına engel olduğu için kişide tokluk hissi oluşturmaktadır.
 • Bağırsakları çalıştıran diyet bitki çayları kullanabilirsiniz: Günde 1 bardak içeceğiniz diyet bitki çayı bağırsaklarınızı çalıştırarak zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Fakat kişinin kilo vermek adına bu ürünü devamlı olarak bol miktarda kullanması sağlığa zarar verebilir. Göbek yağlarını eritmek için kullanılan bu yöntem doğru yol izlendiği takdirde yani fazla kullanımdan kaçınıldığı sürece sağlık açısından da fayda sağlayacaktır.
 • Uyku düzenine önem verin: Yapılan araştırmalara göre gün içerisinde 6 saatten az veya 8 saatten fazla uyuyan insanların bel ve karın bölgesinde yağlanma oluştuğu açıklanmıştır. Bunun yanı sıra iç organlarda da yağlanma oluşmaktadır. Bunun için uyku düzenine önem verilmesi göbek bölgesinde yağlanma oluşmasına engel olmaktadır.
]]>
Erkek Göbek Eritme https://www.eritme.gen.tr/erkek-gobek-eritme.html Mon, 29 Oct 2018 09:16:42 +0000 Erkek Göbek Eritme, göbek kavramı genellikle erkekler ile ilişkilendirilmiştir. Birçok erkek bu halinden mutsuz olmaktadır. Fazla kilolar, göbeğin iki yanında biriken yağlar özellikle erkekleri hareket edemez hale getirir. Ama sak Erkek Göbek Eritme, göbek kavramı genellikle erkekler ile ilişkilendirilmiştir. Birçok erkek bu halinden mutsuz olmaktadır. Fazla kilolar, göbeğin iki yanında biriken yağlar özellikle erkekleri hareket edemez hale getirir. Ama sakın ümitsizliğe kapılmayın. Şimdi açıklayacağımız formüller ve egzersizler sayesinde istediğiniz fit vücutlara sahip olabileceksiniz. Kilo vermekte en önemli nokta inanmaktan geçer. Tavsiyelerimizi 1-2 gün yerine getirip sonra üşengeçlik bir hal alırsanız tabi göbeğinizi eritmek imkansız bir hal alabilir. Bu yüzden inanmanız ve tüm yaşamınızda bu önerileri dikkate almanız göbek eritmek için oldukça önemlidir. Karın yağları bel bölgesi ölçülerek öğrenilebilir. Bir mezura kullanarak belinizi ölçebilirsiniz. Erkeklerde normal bel çevresi 102, kadınlarda ise 88 olarak belirlenmiştir. Eğer bu rakamları geçmişseniz sizin de göbek eritme programlarına başvurmanız gerekmektedir. 

Erkek göbek eritme, göbek bölgesindeki yağları eritmek oldukça zor olarak bilinir. Bu yüzden göbek eritmek için bazı püf noktalara dikkat etmek gerekir. Göbek eritmek için önemli noktalar şunlardır:
 • Şeker: Bilimsel araştırmalar sonucunda şekerin sağlığa çok zararlı olduğu saptanmıştır. Şekerin yarısı fruktoz, yarısı ise glikozdan oluşur. Ve fruktoz sadece karaciğerde metabolizma edilmektedir. Eğer yüksek derecede şeker tüketimi yaparsanız karaciğer fruktoza yağa dönüştürür. Ve araştırmalar göbek oluşumunun çoğunun bu nedenle olduğunu göstermiştir. Şekerin yağlanma sorununun yanında birçok sağlık problemlerine de neden olduğu bilinmektedir. Özellikle sıvı içecek tüketiminde ki şeker oranı yağlanmayı daha çok arttırmaktadır. Bu yüzden şeker tüketimini azaltmak hatta tamamen kesmek sizin için daha faydalı olacaktır.
 • Fazla protein tüketimi: Kilo verme ve yağları eritme konusunda en önemli noktalardan biri de fazla protein tüketimidir. Açlık halinde tüketilen protein %60 oranında kişinin açlığını bastırmaktadır. Tok tutması ve metabolizma hızını artırması sebebiyle günde yaklaşık 441 kalori daha tüketmenizi sağlamaktadır. Protein tüketimi kilo vermede etkili olduğu gibi kiloyu verdikten sonra tekrar almamak için de önemlidir. Araştırmalar da fazla protein tüketen insanlarda göbek oluşumunun daha az olduğunu göstermektedir. Özellikle hayvansal proteinlerin tüketimi yağlanmayı önlemede birebir rol oynamaktadır. Bu nedenle özellikle aldığınız besinler arasına yumurta, tavuk, balık ve su ürünleri, et ve süt ürünlerini koymanız gerekmektedir. 
 • Karbonhidratların azaltımı: En iyi göbek eritme yolu karbonhidrat diyeti uygulamaktan geçmektedir. Bilimsel araştırmalar sonucu diğer diyetlere oranla karbonhidrat azaltma diyetlerinin daha etkili olduğu kanıtlanmıştır. Direk yağlı oranlara etki eden bu diyet hem karaciğerde hem de göbek kenarlarında biriken yağı azaltarak hem göbeğin erimesine hem sağlıklı yaşamanıza etki eder. İçinde karbonhidratı yüksek derecede bulunduran en önemli yiyecekler ekmek ve undur. Özellikle bu besinlerin tüketiminden uzak durmak kilo vermek için oldukça önemli bir yöntemdir. Eğer daha hızlı kilo vermek isterseniz günlük alınan karbonhidrat oranını 50 gram seviyelerine düşürmek gerekir. Ayrıca karbonhidrat azaltım diyeti diyabet hastaları içinde oldukça yararlıdır.
 • Lif içeren madde tüketimi: Genellikle sindirimi yapılamayan ve bitkilerde bulunan lifler de göbek eritmek için gerekli besinler arasında yerini almaktadır. Lifler suda çözünen ve çözünmeyen olarak iki bölüme ayrılmaktadır. Bunlardan suda çözünen yani yapışkan lifler göbek eritme konusunda kullanılan liflerdir. Su ile birleşen yapışkan lifler bir jel tabakası haline gelir. Bu jel sindirim sisteminden yiyeceklerin çıkışınız azaltarak kişiyi tok tutar. Böylece kişinin iştahı da azalır. Ayrıca yapılan araştırmalar günlük 14 gram tüketilen lifli ürünlerin kalori alımını %10 azalttığı ve 2 ayda 2 kg verilmesini sağladığı kanıtlanmıştır. En önemli lif bulunduran ürünler ise yulaf, baklagiller, portakal, keten tohumu ve brüksel lahanası olarak bilinir. Öz]]> Göbek Ve Basen Eritme https://www.eritme.gen.tr/gobek-ve-basen-eritme.html Tue, 30 Oct 2018 05:18:50 +0000 Göbek ve basen eritme, basen ve göbek çevresindeki kilolar ve yağlar hem görüntü olarak çok çirkin görünürken hem de sağlık açısından da hiçbir yararı olmadığı gibi zararları bulunan gereksiz yağ ve kilolardır. Ö Göbek ve basen eritme, basen ve göbek çevresindeki kilolar ve yağlar hem görüntü olarak çok çirkin görünürken hem de sağlık açısından da hiçbir yararı olmadığı gibi zararları bulunan gereksiz yağ ve kilolardır. Özellikle genç bireylerde giydiğini yakıştıramama, giydiği elbisenin göbek ve basenlerdeki yağlar ve kilolardan kaynaklı olarak üzerine oturmaması da sık sık yaşanılan durumlardan birisidir.

 Göbek ve basen eritme egzersizleri, göbek ve basenlere veda etmenizde size yardımcı olacak egzersizlerimizi anlatacağım. Göbekteki yağ ve kilolar için ayrı egzersizler yaparken, basen bölgeniz için daha başka egzersizler yapmanıza gerek yok. Vereceğim üç egzersiz içerisinde aynı anda hem göbek çevrenizdeki kilo ve yağlardan arınırken, hem de basen bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulabileceksiniz.

Göbek ve basen eritme egzersizleri,
 • İlk egzersizimiz için sırt üstü bir şekilde düz bir zemine uzanın. Dizlerinizi bükerek, ayaklarınızın tamamen yere sert bir şekilde bastığına emin olun. Kollarını düz bir şekilde ayaklarınıza doğru uzatarak, ellerinizi de açıp yerdeki destek almaya çalışın. Daha sonra omuzlarınız ve ayaklarınız zemine değecek fakat diğer bölgeleriniz havada duracaktır. Bedeninizi havaya kaldırarak birkaç saniye bekleyip tekrar normal zemine bedeninizi bırakın. Bu işlemi üst üste 20 defa uygulayın. Dilerseniz sayıyı daha da fazlalaştırabilirsiniz. 
 • İkinci egzersizimiz ise yine aynı şekilde çok kolay. Bir önceki egzersizdeki gibi sırt üstü bir şekilde zemine uzanarak bacaklarınızı dizden bükün. Fakat bu harekette eller zemine düz bir şekilde uzanmayacak, tersi bir şekilde ellerinizi omuz hizasından yere destek alacak şekilde tutarak omuz ve başınızı yukarı kaldıracaksınız. Yere sadece ayaklarınız ve eliniz temas edecek. Bu şekilde saniyelerce bekleyerek tekrar bedeninizi indirin. Bu işlemi de 15 - 20 defa tekrarlayın.
 • Üçüncü ve son hareketimizde ise yine aynı şekilde düz bir zemine sırt üstü uzanarak bacaklarınızı dizden bükün. Ayak topuklarınız yere değecek şekilde pozisyonunuzu alarak, ellerinizi iki yana doğru açın ve sıra ile omuzlarınız yere değecek şekilde bel, kalça ve bacaklarınızdan biri havaya kalkacak şekilde kaldırın. Kaldırdığınız bacaklarınız da dizden bükülmüş şekilde olmalıdır. Sıra ile bacaklarınıza bu işlemi tekrar edin. Bu işlemi de her bacağa 20 defa olacak şekilde uygulayın.
Göbek Ve Basen Eritme
Göbek ve basen eritmek için nasıl bir beslenme programı uygulanmalı,

Öğün atlamayın, atlatıldığı vakit bünye kilo değil fakat yağ biriktirmekte. Bu sebeple öğün atlamadan azar azar ve sık sık yemek tüketmelisiniz. Ara öğünlerde muhakkak meyve ve sebze tüketmeye özen göstererek, sebzeli çorbaları hayatınızın odak noktası haline getirmelisiniz. Beyaz ekmek tüketmeyi bırakmalı, bunun yerine akşamları bir dilim kepekli ekmek kullanmaya özen göstermelisiniz. Tuz, şeker ve undan elinizden geldiğince uzak durmalısınız. Yiyeceğiniz meyve ve sebzelerdeki tuz ve şeker oranı vücudunuz için yeterli olacaktır. Daha fazlasını tüketerek vüzudunuza hamallık etmeye hiç gerek yok. Sabahları kahvaltısında bir tane taze haşlanmış yumurta muhakkak bulundurmalısınız. Yanında bir kase de yoğurt tüketmeli bu sayede kabızlık sorunu yaşamadan rahat bir şekilde yağ yakanilirsiniz. Kahvaltılarınızda şekersiz yeşil çay çeşitlerinden dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Ara öğünlerinizin de vazgeçilmezi haline getirmelisiniz. Kahvaltılarınıza ilaveten küçük bir peynir dilimi ve yanına elma veya şeftali ekleyebilirsiniz. Akşamları ise bir dilim kepekli ekmek yanında sebzeli çorbalar ve salata çeşitlerini gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. 
]]>
Kalça Eritme Erkek https://www.eritme.gen.tr/kalca-eritme-erkek.html Wed, 31 Oct 2018 03:14:35 +0000 Kalça eritme erkek ve kadınlarda farklı şekillerde gerçekleştirilmesi gereken bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Büyük ve şekilsiz kalçalar her ne kadar daha çok kadınlar için problem gibi görülse de görünüşüne Kalça eritme erkek ve kadınlarda farklı şekillerde gerçekleştirilmesi gereken bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Büyük ve şekilsiz kalçalar her ne kadar daha çok kadınlar için problem gibi görülse de görünüşüne dikkat eden erkekler için de oldukça büyük bir sorun haline geldiğini görebilmek mümkündür. Bu yüzden erkeklerin de kalçalarını eritmek için bazı egzersizler gerçekleştirdiklerini görebilmek mümkündür. Ancak bu egzersizlerin bayanların yaptıkları egzersizlerle bazı ufak farklılıklara sahip olduğunu söylemek gerekmektedir.

Kalça Eritme Erkek
Kalça Eritme Erkek Egzersizleri

 • İlk hareketi gerçekleştirmek için öncelikle yere yumuşak bir örtü serilmesi gerekmektedir. Halı üzerinde de gerçekleştireceğiniz bu harekette emekleme pozisyonu almanız gerekmektedir. Emekleme pozisyonu aldıktan sonra başınızı karşıya bakacak biçimde düz tutmanız gerekmektedir. Pozisyonunuzu aldıktan sonra bacaklarınızdan birini kalçanızdan kaldırarak düz tutmanız ve sonra tekrar diziniz yere değecek şekilde yerine koymanız gerekmektedir. Bu hareketi yaparken bacağınızı iyice açmaya ve her iki bacak içinde aynı işlemi en az 15 kez yapmaya özen göstermeniz gerekir.
 • Kalça eritme erkek egzersizlerinden ikincisini gerçekleştirebilmek için öncelikle sert ve düz bir zemine ihtiyaç vardır. Sırt üstü zemine uzandıktan sonra dizinizi kırıp karnınıza doğru iki elinizi bağ yaparak çekmeniz gerekiyor. İyice çekip tekrar bırakacağınız bu işlemi en az 20 kez her iki bacağınız için de gerçekleştirmelisiniz. 
 • Yan bir şekilde zemine uzanın. Kolunuzla yerden başınıza destek alacağınız bu harekette düz tuttuğunuz bacağınızı yukarıya doğru yana açarak kaldırmanız gerekmektedir. Bu hareket hem kalça hem de bacak kaslarınızı harekete geçirecektir. Bu işlemi de en az 15 kez olacak şekilde her iki bacak için de uygulamanız gerekmektedir.
 • Sırt üstü sert ve düz zemine uzanarak gerçekleştireceğiniz bir diğer harekette ise kalçanızdan bacaklarınızı 90 derecelik açı ile kaldırmanız gerekmektedir. Sırt üstü hızlı bir şekilde bisiklet kullanır gibi gerçekleştireceğiniz bu hareketi dinlene dinlene yapabilirsiniz.
 • Kalça eritme erkek egzersizlerinden son olarak önerebileceğimiz egzersizi ayakta gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu hareketi yaparken etrafınızın boş olmasına dikkat etmelisiniz. Dik durup kollarınızı yanlara doğru 90 derecelik açılar oluşturacak şekilde açmalısınız. Çömelip dik bir şekilde ayağa kalkarak gerçekleştireceğiniz bu hareket diz sağlığı için de faydalı olacaktır. bu son egzersizi de bol bol yapabilirsiniz.
]]>
Alt Karın Yağları Nasıl Eritilir https://www.eritme.gen.tr/alt-karin-yaglari-nasil-eritilir.html Wed, 31 Oct 2018 19:54:39 +0000 Alt karın yağları nasıl eritilir, sorusunun cevabı özellikle güzel vücuda sahip olmak isteyen kişiler arsında merak konusudur. Kadın veya erkek hiç fark etmez, pek çoğumuzun vücudumuzda en çok şikayet ettiği bölgelerd Alt karın yağları nasıl eritilir, sorusunun cevabı özellikle güzel vücuda sahip olmak isteyen kişiler arsında merak konusudur. Kadın veya erkek hiç fark etmez, pek çoğumuzun vücudumuzda en çok şikayet ettiği bölgelerden biri alt karın bölgesinde biriken yağlardır. Vücudun en çekici bölgelerinden biri olan alt karın bölgesi aynı zamanda geliştirmesi ve eritilmesi en zor olan bölgelerden biridir. Alt karın bölgesindeki kasları ortaya çıkarıp o güzel görünüme ulaşabilmek için her şeyden önce alt karın bölgesinde bulunan yağlarını eritmek gerekecektir. Vücudunuzda bulunan yağ oranı % 12'lere % 11’lere düşseniz bile alt karın bölgesindeki yağları eritmek için yeterli olmayabilir.

Kadın veya erkek hiç fark etmez, pek çok kişinin yaptığı bu bölgeyi eritmek isterken yapmış olduğu hata, karın kaslarını çalıştırırken mekik egzersizleri ile vücudun üst kısmını indirip kaldırmak ve bacak kısmını sabit tutmak olmuştur. Bu hatadan dolayı alt karında kalan yağlar yeteri kadar egzersizden etkilenmiyor. Oysaki dengeli bir şekilde vücudun üst kısmını sabit tutarken bacakları indirip tekrar kaldırmak hem alt karın bölgesini çalıştıracak buradaki yağları eritecek hem de kalçalarınıza istediğiniz fit görüntüyü kazandıracaktır. 

Alt karın yağlarını eritmek için neler yapabiliriz

 • Karın hareketlerini karnınız açken yapın. Böylece açken vücudunuz egzersiz yaptığında yakıt olarak karbonhidratları değil yağ depolarını kullanacaktır, 
 • Karın sıkılaştırma hareketlerine başlamadan önce kardiyo hareketleri ile egzersize başlayın. Böylece inatla erimek istemeyen alt karın yağları erimeye başlayacaktır.
 • Karın kaslarınızı, yapılan egzersizler arasında dinlenirken bile sıkıp karnınızı sonra bırakın! Bu uygulama vücut çalışanların definasyon arttırmak için sıkça başvurdukları bir yoldur ve oldukça işe yarar.
 • Karın egzersizleri arasındaki dinlenme süresini kısa tutmanızda fayda var. Yapmanız gereken egzersiz setleri arası 30 saniyeyi geçmeyecek şekilde dinlenerek bir çalışma yapmak, karın kaslarınızdaki yanmayı hissetmek olmalı.
 • Yapılan diyetinize odaklanmalı ve buna uymalısınız. Çünkü yedikleriniz ve yaptığınız diyet alt karın kaslarınızın nasıl göründüğüne karar verir. Bu yüzden yedikleriniz de yapılan egzersiz kadar önemlidir. Özellikle yeşil çayın karın yağlarını eritmede etkili olduğu bilinmektedir. Özellikle akşam 7-8’den sonra yüksek karbonhidrat ve yağ içeren besinler tüketmemeye ve gün içerisinde çok aşırı kalorili besinler yememeye özen gösteriniz.
Alt Karın Yağları Nasıl EritilirAlt karın yağlarını eritmek için hangi egzersizleri yapabiliriz
 • Bu uygulayacağınız egzersizin zorluk derecesi orta olup alt karın  kaslarınızı tamamen sıkılaşmaya hazırlayacak müthiş bir hareket. Bu egzersizi yaparken sırtınızın yumuşak bir yerde olmasına önem veriniz. Sırt üstü uzanıp karnınızı sıkın ve bel boşluğunuzu kapatın. Bacaklarınızı kırmadan doksan derece açı yapacak şekilde dik olarak havaya kaldırın. Bu arada boş kalan ellerinizi kalçanızın altına yerleştirin. Karnınız ve belinizden destek alarak bacaklarınızı yukarı doğru itiverin. Havada 2-3 saniye kadar bekletip yavaşça tekrar aşağı indirin ve bu hareketi üst üste 8 ya da 10 kez tekrarlayın. Bu hareketi 2-3 set halinde yapabilirsiniz.
 • Bu egzersiz ise direkt alt karın bölgesini hedef alan başlangıç ısıtma hareketi için oldukça iyidir. Alt karın kısmında sıkılaşmayı gerçekleştirmek için bu bölgeyi uyararak yağ yakmayı başlatan etkili ve başlangıçta mutlaka uygulanması tavsiye edilen bir egzersizdir. Sırtüstü yere uzanın ve bel boşluğunuzu kapatınız. Yoksa ağırlık belinize biner ki bu da istenmeyen bir durumdur. Karnınızı iyice sıkın. Bacaklarınızı doksan derece açı olacak şekilde bükün ve kollarınızı öne doğru uzatıp bacaklarınızı itin. Doğrulmadan bacaklarınızı iterken bacaklarınızın hiç hareket etmemesini sağlayın. Bir itme egzersizi]]> 1 Haftada Göbek Eritme Egzersizleri https://www.eritme.gen.tr/1-haftada-gobek-eritme-egzersizleri.html Thu, 01 Nov 2018 09:22:33 +0000 1 Haftada Göbek Eritme Egzersizleri, Herkesin doğasında mükemmel bir vücuda sahip olmak vardır. Göbek ise, kadının doğasına aykırıdır. Çünkü güzellik ve estetik açısından ortadan kaldırmaktadır. 1  haftada gö 1 Haftada Göbek Eritme Egzersizleri, Herkesin doğasında mükemmel bir vücuda sahip olmak vardır. Göbek ise, kadının doğasına aykırıdır. Çünkü güzellik ve estetik açısından ortadan kaldırmaktadır. 1  haftada göbek eritme egzersizleri ile destekleyip, şekilli düz bir karın için sağlıklı olduğunu hissetmektir. Bölgesel olarak vücudun en fazla yağlandığı bölge göbek çevresidir. Bunun için göbek eritme, kas ve yağ dokusu açısından çok zayıf bir bölgedir. Dolayısıyla göbek eritme egzersizleri arasında başlangıç olarak yapılması gerekenlerden birisi de göbek masajıdır ve bebek yağı ile banyodan sonra yapılması gereklidir. O bölgedeki yağları hareket ettirerek, bir ısı yayar ve yağların erimesine yardımcı olur. Ayrıca o bölgedeki kasların hareket etmesi sağlanır. Yani bir yerden bir yere gitmek için insanlar yürürken bacaklarını ve kollarını çalıştırır. Diğer egzersiz hareketi, bisiklete binme etkinliği için sadece kalça ve bacaklar açısından yararı olur. Ancak göbek eritme konusu ayrı bir özen ister. Bazı yapılması gereken egzersizler vardır. Bu amaçla bilindiği üzere mekik hareketi, göbek eritir. Mekik hareketleri çok çeşitli şekillerde yapılabilir. Bunun için yere sırt üstü yatıp, bacakları yukarı aşağı kaldırıp indirmek, göbek bölgesini doğrudan etkiler. Bir diğer örneği, yerden yüksek bir yere yatıp, bacakları aşağı yukarı hareket ettirmek de çok iyi bir şekilde göbek eritir. Dolayısıyla bol egzersiz yapmak, göbek yağlarını eritmek için çok gereklidir. Böylece metabolizmayı hızlandırarak ve hücrelerde bulunan yağ dokularını dışarı atarak göbek yağlarını azaltmaya yardımcı olur. 1 haftada göbek eritme egzersizleri ile sağlıklı bir kilo verme sürecini hızlandırır ve özellikle göbekteki yağları yakmaya yarıyor.

1 Haftada Göbek Eritme Egzersizleri;

Bel çevresi; Bu egzersiz için sırtüstü uzanılır, bacaklar masa pozisyonunda dizlerden 90 derecelik açıyla bükülür, eller boynun arkasında kalacak şekilde dirsekler açık kalır, çene göğüsten uzak tutulacak. Her nefes veriş esnasında bir bacağı uzatırken diğer bacağın dizini çapraz olarak dirseğe yaklaştırılıp, üst beden kısmını hafif bir şekilde döndürülür. Her iki yöne doğru altı defa tekrarlanır.

Göbek eritme; Özellikle göbekteki yağları yakmaya yarayan egzersizdir. Başlangıç olarak eller başınızla birlikte desteklenir. Dirsekler sonuna kadar açık kalır. Bacaklar uzatılır. Sonra nefes alıp, verirken baş ve dizler birbirine yaklaştırılır. Bu hareket 15 defa tekrarlanır.

1 Haftada Göbek Eritme Egzersizleri
Karın kasları; Sırt üstü yatar pozisyonda karın kısmına doğru bakılır ve bacaklar dizlerden bükülerek masa pozisyonu alınır. Nefes alıp verirken, karın içeride tutulur ve üst kısmını yerden kaldırırken bir elinizle dizin iç kısmını, diğeriyle dış tarafı tutulur ve diğer bacak göz hizasında uzatılır. Her nefes verilirken bacak değiştirilir. Her iki bacakla bu egzersiz beş defa, toplam olarak on defa tekrarlanır.

Göbek yağları; Bu egzersiz ile tüm karın kaslarını çalıştırır ve beli inceltir. Oturur bir şekilde sırt düz, kollar birbirine paralel bakacak. Bu pozisyonda nefes alınır. Nefes verirken de, kollar yanlara doğru açılarak geriye dönülür. Bu hareket 15 defa tekrarlanır.
]]>
Basen Eritme Egzersizleri https://www.eritme.gen.tr/basen-eritme-egzersizleri.html Thu, 01 Nov 2018 11:43:37 +0000 Basen eritme egzersizleri, zayıf, zarif bir vücuda sahip olmak istiyor ve basenlerinizi eritmekte zorlanıyorsanız bu yazı tam size göre. Evde, çok kolay ve pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz bir kaç egzersiz hareket ile basenleri Basen eritme egzersizleri, zayıf, zarif bir vücuda sahip olmak istiyor ve basenlerinizi eritmekte zorlanıyorsanız bu yazı tam size göre. Evde, çok kolay ve pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz bir kaç egzersiz hareket ile basenlerinize elveda diyeceksiniz. Günde sadece 15 - 20 dakikanızı basenlerinizi eritmek için ayırırsanız bir süre sonra kötü göründüğünü düşündüğünüz ve vücudunuzun diğer bölümleri ile orantısız olduğunu gördüğünüz basenleriniz, istediğiniz ölçülere girecektir. Basen eritme egzersizleri sadece basenlerinizi eritmekle kalmayacak aynı zamanda iç bacaklarınızın da incelmesine yardımcı olacaktır. Yapacağınız basen eritme egzersizlerini tek başına uygulamayarak, yanında aynı zamanda doğru beslenmeye ve bol bol su tüketmeye de dikkat edilmelidir. Her gün üç öğün kesinlikle tüketilmeli ayrıca özellikle kahvaltı çok sağlam bir şekilde yapılmalıdır. Ara öğünlerde de meyve ve sebze tüketimi fazla olmalıdır. Şekerli gıdalardan uzak durulmalı, lifli ve kepekli gıdaların tüketimi daha fazla olmalıdır. Tuz ve yağlı gıdalar da en az şeker kadar bünyeye zarar vermektedir. Bu üç gıdayı olabildiğince hayatınızdan çıkarmaya, yapamıyorsanız eğer azaltabildiğiniz kadar azaltmaya çalışın. Böylece basenleriniz daha çabuk eriyerek, fit bir vücuda sahip olacaksınız. Su tüketimi ise günde iki litre olmalıdır. Eğer vücut rahatsızlık duymuyorsa bu miktarı daha da arttırabilirsiniz. Suyun zararı olmadığı gibi yararlarının çokluğu da unutulmamalıdır. Basen eritme egzersizlerini şu şekilde sıralayabiliriz;  

Basen Eritme Egzersizleri
Basen eritme egzersizleri

 • Basen eritme egzersizleri için ilk hareketimiz için sırt üstü uzanılacak ve bir sandalyeye ayaklar uzatılacak. Bir bacağınızı tam dik bir şekilde yukarı doğru kaldırarak diğerini sandalye üzerinde kalacak şekilde pozisyonumuzu alıyoruz. Kalça yere değmemeli ve on santim kadar yukarıda olmalıdır. Eller ve kollar yerde destek için hazır bekletilmeli. Daha sonra bacakların yeri değiştirilmelidir. Bu işlem yirmi defa devam etmelidir.
 • Bir diğer egzersizimiz ise sandalyenin arkasından destek alarak yapılmaktadır. Sandalyenin arka kısmına uzanarak tutun ve parmak uçlarınıza kalkın daha sonra önce bir bacağınızı daha sonra da diğer bacağınızı kaldırarak tam diz hizasından diğer bacağınıza baskı uygulayın. Vücudun ve bacakların dik durmasına özen gösterin. Bu işlemi de 15 defa tekrarlayın. 
 • Basen eritme egzersizlerine bir diğer hareketimizle devam edelim. Bu hareketimiz sandalyenin karşısına geçilerek yapılmaktadır. Sandalyenin karşısında yere çömelir bir şekilde oturma pozisyonuna geçin ve kollarınızı sandalyenin oturma kısmını üst tarafına yani omuz hizanıza getirerek karşıya dönük bir şekilde dik uzatın. Ve 20 defa ayağa kalkıp kalkıp tekrar çömelin, dik olduğunuzdan ve kollarınızın bükülmediğinden emin olun.
 • Basen eritmede son hareketimiz ise bir sandalye karşısına eller belde olacak şekilde geçin. Bir ayağınızı sandalyeye uzatın ve diğer ayağınızı arka tarafa zemine doğru iteleyin. Ancak tipiğiniz değil ayak parmaklarınız zemine değmeli. Belden bacaklarınıza baskı uygulayarak iyice gerilmesini sağlayın ve daha sonra bacakların yerini değiştirerek bu işlemi tekrar uygulayın. Günde 15 defa bu işlemleri uygulamayı ihmal etmeyin.
 • ]]>
  3 Günde Göbek Eritme https://www.eritme.gen.tr/3-gunde-gobek-eritme.html Thu, 01 Nov 2018 22:00:36 +0000 3 günde göbek eritme, bir çok kişinin uzun uğraşlar, aç kalarak yapılan diyetler, fazla sık yapılan sporla sağlık sorunları yaşadığı ancak göbek ve göbek yağlarından kurtulamadığı bir çok kişi tarafından 3 günde göbek eritme, bir çok kişinin uzun uğraşlar, aç kalarak yapılan diyetler, fazla sık yapılan sporla sağlık sorunları yaşadığı ancak göbek ve göbek yağlarından kurtulamadığı bir çok kişi tarafından bilinmektedir. Göbek çabuk ve hızlı bir şekilde erimediği gibi uğraş ve emekte istiyor. Gösterilen bir miktar sabır ve düzenli beslenerek, hayatınızdan un, tuz ve şekeri çıkararak artı her gün düzenli bir şekilde doğru sporlar yapılarak bar olan göbeğinizden kurtulabilirsiniz. Bazı kişilerde göbek tabakası kalıcı ve sert olabiliyor. Bu durumda bu kişiler yapması gereken sporu daha çok yaparak, yeme konusunda da sağlık problemlerine yol açmayacak derecede az yemek ve gıdalar tüketmelidir. 3 günde göbeğinizden kurtulmak için, sizlere yapmanız gereken diyet listesini vereceğim. Ancak sabırlı ve kararlı olmanız gerekiyor. Sabır ve karar ile göbeğinizden daha sakin bir şekilde hiç bir stres yaşamadan kurtulduğunuzu göreceksiniz. 

  3 günde göbek eritme diyet listeniz nasıl olmalı, 

  3 gün boyunca kesinlikle kendinizi aç bırakmayın ve üç öğünde de kesinlikle hiç şekilde yemek yemeyerek zayıflayacağınızı düşünmeyin.  Özellikle kahvaltıya dikkat etmelisiniz ve alabileceğiniz en fazla kalorinin kahvaltıda olmasını unutmamalısınız. Şu hususta unutumamalısınız ki, vücut aç bırakıldığında vücut var olan besinleri ve bir an da tüketilen gıdaları direk yağa çevirir. Bu sebeple öğün atlamadan, sık sık azar azar yemek yenilmeli. Şekerden olabildiğince uzak durmalısınız.  Tatlı tüketiminizi minimuma indirerek, tatlı krizlerinizi bir elma ile veya lifli tek bir bisküvi ile geçiştirmelisiniz. Sütlü tatlılar size yarar sağlamayacaktır. Tuz da en az şeker kadar tehlikelidir. Kilo yaptığı ve yapılan kilonun vermesi de oldukça güçsüz. Tuzu en düşük seviyede tüketmeye özen göstererek gerekirse hiç tüketmemelisiniz. Un mamüllerini hayatınızdan çıkaramıyorsanız eğer, beyaz ekmek yerine bir dilim kepekli ekmek tüketebilirsiniz. Bunlar daha erken göbek eritmenize yardımcı olacağı gibi, lavaboya çıkmanıza da fazlasıyla yardımcı olacaktır. Kabızlık sorunu yaşamadan kilo kaybetmek herkesin hayalleri arasındadır. Bol su tüketmekte yağları daha erken yakmanıza yardımcı olacaktır. Bu sebeple günde en az 13 bardak su içmelisiniz. 

  3 Günde Göbek Eritme
  3 günde göbek eritme için neler tüketilmeli, 

  3 günlük sıkı bir bir diyet için yemek listeniz içerisinde muhakkak olarak yoğurt, salata çeşitleri, meyveler, çorba çeşitleri, sebzelerden yapılmış yemekler olmalıdır. Bunların yanında bol su tüketilmeli ve ekmek tüketimi her akşam bir dilim kepek ekmeği olarak belirlenmelidir. Gün içerinde 3 veya 4 kere meyve tüketilmelidir. Öğün aralarında sebze tüketebilirseniz meyve yerine sebzede tercih edebilirsiniz. Kahvaltılarınızda şekerli çay yerine, şekersiz çeşitli yeşil çayları tüketebilirsiniz. Yoğurt bağırsakları rahatlatacağı için lavaboya çıkamama durumunuzu ortadan kaldıracaktır. Bu sayede daha hızlı ve daha verimli bir şekilde göbek eritme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Taze haşlanmış yumurta, her sabah tuzsuz olarak tüketilmelidir. Dilerseniz yumurta sarısını tüketmeyebilirsiniz. Hızlı kilo yapan gıdalar arasında yer almaktadır yumurta sarısı.. Her gün yarım saatinizi göbek ve bel çevresini çalıştıracak doğru egzersizlere ayırmanızda fayda var. Yaptığınız diyeti, sağlıklı yapılan egzersizlerle tamamladığınız sürece göbek ve göbek çevresi kilo ve yağlarınızı daha sağlıklı bir şekilde kaybedeceksiniz. Yapılan diyetler ve egzersizler sizi sağlığınızdan etmemelidir. Bu konuda dikkatli olmanızda fayda var. Dilerseniz bütün bunları bir hekim kontrolünde de gerçekleştirebilirsiniz.
  ]]>
  Basen Bacak Eritme https://www.eritme.gen.tr/basen-bacak-eritme.html Fri, 02 Nov 2018 13:04:24 +0000 Basen Bacak Eritme, Kadınların hemen, hemen hepsi de basen ve bacaklarının kalın olmasından dertlidirler. Kadınların fiziki problemlerinin en başında basen ile bacak kalınlığı gelmektedir. Bunları normal düzeye indirgemek Basen Bacak Eritme, Kadınların hemen, hemen hepsi de basen ve bacaklarının kalın olmasından dertlidirler. Kadınların fiziki problemlerinin en başında basen ile bacak kalınlığı gelmektedir. Bunları normal düzeye indirgemek için çeşitli birçok yöntemler bulunmaktadır. Ancak en sağlıklı olanı ve en önemlisi bol, bol egzersiz yapmaktır. Bazı kişiler evde basen eritme egzersizleri yaparak bir yere varamayacaklarını düşünürler bu düşünce çok yanlıştır. Basen bacak eritme egzersizlerini düzenli bir şekilde yaparak hep hayalini kurduğunuz ölçülere ulaşabilirsiniz. Hareketleri gün içerisinde istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz. Egzersiz hareketlerini yapar iken aç veya tok olmayın. Egzersiz hareketleri ile beraber günde en az iki litre kadar su içmenizde size yağ yakımında ekstra bir katkı sağlamaktadır.İlk haftalarda iki gün içerisinde bir kez yaparak başlayın, buna alıştıktan sonra da her gün yapın. Ancak en önemli nokta düzenli bir şekilde bırakmadan yapmanızdır. Çok zor değil televizyon izlerken dahi yapabilirsiniz. En fazla on beş dakika tutar.

  Basen Bacak  Bölgesini Eriten Etkili Hareketler

  1. Evde uygulayabileceğiniz basen bacak eritme hareketlerinin ilki bacakları mideye kadar çekme hareketidir. Kalçanızıda bir miktar havaya doğru kaldırın. Bu hareketi üç çarpı on şeklinde yaptığınızda basen ve bacaklarınızın zaman içinde erimesi için oldukça faydalı bir harekettir. (Üç çarpı on ne anlama gelir açıklayalım üç set on tekrar demektir. Yani on defa dizlerinizi midenize çekerek bırakınca bir seti tamamlamış olursunuz. Daha sonra yirmi, otuz saniye kadar dinlenin ve ikinci seti yapın.)

  2. Basen  bacak eritme ikinci egzersiz hareketi çömelme (sguat) hareketi yer almaktadır. Bu hareketi ellerinizi ön tarafa uzatarak da uygulayabilirsiniz. Kalçanızı dışa doğru kavisli bir şekilde uzatarak eğilmeniz gerekir. Düzenli ve nizami bir şekilde yapmanız şart. Bu egzersiz hareketini üç çarpı on şeklinde yaparsanız arka kısımdaki basenlerinizden kalıcı olarak kurtulmanıza yardımcı olur. Ayrıca bu hareket düzenli bir şekilde yapılır ise yuvarlak hatlı kalça formunu oluşturmak için oldukça etkili olacaktır.

  3. Basen bacak eritme hareketlerinde üçüncü hareket yan biçimde uzanarak bacaklarınızı sıra ile üç çarpı on olarak açmalısınız. Dizlerinizi bükmemek gerekmektedir. Bu egzersiz hareketi kalçaları oldukça sıkılaştırır. Hareket bittiğinde diğer tarafa dönerek diğer bacağınızı da yine aynı şekilde çalıştırmalısınız.

  Basen Bacak Eritme
  4. Basen bacak eritme egzersizlerinde dördüncü hareket sırt üstüne yatarak bacakları yukarı doğru kaldırma hareketidir. Bacaklarınızı eşit sırada kalkmalı ve dizlerinizi bükmemeniz gerekir. Bu egzersiz hareketi göbek ile karın yağlarını eritme konusunda son derece faydalı bir harekettir. Gün içinde dört çarpı on şeklinde yapmanız yeterli olmaktadır.

  5. Evde basen  bacak eritme hareketlerinde beşinci hareket olarak çapraz mekik hareketi gelmektedir. Yan karın ile göbek yağları üstünde oldukça etkili olan bir hareket olup günde üç çarpı on şeklinde yapmanız yeterli olmaktadır. Bu hareketi yapar iken eğer çok zorlanıyor iseniz çapraz olarak değil de düz mekik şeklinde de yapabilirsiniz. 

  6. Bu egzersiz hareketinde arka bacağı esneterek basen, bacak ve karın bölgenizi sıkılaştırma konusunda oldukça başarılı bir harekettir. Bu hareketi de günde üç çarpı on şeklinde yapmalısınız.

  7. Basen bacak eriten hareketlerin son hareketidir. Sağ ve sol tarafa kaslar ile kemiklerimizi açıyor yan taraftaki yağları eritiyoruz. Bu egzersiz hareketi yapar iken sağa ve sola esnemeye çalışın. Ne kadar düzgün bir şekilde esner iseniz o kadar fayda sağlayan bir harekettir. Bu hareketi de yine gün içinde üç çarpı on şeklinde yapmanız gerek]]> Pilates Hareketleri Göbek Eritme https://www.eritme.gen.tr/pilates-hareketleri-gobek-eritme.html Sat, 03 Nov 2018 04:14:07 +0000 Pilates hareketleri göbek eritme, göbek kiloları ve kiloda yer edinmiş yağları eritmek bir çok kişi için uğraştırıcı ve zor olabilmektedir. Yağ ve kilo yakımı için belli bir emek vermekle beraber, belli bir sabırla da devam Pilates hareketleri göbek eritme, göbek kiloları ve kiloda yer edinmiş yağları eritmek bir çok kişi için uğraştırıcı ve zor olabilmektedir. Yağ ve kilo yakımı için belli bir emek vermekle beraber, belli bir sabırla da devam etmek gerekir. İstek ve sabır göbeklerinizden kurtulmanız için en gerekli, en temel zemin diyebiliriz. Eğer spor salonlarına ayıracak zamanınız yoksa ve maddi imkanlarınız için sizi zorlayacak ise, evde göbek eritmek için uygulayabileceğiniz pilates egzersizleri tam size göre. Fazla vakit harcamadan ve kendinizi fazla yormadan evde bu egzersizleri çok rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz. Şimdi bu egzersizlerimize bir bakalım; 

  Pilates Hareketleri Göbek Eritme
  Pilates hareketleri ile göbek nasıl eritilir
  • İlk hareketimiz ile başlayalım. Düz bir zemine sırt üstü uzanın ve dizlerinizi bükerek ayaklarınızı yere basın. Ellerinizi ve kollarınızı yan tarafa doğru açarak destek için hazır bekletin. Bacaklarınızı sıra ile göbek kısmınızı etkileyecek şekilde havaya kaldırarak tekrar indirin. Bu egzersizi günde 20 defe her bacak için olmak üzere uygulayın
  • Sol bacağınızı, ayağınızın yere bastığı sağ bacağınızın altına alacak şekilde çekin. Sağ ayağınız sol ayağınızın önünde bulunmalı ve sağ kolunuz sağ dizinizin önünde bulunmalıdır. Sol el ise destek amaçlı yerde bulunmalıdır. Karnınızı içeri çekerek kalçanızı yerden çekmeye çalışarak bu işlemi günde 15 defa tekrarlayın.
  • Üçüncü egzersizimiz ise şöyle; sırt üstü uzanarak kollarınızı iki yana doğru uzatın. Bacaklarınızı sıra ile kaldırarak dairesel hareketlerle çeviriniz. Bu işlemi günde her iki bacak için 10 defa olacak şekilde tekrarlayın.
  • Düz bir zemine yüz üstü bir şekilde uzanın. Ellerinizi alnınızın altında birleştirerek, bacaklarınızı omuz hizasında açın. Karnınızı içeri doğru çekip çekip bırakın. Bu işlemi günde 10 defa tekrarlayın.
  • Son egzersizimizde de ise sol tarafınıza doğru uzanın ve başınıza destek alacak şekilde tutun, diğer eliniz yerde destek almak amaçlı yerde tutun. Sağ bacağınızı karşıya doğru uzatarak geri çekin. Daha sonra sağ tarafınıza uzanarak bu işlemi gerçekleştirin ve günde 15 defa tekrarlayın bu egzersizi.
  ]]>
  Kalça Eritme https://www.eritme.gen.tr/kalca-eritme.html Sun, 04 Nov 2018 02:18:01 +0000 Kalça Eritme, Bayanların birçoğunun ortak sorunu olan basen ve kalça bölgesinde olan kiloları eritmek, oldukça zaman alıp zor olsa da kesinlikle imkansız değildir. Kalça eritmek genellikle bayanlar için bir sorun olarak görülse Kalça Eritme, Bayanların birçoğunun ortak sorunu olan basen ve kalça bölgesinde olan kiloları eritmek, oldukça zaman alıp zor olsa da kesinlikle imkansız değildir. Kalça eritmek genellikle bayanlar için bir sorun olarak görülse de bu sorundan kurtulmak isteyen erkeklerin sayısı da oldukça fazladır. Kalça bölgenizde bulunan fazlalıklardan şikayetçiyseniz ve bu fazlalıklardan bir an önce kurtulup fit görünüme sahip olmak istiyorsanız yapabileceğiniz en etkili ve kolay yöntemleri sizlerle paylaştım. Fakat bilinmelidir ki yalnızca bir takım hareket ve egzersizler yapılarak kalça bölgesinde bulunan yağları eritmeniz mümkün olmayabilir. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta beslenmenize dikkat etmektir. Bu nedenden dolayı öncelikle kalça eritmek istiyorsanız eritme yolları hakkında doğru bilgiler edinerek, beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir.

  Kalça eritme için beslenme, kalça eritmek için egzersizler yapılsa da kalça yağlarından kurtulmak mümkün olmayabilir. Bunun en önemli nedeni beslenme programlarının yanlış uygulanmasıdır. Kalça eritmede en uygun beslenme biçimi karbonhidratları azaltmak, protein, su ve sebzelere daha fazla ağırlık vermektir. Aynı zamanda öğün sayılarını azaltarak da yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Kalçada bulunan yağları eritmek için insülin hormonunun salgısını azaltmak gerekmektedir. Bunun en etkili yolu ise şekeri daha az tüketmektir. Bunun yanı sıra içtiğiniz suyun içerisine birkaç damla limon damlatmak da yağların erimesini sağlayacaktır. 

  Kalça eritme egzersizleri, bölgesel yağlanma sonucunda oluşan kalça büyüklüğü, yalnızca yapılan diyetler ve beslenme şekli ile giderilecek bir sorun değildir. Bu nedenle diyetler uygulanırken bunun yanında kalça eritme işleminin başarılı olması için birtakım egzersizlerde yapılmalıdır. Kalçaları istenilen boyuta ulaşabilmesi için bilmesi için, kalça eritme egzersizleri düzenli olarak uygulanmalıdır. Aynı zamanda uygulayacağınız bu egzersizler ile vücudunuzun formunu da korumuş olacaksınız.
  Kalça Eritme
  • Düz bir zemin üzerine dizlerinizi ve ellerinizi koyarak emekleme pozisyonu alın ve bir bacağınız yerde sabit durur iken öteki bacağınızı dik bir şekilde yukarı aşağı doğru kaldırıp indirin. Bu hareketi 3 set olarak 10 defa tekrar ettikten sonra başlangıç pozisyonuna geri dönün.
  • Ayakta için iken bacaklarınızı yaklaşık 1 metre kadar açın ve ellerinizi belinize sabitleyin. Daha sonra bir bacağınızla adım atıyormuş gibi yaparak bacağınızı öne doğru çıkartın. Arkada olan bacağınızı 90 derece kadar diziniz yeri  değmeyecek şekilde büktükten sonra yeniden doğrulun. Aynı hareketi diğer bacağınız ile uyguladıktan sonra başlangıç pozisyonuna geri dönün. Bu hareket kalça ve bacaklarınızın sıkı olmasında ve kalori yakmanızda oldukça etkili olacaktır.
  • Ayakta konumda iken ayaklarınızı omuz hizasında açın. Ellerinizi paralel bir şekilde öne uzatın ve sandalye oturuyormuş gibi çömelip kalkın bu hareketi 10 defa uyguladıktan sonra başlangıç pozisyonuna geri dönün.
  • Yine ayakta pozisyonda iken bir bacağınızı öne doğru atın ve diğer bacağınızı arkaya doğru düz bir şekilde iyice gerdirin. Aynı zamanda vücudunuzu da arkaya doğru esnetin. Bu pozisyonda yaklaşık 20 saniye kadar bekleyip diğer bacağınızla da aynı hareketi 3 set uyguladıktan sonra başlangıç pozisyonuna geri dönün.
  • Kalça eritmede en etkili egzersiz bisiklet egzersizleridir. Bisiklet egzersizleri tam anlamıyla kalça bölgesine etki eden bir egzersiz çeşididir. Günde yarım saat kadar düzenli olarak bisiklet egzersizi yaparak kalça bölgenizde son derece büyük bir etkiye sahip olabilirsiniz.
  • Yürüme egzersizleri de günlük olarak ve düzenli bir şekilde yapıldığı zaman kalça eritme konusunda oldukça yararlı olacaktır. Gün içinde normal bir tempoda yapılan düzenli yürüyüşler etkisini kısa bir süre sonra gösterir ve kalçalarda bulunan yağlarının erimesine yardımcı olur. Vücudun kalori kaybetmesinin en çabuk gerçekle]]> Kalça Yağı Eritme https://www.eritme.gen.tr/kalca-yagi-eritme.html Sun, 04 Nov 2018 09:15:08 +0000 Kalça Yağı Eritme; Kalça eritme daha çok kadınların ihtiyaç duyduğu ve uyguladığı egzersiz türlerinin bir çeşididir. Şundan dolayıdır ki bayanların en çok şikayet ettiği konuların başında kalça büyüklüğü gelme Kalça Yağı Eritme; Kalça eritme daha çok kadınların ihtiyaç duyduğu ve uyguladığı egzersiz türlerinin bir çeşididir. Şundan dolayıdır ki bayanların en çok şikayet ettiği konuların başında kalça büyüklüğü gelmektedir. Bölgesel olarak yağlanmaların en çok görüldüğü alanlardan biri kalça ve basenlerdir. Basen ve kalçada yağı eritme amaçlı yapılan diyetler, çoğu zaman tek başına faydalı olmamaktadır. Bu nedenle diyetle birlikte bir tür sporda yapılması lazım gelmektedir. Günlük yapılacak olan egzersizler, bunun yanında yürüyüşler ve bisiklet binmeleri vücudu zinde tutacak ve formda kalmanıza yardımcı olacaktır. Yukarıda saydığımız aktivitelerin düzenli yapılmasının bir diğer yararı da, bu bölgede tekrar yağ oluşmasına imkan vermemesi olacaktır.

   Kalça Yağı Eritme Hareketleri; 

   Yürümek; Tabi aksatmadan günlük yapıldığında, kalça ve basen yağı eritme konusunda oldukça faydalı bir eylemdir. Gün içerisinde normal bir biçimde yapılacak olan yürüyüşler, faydasını 4-8 hafta gibi kısa bir süre zarfında gösterecek ve kalça yağı ve basenlerin-izin erimesine yardımcı olduğunu göreceksiniz. Yürüyüşün daha etkili olması için sabah kahvaltıdan önce olmasına dikkat edilmeli. Vücut kaloriyi en hızlı harcadığı vakitler erken saatlerdir. Bu saatlerde yapılacak 45-60 dakikalık normal tempoda yürüyüş, kalori yakmanızı daha da hızlandıracaktır.

   Bisiklet sürüşleri; Tamda bu bölgeye etki edecek bir etkinlik çeşididir. Özellikle basen ve kalçada oldukça etkili olan bisiklet egzersizleri, aynı zamanda bacak kaslarınızın gelişimine de katkı sağlar.

   Jimnastik hareketleri; Kalça yağı eritme konusunda oldukça başarılı bir egzersizdir. Genelde kız çocuklarının oynadığı oyuna benzeyen bir hareket olan çember çevirme, kalça yağını eritme açısından inanılmaz etkilidir.

   Ağırlık egzersizleri; kalça ve basenlerdeki fazla yağın yakımında etkilidir. Ağırlık kullanılarak yapılan bacak hareketleri, hızlı bir şekilde kalori yakmanıza ve kalçadaki yağlanmaları yok etmenize yardımcı olacaktır.

   Kalça Yağı Eritme Hareketleri;

   Eliniz başınızın altına gelecek şekilde yan yatın ve üstte kalan bacağınızı bükmeden yukarı kaldırıp usulca indirin. Bu hareketi 3 set ve 10 defa tekrarladıktan sonra pozisyon değiştirerek diğer bacağınız içinde uygulayın. Kalça da sıkılık yaratacak olan bu hareket, yağ yıkımına yardımcı olacaktır. İlerleyen haftalarda bu hareketin set ve tekrar sayısını artırarak devam edilmeli.

   Emekleme pozisyonunda, bir bacağınız dizinizin üstünde yerde iken, diğer bacağınızı dik konumda yukarı kaldırıp indirin. İlk maddedeki set ve tekrar sayılarına uyabilirsiniz.

   Yine emekleme pozisyonu alın ve sırt kısmınız ve omuzların yere daha yakın olsun. Bu kez bacağınızı 90 derece bükerek yukarı kaldırıp, indirin.  Bu egzersiz, kalça ve basen kısmını çalıştıracak ve o bölgeyi daha sıkı bir hale gelmesini sağlayacaktır.

   Kalça Yağı Eritme
   Bacaklarınız 80-90 santim kadar açarak, ayakta dik durun. Elleri belinize sabitleyerek, herhangi bir bacağınızı, adım atar gibi öne çıkarın. Arkada kalan bacağınızı 90 derece oluşturacak şekilde bükün, ardından dizinizi yere değdirmeden vücudunuzu döndüğünüz tarafta doğru bükün ve tekrar doğrulun.

   Kalça yağı eritmede, uygulanan egzersizler doğru bir biçimde yapıldığı takdirde başarılı olmak kaçınılmazdır. Egzersizlerin yanında, sağlıklı ve düzenli beslenme ihmal edilmediği sürece, daha iyi sonuç alınacaktır. Düzenli beslenmeyi basitçe öğün sayısını artırarak ve porsiyon miktarını azaltarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca, yağ, şeker ve tuz tüketimi oldukça azaltılmalıdır. Bunların yerine, bol meyve ve sebze tüketilmelidir. Bol bol Su tüketmeniz, metabolizmayı hızlandıracağında]]> Eritme https://www.eritme.gen.tr/eritme.html Sun, 04 Nov 2018 18:20:45 +0000 Eritme, sağlık alanında vücudumuzdaki belirli bölgelerde biriken yağlardan kurtulmak için kullanılır. Kalça eritme, bacak eritme, göbek eritme, kol eritme gibi tanımlamalarda algılanan bu bölgelerdeki yağı eritmektir. Bunu yapa Eritme, sağlık alanında vücudumuzdaki belirli bölgelerde biriken yağlardan kurtulmak için kullanılır. Kalça eritme, bacak eritme, göbek eritme, kol eritme gibi tanımlamalarda algılanan bu bölgelerdeki yağı eritmektir. Bunu yapabilmek için çeşitli egzersizlerin yapılması, beslenmeye dikkat edilmesi ve uygun bitkisel kürlerin uygulanması gerekebilir. Uzmanlar kalça bölgesindeki yağları eritme için, kol, bacak ve diğer bölgelerdeki yağ eritme için yapılması gereken faydalı egzersizleri tavsiye etmektedir. Bunları düzenli bir şekilde uygulayarak, yağ eritmede başarılı olabilirsiniz. Ancak bunu mutlaka beslenmede uygulanması gereken uygun bir diyetle desteklemelisiniz. Yiyecekleri yağ eriten, kalorisi düşük, bol lifli olanlardan tercih etmelisiniz. Bu sayede hem yağ eritmede başarılı olur, hem de bölgesel yağlanmanın önüne geçebilirsiniz.

   Eritme egzersiz ve beslenmeyle sağlanabilir

   Vücuttaki bölgesel yağlanma özellikleri bayanları rahatsız eder. Estetik olarak hoş olmayan bir görünüme neden olduğundan yağ eritme bayanlar için önemlidir. Bunun yapılabilmesi için öncelikle tüketilen yağ oranının azaltılması gerekir. Erkeklerde bu konuda şikayetçi olabilir. Onlarda genellikle göbek bölgesinde yağlanma olur. Göbek eritme için çeşitli yöntemleri denerler. Eğer istikrarlı şekilde egzersiz ve beslenme düzeni sağlanırsa, vücuttaki istenmeyen yağların kısa sürede eritilmesi mümkün olabilir. Elbette iş bununla da bitmez. Bölgede yeniden yağlanma olmaması içinde, aynı düzenin sürdürülmesi gerekir. Günlük yaşamda egzersiz yapılması, düzenli beslenme bir yaşam düzeni haline getirilmelidir. Sağlıklı yaşam için bunlara dikkat edilmelidir. Egzersizler bölgesel yağ birikiminin olduğu yerlerdeki kasları çalıştırmayı hedeflemeli, bu sayede yağ eritme amacınıza ulaşmalısınız.

   Eritme
   Eritme için bitkisel kürler

   Eritme için yapılması gerekenler arasında sadece egzersiz yapmak ve yağlı besinlerden kaçınarak, sebze ve meyve ağırlıklı bir diyet programı uygulamak bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra yağ eritme için bitkisel kürlerde uygulanabilir. Bu kürlerin arasında elma sirkesi, limon suyu, soya sütü gibi uygulamalar vardır. Bunların alınan şekerin yağa dönüşmesine engel olur, yağ yakar ve yağ emilimini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca yemeklerin ardından içeceğiniz bir bardak sıcak suda yağın emilimini azaltmada etkisi fazladır. Göbek eritme isteyenler, kalça eritme, bacak eritme isteyenler bu tür kürleri de uzmanlara danışarak kullanabilirler. 
   ]]>
   Göbek Eritme Egzersizleri https://www.eritme.gen.tr/gobek-eritme-egzersizleri.html Mon, 05 Nov 2018 13:11:28 +0000 Göbek eritme egzersizleri kişinin tükettiği fazla yiyeceklerin en çok depolandığı ve yağ deposunun en çok yayıldığı bölge olan göbekteki bu birikmiş ve yayılmış yağların yakılması için gerçekleştirilen hareketlerdir. Göbek eritme egzersizleri kişinin tükettiği fazla yiyeceklerin en çok depolandığı ve yağ deposunun en çok yayıldığı bölge olan göbekteki bu birikmiş ve yayılmış yağların yakılması için gerçekleştirilen hareketlerdir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde büyük bir sorun olarak görülen göbek bölgesindeki yağlardan etkili ve hızlı bir şekilde kurtulmaya olanak sağlayan bu egzersizlerle daha fit ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmanız mümkün olabilecektir. 

   Günümüzde pek çok kişinin sıfır beden olma çabası içerisinde olduğu düşünülecek olduğu zaman küçük bir göbek pek çok kişiyi rahatsız edebilecek bir durum olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bu yüzden göbeğinizi eritebilmek için yapabileceğiniz pek çok etkili hareket bulunmaktadır. Bunların başında yürümek gelir. Ancak gerçekleştireceğiniz bu egzersizlerin daha etkili olabilmesi için hareketleri düzgün yapmanız büyük bir öneme sahiptir. Ayrıca düzenli bir şekilde ve gün içerisinde en az 1 saatinizi ayırarak bu hareketleri yapmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

   Göbek Eritme Egzersizleri
   Göbek Eritme Egzersizleri
   • Çapraz Mekik Çekme: İlk olarak bu hareketi doğru şekilde gerçekleştirebilmek için sırt üstü yere uzanmanız gerekmektedir. Daha sonra sol ayağınızı kaldırarak 90 derecelik açı oluşturacak biçimde bükmeniz gerekir. Bu pozisyondayken sağ elinizi şakağınıza koymanız ve dirseğinizi açmalısınız. Nefes alın, nefes verirken sağ omzunuzu yerden kaldırarak karnınızı iyice sıkıp sola doğru eğilmelisiniz. Tekrar nefes alırken geriye doğru düzelip omuzlarınızı yere değdirmeden bu hareketi en az iki kez tekrar etmeniz gerekmektedir. Bu hareketi tam tersi olacak şekilde uygulayabilirsiniz.
   • Şınav Çekme: Bildiğimiz sıradan şınav pozisyonunu alarak karnınızı sıkmalısınız. Bu sırada kalçanızı aşağıda tutarak iyice sıkmanız ve durduğunuz şekli bozmadan 20 saniye beklemeniz gerekir. Bu hareketi 3 kez tekrarlamanız gerekir, üstelik bu pozisyondayken yüzünüzün karşı tarafa bakmasına da özen göstermelisiniz.
   • Plank Yapma: Bu hareketi doğru şekilde gerçekleştirebilmek için kolunuzun el ve dirsek arasında kalan kısmını yere koymanız gerekir. Şınav pozisyonunda olduğu gibi vücudunuzu kaldırmanız ve bu pozisyonda en az 20 saniye beklemeniz gerekir. Bu hareketi de en az üç kez tekrarlamanız gerekiyor.
   • Sırt Üstü Yere Yatma: Bu hareketi doğru şekilde yapabilmek için sırt üstü yere yattığınızda ellerinizi belinizin altına koyup bel boşluğunu tamamen kapatacak şekilde uzanmanız gerekir. Bu şekildeyken ayaklarınızı yerden 45 derece yukarı kaldırarak bu şekilde 15 saniye beklemelisiniz. bu hareketi de en az 3 kez tekrarlamanız gerekir.
   • Mekik Çekme: İlk olarak sırt üstü yatıp ayaklarınızı kaldırmanız ve dizlerinizi 90 derece bükmeniz gerekir. Bu sırada karnınızı iyice sıkarak dizlerinize doğru bükülmeye çalışmanız gerekir. Bu hareket sırasında nefes alırken geriye doğru düzelmeniz ve omuzlarınızı yere hiç değdirmeden bu hareketi birkaç kez tekrarlamalısınız. Bu hareket sırasında belinizi yerden kaldırmadığınızdan emin olmanız gerekir.
   ]]>
   Göbek Eritme Diyeti https://www.eritme.gen.tr/gobek-eritme-diyeti.html Mon, 05 Nov 2018 19:27:50 +0000 Göbek eritme diyeti, diyetlerle ve egzersizlerle bölgesel zayıflamak mümkün olmadığı için göbeğinizi eritmek için öncelikle yapmanız gereken tek şey kilo vermek oluyor. Eğer fazla kilolarınızın bir kısmı göbek bölgesinde Göbek eritme diyeti, diyetlerle ve egzersizlerle bölgesel zayıflamak mümkün olmadığı için göbeğinizi eritmek için öncelikle yapmanız gereken tek şey kilo vermek oluyor. Eğer fazla kilolarınızın bir kısmı göbek bölgesinde ise kilo vermeye başlağınızda ilk olarak bu bölgeden fazla yağ kaybetmeye başlarsınız. Ancak bu göbek bölgesindeki yağlardan tamamen kurtulmak istiyorsanız iyi bir diyet programı uygulamalı ve programa uzunca bir süre sadık kalınmalıdır. Göbek eritmek için mekik çekmek ve aletlerle karın kası egzersizleri yapmak göbeğinizi eritmek yerine karın kaslarınızı çalıştırır. Çünkü karın kasları ile bu kaslar üzerinde bulunan yağlar birbirinden tamamen bağımsız hareket etmektedirler. Yani diyet yapmadan sadece mekik çekmek veya egzersiz yapmakla göbeğinizi eritemezsiniz. Bu sebeple sporun yanında diyet de yapılmalıdır.

   Göbek Eritme Diyeti Sırasında Başlıca Kurallar

   İnternetteki reklamlar başta olmak üzere televizyonlarda hatta eczanelerde bile göbek eriten sloganıyla bir çok diyet ilaçları ve çayları bulmak mümkündür. Ancak bunların insan sağlığına ne derece yararlı olup olmadığı hakkında pek bir bilgi yok. Bu yüzden en sağlıklı yöntem olan doğal yollarla kilo vermekte fayda var. Sadece özel bir diyetle veya egzersizle de kilo vermek pek mümkün değildir. Kilo versen bile vücut bunu geri almaya müsait olduğu için korumak zor olacak. Böylece kısa sürede artarak kilo alacaksınız. Göbek yağlarını eritmek için ilk olarak yapacağınız kilo vermenizi sağlayacak size uygun bir diyet programı bulmaktır. Bunun yanında nabzınızı yükseltecek karın egzersizleri de yapmalısınız. 
   Genel olarak bütün diyet programlarında hemen hemen birbirinin benzerlerini bulmak mümkündür. Bu yüzden göbek eriten diyetlerin ortak özelliklerini şöyle sıralayabiliriz.
   • Karbonhidratları Azaltın: Makarna, pirinç, ekmek, pek çok meyve ve sebze karbonhidrat içeriyor. Bu sebeple karbonhidratları kısıtlamalısınız. Diyet yaparken sade karbonhidrat besinlerini azaltmak yeterli olmaz. Bunun yanında yenilen besinlerin karbonhidrat değerlerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer ne kadar karbonhidrat içeriyor araştıramam diyorsanız en azından pirinç, makarna, beyaz ekmek, şeker, paketlenmiş gıda, tatlı ve pastane işlerini yemeyerek tükettiğiniz karbonhidratı önemli bir oranda azaltma şansına sahip olabilirsiniz. En az karbonhidrat içeren sebzeler arasında marul, pazı, ıspanak, karalahana, fesleğen, maydanoz, kekik, kırmızı biber, yeşil biber, turp, bamya, salatalık, rezene, brokoli ve bürüksel lahanası gibi besinleri diyet listenizde bol bol kullanabilirsiniz.
   • Proteinleri Artırın: Karbonhidratı aza indirmek demek türk muftağındaki yemeklerin önemli bir kısmının kontrollü olarak tüketilmesi anlamına geliyor. Çünkü bizim mutfağımızda genel olarak karbonhidrat ağırlıklıdır. Ancak bu konuda çaresiz değilsiniz. Çünkü evde veyahut dışarıda protein ağırlıklı yemekleri bulmak mümkün. Kırmızı et ve tavuk eti dışında protein bakımından zengin diğer gıdalar bulunuyor. Bunlar; nohut, fasulye, mercimek, süt, peynir, yumurta, yoğurt, ceviz, fıstık, kabak çekirdeği, susam, yulaf, soya ve ayçekirdeğidir. Et dışında kalan bu besinleri de diyet listesine eklemekte fayda vardır.
   • Şekeri Hayatınızdan Çıkarın: Gerçekten göbeğinizi eritme, istiyorsanız şekeri hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Paketlenmiş meyve sularını, şekerli gazlı içecekleri hayatınızdan uzak tutmalısınız ve çayınızı, kahvenizi şekersiz içmeye alışmalısınız.
   • Bol Besin Lifi Tüketin: Sindirim sistemi için önemli olan bu besin lifleri göbek yağlarınızı daha kısa sürede eritmenize yardımcı olabilir. Besin lifleri sindirimi yavaşlatarak kişiye tokluk hissi uzatır. Bu yüzden günde 10 gram arttırmak karın boşluğunda biriken yağları azaltmaya yardımcı olur. Diyet programınızı hazırlarken lahana, brokoli, karnabahar, kabak, fasulye, kereviz, mantar, ıspanak ve portakal gibi lif bakımından zengin besinleri ekleyip, günlük lif tüketimini arttırabilirsiniz.
   Yan Yağları Eritme https://www.eritme.gen.tr/yan-yaglari-eritme.html Tue, 06 Nov 2018 17:12:05 +0000 Yan yağları eritme, özellikle fast food gibi tuzlu ve yağlı yiyeceklerin popüler olduğu son yıllarda, gencinden yaşlısına birçok insanın önemli problemlerinden biri haline gelmiştir. Kilo problemi olan insanlarda, yan karı Yan yağları eritme, özellikle fast food gibi tuzlu ve yağlı yiyeceklerin popüler olduğu son yıllarda, gencinden yaşlısına birçok insanın önemli problemlerinden biri haline gelmiştir. Kilo problemi olan insanlarda, yan karın yağları, giydikleri elbiseden kendini çok belli eden ve kişiye aşırı rahatsızlık veren karın yağlarıdır. Eğer düzensiz ve dengesiz beslenmeye devam edilirse yan yağlar hızla büyür, göbek bağlarıyla birleşerek bir bel simidinin oluşmasına yol açar ve yağları eritme işi oldukça zorlaşır. Bu sebeple yapılabilecek en iyi şey, yan yağlarınızın büyüdüğünü fark ettiğiniz andan itibaren dengeli beslenmek ve düzenli egzersiz yapmaktır.

   Yan Yağları Eritmede Beslenmenin Önemi
   Yan yağları eritmek için öncelikle dengeli ve kaliteli beslenmeniz şart. Yanlış bir algıyı düzeltelim. Kaliteli beslenmek için çok para harcamanıza gerek yok. Karbonhidrat ve yağ tüketimini kontrol altına almak, özellikle geceleri kalori oranı yüksek yiyecekler tüketmemek ve protein odaklı beslenmek kaliteli beslenmenin temel kurallarıdır. "Artık çok geç, göbeğimin etrafında bir bel simidi oluştu bile!" diyorsanız dengeli beslenmenin ötesinde beslenme alışkanlıklarınıza zayıflamanızı kolaylaştıracak eklemeler yapabilirsiniz. Örneğin yağ yakımını hızlandıran içecekler: 
   Kahve: Kahve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını kolaylaştıran ve iştah kesen harika bir içecek. Ayrıca içerdiği kafein size tok hissettirir ve mutlu hissetmenizi sağlar. Ancak kahvenize şeker, tatlandırıcı vb. doğal olmayan hiçbir ürün eklememelisiniz.
   Maydanoz suyu: Zengin vitamin ve mineral yapısıyla maydanoz, vücudunuzdaki toksinleri atmanıza, kilo kaybetmenize önemli derecede katkısı olan bir ot  türü. 
   Nane çayı: Aynı maydanoz gibi vücudunuzdaki toksinleri atmanıza yardımcı olan nane, iştahı baskılar ve midenizi temizler. 
   Zencefil çayı: Zencefil termojenik bir maddedir. Vücut ısınızı yükselterek sindirim sisteminizin daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. 

   Yan yağları eritmede başarılı olabilmek için yediğiniz yiyeceklerin sizi tok tutması ya da sindirim sisteminizi hızlandırması önemli. Bu yiyeceklere bazı örnekler verebiliriz: 

   Armut: Yüksek oranda lif içeren armut, içerdiği az miktar kalori ile sizi tok tutarak zayıflamanızı kolaylaştırabilir. 
   Muz: Yediğinizde tokluk hissi veren önemli bir meyvedir. İçerdiği birçok vitamin türü birlikte çalışarak sindirim sisteminizi düzene sokmaya yardımcı olur. Ayrıca 1 adet muz, günlük lif ihtiyacınızın %10'unu karşılar.
   Greyfurt: Bilinen birçok faydasının yanında greyfurt metabolizmanızı hızlandırarak gün içinde daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. 
   Bitter çikolata: Sindirimi yavaşlatıp bir yandan da metabolizmayı hızlandıran çok faydalı bir yiyecek. Böylece daha hızlı bir metabolizmayla günde tek bir öğün ile kendinizi daha fazla tok hissedeceksiniz. Ayrıca bitter çikolata vücuttaki kötü kolesterol miktarını düşürmede oldukça faydalı. 
   Yulaf ezmesi: İçerdiği yüksek lif oranıyla sizi tok tutmaya yardımcı olan önemli bir besin kaynağı olan yulaf daha fazla yağ yakmanızı ve metabolizmanızı hızlandırmanızı sağlar. 

   Yan Yağları Eritme
   Yan Yağları Eritme İçin Yapılabilecek Egzersizler
   Beslenmenin yanında yaptığınız egzersizlerin de yan yağlarınızı eritmede ciddi anlamda faydalı olduğunu göreceksiniz. Şimdi bu egzersiz türlerinden bazı örnekler verelim.
   UYARI: Egzersizlere başlamadan önce 15-20 dk ısınma hareketleri yapmanız sakatlanmaları önlemek açısından oldukça önemlidir. 

   Dirsek Diz Egzersizi: Bu egzersiz yan karın ve yan yağlarınız için oldukça etkilidir. Evde kolaylıkla hiçbir malzemeye ihtiyaç duymadan yapabilirsiniz.]]> Çikolata Eritme https://www.eritme.gen.tr/cikolata-eritme.html Wed, 07 Nov 2018 04:11:34 +0000 Çikolata eritme, kek, pasta, kurabiye gibi aklımıza gelebilecek birçok tatlı hamur işi tariflerinde kullanacağımız çikolata, mutfakların vazgeçilmez malzemeleri arasındadır. Yapacağınız tariflerin güzel olması için çi Çikolata eritme, kek, pasta, kurabiye gibi aklımıza gelebilecek birçok tatlı hamur işi tariflerinde kullanacağımız çikolata, mutfakların vazgeçilmez malzemeleri arasındadır. Yapacağınız tariflerin güzel olması için çikolatanın da doğru bir biçimde eritilmesi gerekiyor. Aksi halde tarifiniz de bozulmalar olabilir. İşte bu yüzden sizlere birkaç önerim olacak. Bunlardan en önemlileri çikolatayı eriteceğimiz tüm malzemelerin kuru olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü çikolata içine kaçan su çikolatayı sertleştirir. Ayrıca çikolatayı direk ateş üzerinde eritilmeye çalışılmamalıdır. Aksi takdirde bu işin içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Çikolatamız yanabilir ve tadı bozulabilir. Çikolata eritmek için kullanılan en sağlıklı iki yöntem vardır. Benmari usulü ve mikrodalga eritmedir.

   Mikrodalga Usulü Çikolata Eritme
   Bu işlemi gerçekleştirmeniz için öncelikle çikolataları parçalara ayırmanız gerekmektedir. Isıya dayanıklı bir tabak ile birlikte orta dereceli mikrodalgada 20 saniye ısıtılmalıdır. Ve mikrodalgadan çıkarılınca 1-2 dakika bekletilmelidir.

   Benmari Usulü Çikolata Eritme
   Bu yöntem mikrodalga eritme yönteminden daha zahmetli olmasına karşın elde edilen sonuç güzel ve daha sağlıklıdır. 
   Çikolata Eritme
   Öncelikle eriteceğiniz çikolataya bağlı olarak bir kap (tencere, cezve vb.) seçiniz. Seçtiğiniz tencerenin içine çikolatayı eritmek için bir miktar su ekleyip ateşe koyunuz ve suyu kaynatmaya başlayınız. Daha sonra cam bir kaseye çikolatayı kırarak koyunuz. Bu kaseyi kaynayan tencerenin üzerine koyunuz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken başka bir husus  kaynayan su, çikolatayı koyduğumuz kaseye sıçramamalı. Ayrıca tencereye koyduğumuz su çikolata kasesine değmeyecek şekilde su miktarı ayarlanmalıdır. Daha sonraki adımda ise çikolata kasesini tencerenin üzerine oturtup küçük ocağı yakıyoruz. Kaynayan su üzerinde duran kasedeki çikolatalar erimeye başlıyor. Çikolatalar tamamen eridikten bir süre sonra yanan ocağın altını kapatıyoruz.
   ]]>
   Basen Yağları Nasıl Eritilir https://www.eritme.gen.tr/basen-yaglari-nasil-eritilir.html Wed, 07 Nov 2018 06:07:47 +0000 Basen Yağları Nasıl Eritilir, Özellikle bayanların korkulu rüyası olan basen yağlarının eritilmesi düşünülmeden basenlerde bu yağların oluşturulmaması daha önemlidir. Bunun için basen yağlarının oluşmamas Basen Yağları Nasıl Eritilir, Özellikle bayanların korkulu rüyası olan basen yağlarının eritilmesi düşünülmeden basenlerde bu yağların oluşturulmaması daha önemlidir. Bunun için basen yağlarının oluşmaması için yürümek ve düzenli bir şekilde spor yapmak çok önemlidir. Şimdi basenlerde oluşan yağların nasıl eritilmesi gerektiğinden bahsedelim. Basen yapılarının eritilmesi hiçte zor olmayan her kişinin evlerinde bile çok kolay yapacakları çeşitli hareketler sayesinde basenlerde oluşan yağlanmalar dan kolayca kurtulması mümkündür. Genellikle kadınlarda çok daha fazla yaşanan basen yağlanmaları bazı insanların geniş kalçalı ve basenlerinde yağ görünümü insan vücudunun anatomisinde leğen ve kalça kemiklerinin geniş olması durumundan da kaynaklandığı unutulmamalıdır. Özellikle basenlerde yağlanma olan kişilerde vücut bünyesinin yağ toplaması kapasitesinin fazla olmasından kaynaklanan bir durum olduğu da unutulmamalıdır. Basen yağlarının eritilmesinin bilinen en etkili yolu ise jimnastik ve çeşitli aerobik hareketler yapılarak basen bölgesi yağlarının eritilmesinde en etkili yoldur. Ayrıca kişinin basen yağlarından kurtulması için günlük yaşantısı içerisinde daima ve düzenli bir şekilde günlük olarak yapılacak çok basit hareketler sayesinde basenlerde oluşan yağlardan kurtulmanın mümkün olduğu bilinmektedir. Şimdi basen bölgesinde oluşan yağlanmaların eritilmesine yardımcı olacak günlük kolaylıkla yapılabilecek çeşitli spor aktivitelerinden bahsedelim.

   Basen Yağları Nasıl Eritilir

   • Ağırlık çalışmak
   • Bisiklet sürmek
   • Basen ısıtıcı jimnastik hareketler
   • Yürüyüş yapmak

   Ağırlık çalışmak; Ağırlık çalışılması egzersizinde yete oturarak bacakları iki yana açmak ve bacaklarda takılı olan ağırlıkları yerden bir karış kaldırmak ve bu pozisyondan bir süre beklemek basenlerde ağrı hissi oluşturacaktır. Bu egzersiz ile basenlerde oluşan ağrının basen yağlarının eridiğinin göstergesi olarak bilinir. Bu harekete sıklıkla devam edilirse kısa sürede basenlerde oluşan yağların eridiğini göreceksiniz. 

   Bisiklet sürmek; Bisiklet sürmek basenlerde oluşan yağların eritilmesinde bilinen en etkili yoldur. Ayrıca bu spor aktivitesi yöntemi sayesinde basenlerde oluşan yağların eritilmesi dışında kişinin fazla kilolardan da kurtulmasının için çok faydalı bir yöntemdir. Ayrıca bisiklet sürmek basen yağlarının eritilmesi sırasında uygulanan bu yöntem hem de çok eğlenceli ve basen yağlarının hızlı bir şekilde sonuç veren bir yöntem olarak bilinir. Son olarak bu yöntem sayesinde daha sıkı bacak ve bacak kaslarına da sahip olunmaktadır. Ev bisikleti sayesinde bu sporun evde uygulanması da mümkün olmaktadır.

   Basen ısıtıcı jimnastik hareketler; Basen ısıtıcı jimnastik basen yağlarının eritilmesi için yapılan Sguat diye bilinen yani halk dilinde çember çevirme hareketleri basen yağlarının eritilmesinde çok etkili bir spor aktiviteleri arasında ilk sıralarda yer aldığı da bilinmektedir. Basen yağlarını kolayca eriten bir yöntemdir.

   Basen Yağları Nasıl Eritilir

   Yürüyüş yapmak; Yürüyüş yapmakta basenlerde oluşan yağların eritilmesinde çok etkili ve iyi sonuçlar veren bir yöntemdir. Yürüyüşler uzun mesafeli ve yavaş tempolu bir şekilde yapılması ve günlük 2 saat kadar uygulanması sonucunda 1 ay gibi kısa bir sürede basenlere oluşan yağların eridiği gözle görülür derecede fark edileceği bilinmektedir. Fakat yürüyüşün sabahın erken saatlerinde yapılması ise basen yağlarının eritilmesinde çok daha etkili olacağı da unutulmamalıdır. Çünkü sabah erken saatlerde insan vücudu kalori kaybetmeye daha elverişli bir durumda olduğu için erken saatte yürüyüş yapılması uygun olacaktır.

   ]]>
   Benmari Usulü Çikolata Eritme https://www.eritme.gen.tr/benmari-usulu-cikolata-eritme.html Wed, 07 Nov 2018 20:07:50 +0000 Benmari Usulü Çikolata Eritme bildiğiniz üzere pastalarda süsleme amaçlı kullanılan yeni trend yöntemlerden biridir. Benmari yöntem çikolatanın en güzel haline yani akışkan ve sıvı şekline gelmesini sağlayan önemli bir yön Benmari Usulü Çikolata Eritme bildiğiniz üzere pastalarda süsleme amaçlı kullanılan yeni trend yöntemlerden biridir. Benmari yöntem çikolatanın en güzel haline yani akışkan ve sıvı şekline gelmesini sağlayan önemli bir yöntemdir. Bu yöntem ile çikolata tadını kaybetmeden erimekte ve sıvı yani akışkan bir hale gelmektedir. Aynı zamanda çikolatanın şekeri yanmadan bu işlem gerçekleşmektedir. Benmari usülü eritme yeni dönem eritme yöntemidir. Ve pastaların üstünde süsleme amacıyla kullanılmaktadır. Bunun dışında keklerde ve kurabiyelerde de kullanılmaktadır. Şimdi size bu konu hakkında bilgi vereceğim.

   Benmari Usulü Çikolata Eritme İçin Gerekli Malzemeler:
   • Genişçe bir tencere
   • Bu tencere sığacak şekilde bir adet çelik kap yada tencere
   • Çikolata
   • Yemek kaşığının ucu ile margarin yada tereyağ
   • 1 litre sıcak su 

   Benmari Usulü Çikolata EritmeBenmari Usulü Çikolata Eritme Yapılışı, 

   Oldukça önemlidir. Ama oldukça basit olmakla beraber küçük ip uçları kaçırılır ise çikolatanın şekeri yanabilme olasılığı yüksektir. İlk olarak dikkat edilmesi gereken su çok fokur fokur kaynamamalıdır. Ve tencerenin içine konulması gereken kabın yeterince büyük olması gerekir aksi taktirde çikolata bulunan kabın içine su girebilir. İlk olarak kısık ateşin üstüne içine kaynamış su konulmalı ve bir taşım kaynatılmalıdır. Sonra içinde kaynayan suyun bulunduğu tencerenin içine çelik kap konulmalıdır. Kap yeterince ısınınca içine çikolata konularak yavaş yavaş eritilmelidir. Çikolata tamamen eridikten sonra içine bir parça katı yağ konulmadır. Katı yağ çabuk erimesini önlemektedir. Bu yüzden kullanılmaktadır. Benmari usulü eritilen çikolata hazırdır. Fakat akışkan haline gelen çikolata fazla bekletilmeden kullanılmalıdır. Çünkü ne kadar çabuk erise de çabucak donma hızı fazladır. 

   Afiyet olsun 
   ]]>
   Baldır Eritme https://www.eritme.gen.tr/baldir-eritme.html Thu, 08 Nov 2018 00:35:41 +0000 Baldır eritme, günümüzde direk olarak kadınlarda dikkat edilen bir durumdur. Beli baldır bölgesine göre biraz daha ince olan kişilerde baldırlar daha çok ortaya çıktığı için aslında bu kişilerde baldır daha büyük durmakta Baldır eritme, günümüzde direk olarak kadınlarda dikkat edilen bir durumdur. Beli baldır bölgesine göre biraz daha ince olan kişilerde baldırlar daha çok ortaya çıktığı için aslında bu kişilerde baldır daha büyük durmaktadır. Bazen bölgelerinin büyük olmasının tek nedeni tabi ki bu bölgelerin ciddi olarak yağlanmış olmasıdır. Bu nedenle kişilerin vücutta yağ yapan tüm yiyecek ve içeceklerden uzak durmaları gerekmektedir. Günümüzde her ne kadar kadınların sorunu olsa bile bazen erkeklerde de büyük baldır problemi ortaya çıkmaktadır. Fakat erkeklerde meydana gelen baldır problemi birçok zaman bir hastalık ya da bir madde bağımlılığı nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Buna örnek olarak alkol bağımlılığını söyleyebiliriz. İnsanların bağımlı olmaları nedeniyle her gün ya da iki gün arayla tükettikleri alkol, vücutta sindirime uğramadan yağ oluşumuna neden olmaktadır. Özellikle karaciğerde başlayan yağlanma göbek ve ardından baldır olarak geride kalmaktadır. Bu nedenle kesinlikle alkol tüketimi sıfırlanmalıdır. Aksi durumlarda baldır eritme işlemleri herhangi bir fayda göstermeyecektir. 

   Baldır eritme için yapılması gereken hareketler:

   Aslında baldır eritme için yapılacak birçok hareket bulunmaktadır. Fakat bu hareketler daha çok spor salonlarında yapıldığı için birçok kişi tarafından yapılamamaktadır. Bu nedenle biz baldır eritme için evde yapılabilecek işlemlerden bahsedelim.

   1. Baldır eritme hareketleri arasında ilk hareket için öncelikle düz ve sert bir zemine ihtiyacınız vardır. Bu zemin üzerine de hafif yumuşaklıkta bir örtü sererek uygun ortamı sağlamış olacaksınız. Daha sonra bu zemine uzanın ve bisiklet sürer gibi ayaklarınızı çevirin. Bu hareketi setler halinde de yapabilirsiniz. Setler halinde en az 10 dakika boyunda bu hareketi tekrarlayabilirsiniz. Yapılan bu hareket direk olarak insanlarda baldırların erimesine neden olacaktır.

   2. Baldır eritme için yapılabilecek bir diğer hareket ise çömelme hareketidir. Bunun için 3 set olacak şekilde en az 30 kere oturup kalkın. Bu hareketleri yaparken baldırlarınızda yanmaları hissedebileceksiniz. Bu yanmalar direk olarak baldırda bulunan kaslarda meydana gelir. Bu hareketlerin hepsinin uzun süreler boyunca aksatılmadan yapılması, baldır yağlarının hızlı bir şekilde yanmasını sağlayacaktır.

   3. Yine set bir zemine uzanarak yan bir şekilde durun. Bu durumda dirseğinizle yerden destek alarak kafanızı destekleyin. Daha sonra diğer elinizi de kalçanızın yanına koyun. Bu pozisyonu aldıktan sonra ise bacağınızı yana doğru kaldırın ve indirin. Bu harekette direk olarak baldırda yanmaya neden olacaktır. 

   Baldır Eritme
   4. Bu hareket için ise öncelikle karşınıza duvarı alın ve araba iter gibi bir pozisyon alın. duvara elleriniz koyun ve iter gibi yapın. Bu şekilde sağ ve sol bacağınızı sırayla geriye doğru kaldırarak tekrar indirin. Bu hareketleri iki bacağınız için yapın. 

   5. Son hareketimiz ise yine baldır eritme için oldukça etkilidir. Bunun için öncelikle yere emekleme pozisyonunu alın ve ayaklarınızı sırayla geriye doğru kaldırarak tekrar indirin. Bu harekette biraz yorucu olduğu için kesinlikle setler halinde yapmalısınız. 

   Baldır eritme hareketleri yapılırken kesinlikle yavaş ve sakin olunmalıdır. Çünkü bu hareketlerin yapılması sırasında yapacağınız basit hatalar bile direk olarak şiddetli hasarlara neden olacaktır. Meydana gelen hasarlar kalıcı olmasa bile sizlerde sakatlıklara neden olabilir. Bunun yanı sıra daha önceden herhangi bir sakatlık geçirmiş olan insanlar bile kesinlikle baldır eritme hareketlerini uygulama öncesinde doktorlarıyla görüşmelidir. 
   ]]>
   Streçle Göbek Eritme https://www.eritme.gen.tr/strecle-gobek-eritme.html Thu, 08 Nov 2018 05:34:34 +0000 Streçle göbek eritme, evde uygulanabilecek en kolay ve masrafsız olan göbek inceltme yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. Streç  hava ile teması tamamen ortadan kaldırmak için doğru yolla kullanılan, elastik bir yapıya sahip Streçle göbek eritme, evde uygulanabilecek en kolay ve masrafsız olan göbek inceltme yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. Streç  hava ile teması tamamen ortadan kaldırmak için doğru yolla kullanılan, elastik bir yapıya sahip plastik bir sargıdır. Evlerde ve iş yerlerinde oldukça çok farklı amaçlarda kullanılan önemli bir yardımcı ambalaj ürünü olarak bilinir. Gıda ve benzeri ürünlerin tazeliğini ilk günkü gibi korumak, buğulanma yapmadan güzel  görünmesini sağlamak ve çeşitli toz veya bakterilerden olabileceği kadar uzak kalmasını sağlamak amacı ile sıkça kullanılmaktadır. İlerleyen dönemlerde toplumsal olarak yanlış beslenme problemleri oldukça sık giderek artmaya başlamıştır. Kişilerde oluşan bu yanlış beslenme sisteminden dolayı gün geçtikçe obeziteye doğru bir kilo alma sorunu ortaya çıkmıştır. Özellikle göbek bölgesinde çok fazla yağ birikmesi ve bu kilolardan kurtulma çabası oluşmuştur. Birçok kişi göbek eritmek için çok farklı yollara başvurarak zayıflamaya çalışmıştır. Son zamanlarda oldukça yaygın bir yöntem  haline gelen streçle göbek eritme yöntemi herkes tarafından oldukça dikkat çekmeye ve uygulanmaya başlanmış bir durum haline gelmiştir.
   Streç film ile sarma işlemi her nerede kullanılırsa kullanılsın hava ile olan teması oldukça etkili bir yöntem ile kesmeye yardımcı olur. Ortamda bulunan hava ile teması tam bir şekilde kestiğinden dolayı dışarıdan normal bir fizyolojik olarak etkiye kapalıdır. Streçle göbek eritme işlemi için çoğu bayanlar tarafından kullanılmaktadır. Tabi bu durumda yenilen yemeklere ve egzersiz yapmaya da oldukça özen göstermek gerekir. Günlük olarak enaz 2 litre ılık su içerek egzersiz ve diyet uygulaması ile birlikte oldukça istenilen vücuda sahip olmak mümkün olacaktır. Şimdi isterseniz gelin birlikte streç ile göbek nasıl eritilir birlikte bir göz atalım.

   Streçle Göbek Eritme
   Streçle göbek eritmek için malzemeler
   • 1 adet streç film
   • 4 adet limon
   • 1 yemek kaşığı kakao yağı
   • 1 yemek kaşığı bebek yağı
   • Yarım paket aspirin
   Streçle göbek eritmek için karışım hazırlama,

   Öncelikle ilk olarak sabah yürüş öncesi evde bulunan 4 adet limon güzelce sıkılır ve içerisine kakao yağı ve bebek yağı ilave edilerek karıştırılır. Daha sonra ezilmiş olan aspirinler içine karıştırılarak karışıma devam edilir. Göbek bölgesine masaj yaparak güzelce sürülerek streç ile bir güzel sarılarak normal eşofman takımları giyinilir ve yürüyüşe çıkılır. Eve gelir gelmez streç çıkartılır ve güzelce bir duş alınarak farklılık bir hafta içinde gözle görülür boyut kazanmaya başlar. Bu karışımı sadece üç günde bir yapmak yeterli olacaktır.  Bir ay sonunda istenilen vücuda sahip olunur.

   Streçle göbek eritme doğal yöntemlerden biri olarak kabul edilir. Genel olarak olumlu sonuç alabilmek için bu işlemle birlikte yürüyüş ve diyet yapmak daha hızlı sonuç almaya yardımcı olur. Çok fazla kiloya sahip iseniz ilk olarak uzman bir doktordan muayene olarak diyete başlamak oldukça sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Çünkü bazı durumlarda yanlış uygulanan diyetler sağlığı oldukça kötü bir şekilde tehdit etmeye başlar. 

   Sağlıklı günler..
   ]]>
   Yanak Eritme https://www.eritme.gen.tr/yanak-eritme.html Thu, 08 Nov 2018 20:46:21 +0000 Yanak eritme, zayıf bir bedene sahipseniz bile eğer yanaklarınız kilolu ise, bedenen de kilolu bir yapıya sahipmişsiniz gibi görünebilir. Bu sebeple zayıf olunduğunda bile yanaklar tombul olabiliyor. Yanakların tombul olması bir Yanak eritme, zayıf bir bedene sahipseniz bile eğer yanaklarınız kilolu ise, bedenen de kilolu bir yapıya sahipmişsiniz gibi görünebilir. Bu sebeple zayıf olunduğunda bile yanaklar tombul olabiliyor. Yanakların tombul olması bir çok kişi için itici bir durum olabilir. Daha zayıf yanaklara sahip olup, belirgin yüz hatları ve elmacık kemiklerinin belirginleşmesi için sizlere önerebileceğimiz bir kaç tane egzersiz hareketleri mevcut. Bu egzersiz hareketlerini fazla vakit kaybetmeden ve oturduğunuz yerde çok rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

   Yanak Eritme
   Yanak Eritme Egzersizleri,
   • Kilolu yanaklardan kurtulmanın birinci yolu yüzünüzü balık yüzü dediğimiz şekle getirmektir. Her iki yanağımızı da iç kısma doğru çekerek dudaklarımızı balık benzetmesine benzer bir şekile getirerek o şekilde yaklaşık olarak 15 saniye kalınmalıdır. Yanakların iyice gerginleşmiş olduğundan emin olmakta fayda var. Bu işlemi eğer herhangi bir sağlık probleminiz yok ise nefesinizi tutarakta yapabilirsiniz. Ancak nefes tutulmadan da işlem aynı etkiyi gösterecektir.
   • Bir diğer egzersiz hareketimiz ise emme hareketi. Bu hareketi bir çoğumuzun küçükken yapmış olduğu kalem emme ile de yapabilirsiniz. Bu egzersiz için parmak seçmek ile beraber dilediğiniz bir nesneyi veya meyveyi de emebilirsiniz. Bu egzersizin süresi de yaklaşık on dakika olmalıdır. Süreyi dilediğiniz gibi uzatanilirsinizde.
   • Yanak eritmenin başka bir yolu ise elmacık kemiklerinizi kaldırmaktır. Bunu yapabileceğiniz en etkili ve en pratik yol elbetteki bilindiği üzere gülümsemektir. Mutluluğu yaşayarakta yanakları eritebileceğiniz her zaman aklımızda bulunsun.
   • Şişman yanaklardan kısa sürede kurtulmak için yapılacak bir diğer egzersiz yöntemimiz ise yanakları gülümser bir yüz ifadesi sırasında elmacık kemiklerinizden tutarak yukarıya doğru dudaklarınız iyice gerginleşene kadar zorlayarak çekiniz. Bu işlemin süresi on saniye olmalıdır. Ve dileğiniz kadar uygulayabilirsiniz bu egzersizi. 
   ]]>
   Bacak Kası Eritme https://www.eritme.gen.tr/bacak-kasi-eritme.html Fri, 09 Nov 2018 04:36:05 +0000 Bacak kası eritme, Bacak kası problemi sıklıkla bayanlarda görülen bir sorundur.  Sonuç alabilmek için yapmanız gereken her ikisini diyet ve egzersizi düzenli olarak yapmaktır. Egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek ve yürüyüş Bacak kası eritme, Bacak kası problemi sıklıkla bayanlarda görülen bir sorundur.  Sonuç alabilmek için yapmanız gereken her ikisini diyet ve egzersizi düzenli olarak yapmaktır. Egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek ve yürüyüşün hiçbir zararı olmadığına aksi halde vücudumuzdaki yağların ve basenlerdeki yağlardan kurtulmamız için düzenli olarak yapmamız gereken hareketlerdir. Sağlıklı bir vücudunuz olsun istiyorsanız günlük olarak egzersiz yapmanız gerekir. Bacak kası eritme bunları yaparak ortadan kalkabilecek bir durumdur. 

   Bacak kası eritme de beslenme şekli, 

   Tam tahıllı ürünleri tüketmeniz beslenme alışkanlığınızı değiştirme de ilk adım olacaktır. Bacak kası eritmede önemli bir diğer ayrıntı ise yağlı, şekerli, aşırı tuzlu ve hazır gıdalardan uzak durmaktır. Aşırı yağlanmaya sebep olacak gıdaları tüketmekten uzak durun. Bu beslenme sürecinde yeterli miktarda protein tüketmeniz gerekir. Tavuk, hindi, balık, süt ürünlerini tüketirken aşırıya kaçmayın. Bacak kası eritmede başarılı olmak istiyorsanız alkol tüketmeye son vermeniz gerekir. Alkol bacak bölgesinde yağlanmaya sebep olduğu için uzak durmanız gerekir. 

   Bacak kası eritmek için yapılacak egzersizler, 

   Yukarıda belirttiğimiz beslenme programını dikkatli ve düzenli bir şekilde uyduktan sonra programınızı egzersizlerle destekleyebilirsiniz. Aynı anda uygulanan bu yöntemler ile başarılı sonuç alabilirsiniz.  İlk egzersiz olarak bol yürüyüş yapmak gerekir. Etkili bacak kası eritme hareketlerine bir kaç örnek verelim. 
   Bacak Kası Eritme
   • Yürüyüş, Bacak kası eritmede vazgeçilmez bir egzersiz olan yürüyüş ve koşudur. Yürüyüş yaparken topuklarınıza değil ayak parmaklarınızın ucuna basın. Bu şekilde bir yürüyüş tüm bacağınızın tamamen çalışmasını sağlar böylelikle daha fazla kalori yakmış olursunuz. Bu tarz bir şekilde 5 dakika koşmanız aynı etkiyi sağlar.
   • Sağ bacak kası eritme hareketi, Bacak kası eritme egzersizi olarak yapılabilecek bu hareket ile sağ dizinizin ileriye doğru büyük bir adım atın ve bükün. Bu hareketi yaparken elinize bir dambıl ağırlığınız yok ise su şişesiyle aynı işi görür.
   •  Parmak uçlarında koşma, Bu egzersizi yaparken topuklarınızı kesinlikle yere değdirmeyin mümkün olduğunca parmak uçlarında koşarken her adımda diziniz yukarı doğru çekin bu egzersize 30 saniye yapıp 30 saniye kendinizi dinlendirin. Bu şekilde 5 kez tekrar edin. Bu egzersizin bir farklısı olarak yine parmak uçlarında koşun fakat bunda farklı olarak koşarken topuklarınızı kalçalarınıza değdirin. Bir önceki hareketteki gibi 30 saniye yapıp 30 saniye dinlendirerek 5 kez tekrar edin. Bu egzersizleri düzenli olarak yaptığınız takdirde bacak kası erime probleminiz ortadan kalkacağı gibi vücudunuzda biriken yap ve selülitlerden kurtulursunuz. Hem sağlıklı bir yaşam sürmüş olacak hemde fit bir görünüme sahip olacaksınız. 
   • Squat, En etkili hareketlerden biri olan squat düzenli olarak yapıldığında ince ve güçlü bacaklara sahip olmanız sağlar. Bu egzersiz etkili olması nedeniyle mutlaka uygulanması tavsiye edilir. Her iki elinize dambıl alın ve ayaklarınızı hafif paralel şekilde çok az açın her iki yandan aşağı çok az mesafe kalana kadar çömelin ve beliniz dik bir konumda ayağa kalkın. Vücudunuzda bacak kası eritme yanında bir çok kasın aynı anda çalışmasını sağlar ve bu bölgedeki yağların erimesine yardımcı olur.
   •  Dumbell Step Up Hareketi, Bir sehpa yardımıyla yapabileceğiniz bu hareketin Türkçe' si ağırlıklı yukarı adım hareketidir. Önünüzde ki yüksekliğe önce tek ayağınızla çıkıp inme olarak tekrar edilen bu hareketi sağlam sandalye ve koltuk ile de yapabilirsiniz.
   • Dumbbell Walking Lunges Exercise hareketi, Bacak kası eritme hareketlerinden bir diğeri olan ağırlıklı yürüme hareketi kolaylıkla evde uygulanan bir harekettir. Her iki elinize eşit ağırlıklar ala]]> Göbek Eritme Bandı https://www.eritme.gen.tr/gobek-eritme-bandi.html Fri, 09 Nov 2018 21:42:25 +0000 Göbek eritme bandının, enerji arttırıcı, metabolizmayı destekleyen ve iştah kesici bir alet olduğu belirtilir. Makalemizde göbek eritme bandını tanımaya çalışacağız, Bu bandın ne olduğu, içeriğinde nelerin bulunduğu Göbek eritme bandının, enerji arttırıcı, metabolizmayı destekleyen ve iştah kesici bir alet olduğu belirtilir. Makalemizde göbek eritme bandını tanımaya çalışacağız, Bu bandın ne olduğu, içeriğinde nelerin bulunduğu, kullanımı, vücuda sağladığı katkılar ve zararları hakkında bilgilere değineceğiz. 
   Kullanımına, düzenli bir programla devam edildiği takdirde göbek kaslarının güçlenmesi, toksinleri atma ve hatta kolesterol seviyesini de ayarladığı söylenmektedir. Uzmanlar; % 100 bitkisel karışımlarından yapılan göbek eritme bandı için zayıflamanın doğal bir yöntemidir diyerek, kısa zamanda sağlıklı olarak zayıflamak isteyenlere tavsiye ediyor.

   Göbek Eritme Bandı İçerisinde Neler Var:

   Göbek eritme bandının içeriğinde, Alisma Orientalis, Maythorm, İmmature Bitter Orange,Samen Cassiae torae, Poria Cosus, Angelica Sinensis, Scutellaris baicalensis, of Plant Extract  Active Substances bulunmktadır.

   Göbek Eritme Bandının Kullanımı:

   Paketin içinde; 30 tane bant vardır. Her gün bir bant kullanılmak suretiyle bir paket bant 1 ay içinde kullanılır. Göbek eritme bandı ambalajdan çıkartılarak açılıp, içinden alınan göbek eritme bandını göbek üstüne her akşam bir adet yapıştırıp, on iki saat boyunca göbekte kalmasını sağlayın. 12 saatin sonunda göbekteki bandı çıkarıp atın, sonraki günde aynı uygulamayı tekrarlayın. Her gün bir adetten fazla kullanılmaz. Göbek eritme bandı etkileri düzenli kullanımlarla 1-2 ay sonra görülmektedir.
   Göbek eritme bandının gece kullanılmasının sebebine gelince: İnsan uyku halindeyken metabolizma çok düşük seviyelere iner, vücut yağ depolanmasını daha fazla yapmaktadır. Göbek eritme bandı metabolizmanın çalışmasına katkı sağlayarak, kilo vermeyi sağlar. Bu sebepten, kilo kaybını gece başlatmak gerekir. Ağız yoluyla alınan ilaçlar, 4 saate kadar metabolizmayı etkiler, etkisi geçtiği zamanda metabolizma tembelleşir. Ancak göbek eritme bantları 12 saat süresince, yağ depolanmasını engelleyip, yağı ayrıştırarak, gece kilo alınmasına engel olur.

   Göbek Eritme Bandı
   Göbek Eritme Bandının Zararları:

   Göbek eritme bandının, tamamının doğal içerikli insan sağlığına herhangi bir zararı olmaz. Ama kullanırken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Kullanılan band vücutta alerji yapıyorsa veya buna benzer olarak deride alerjik belirtiler görülürse bant kullanımını bırakarak, doktora başvurulur. Göbek eritme bandı dış kabını açık bırakılmaması hava ile temas edilmemesi gerekir. Göbek eritme bandını 14 yaşın altındaki çocuklara, emzikli anneler (bebek emzirenlere) ve hamile bayanlara kullanılması önerilmemektedir. Ayrıca Göbek eritme bandının, kadınların özel dönemlerinde kullanmaktan kaçınılması önerilmektedir.
   ]]>
   1 Ayda Basen Eritme https://www.eritme.gen.tr/1-ayda-basen-eritme.html Sat, 10 Nov 2018 07:36:48 +0000 1 ayda basen eritme; Fazla kilolar bayan erkek tüm insanların problemleridir. Fakat basen fazlalıkları genelde bayanları ilgilendiren bir sorundur özellikle yaklaşan yaz ayların deniz ve havuz kenarlarında fit bir vücutla salınmak 1 ayda basen eritme; Fazla kilolar bayan erkek tüm insanların problemleridir. Fakat basen fazlalıkları genelde bayanları ilgilendiren bir sorundur özellikle yaklaşan yaz ayların deniz ve havuz kenarlarında fit bir vücutla salınmak tüm bayanların ortak istekleridir. Kış aylarında kat kat giyildiği için fazla kilolar pek dert edilmiyor ve kamufle edilebiliyor. Fakat yaz ayları yaklaştı mı en kısa sürede nasıl eritiriz onu düşünüp fazlalıktan kurtulmanın yollarına bakıyoruz. Özellikle yaza bir ay kala 1 ayda basen eritme yollarına bakıyoruz. Bu genelde pek mümkün değil gibi gözükse de azim ederek bunu başarabiliriz. İlk olarak spor salonuna baş vurabiliriz. Fakat zamanın kısıtlı olması ve maddi şartlar nedeniyle spor salonlarını tercih etmeyip evde kendimizi beslenme ve spor çizelgesi hazırlayıp uyguladığımızda 1 ayda basen eritmek hiçte öyle sanıldığı kadar zor olmayacaktır. 

   1 ayda basen eritmek için ilk olarak yağlı yiyeceklerden ve hamur işlerinden kesinlikle uzak durmakta fayda vardır. Öncelikle düzenli fakat vitaminli yiyecekler tüketmeye özen göstereceğiz ardından çeşitli basen egzersizleri ile kısa sürede basende ki fazlalıklardan kurtulacağız. 

   1 ayda basen eritmek için yapılabilinecek bir takım egzersizler; 
   • Basen için yürüyüş egzersizi; Tempolu fakat kendimizi yormadan yapacağımız yürüyüşler basenlerdeki fazlalıklardan kurtulmak için en ideal egzersizdir. ilk gün 500 metre ile 1 kilo metre arasında yürüyüş ile başlayıp daha sonra gün gün artırarak 5 kilo metreye kadar çıkarta biliriz. Önemli önce hafif tempoda daha sonra tempoyu artırarak yapacağımız yürüyüş hem basen fazlalıklarımızı eritmemiz sağlar hemde vücudumuzu daha zinde tutar. Yapmış olduğumuz tempolu yürüyüşün ardından ılık bir duş vücudumuzun kan dolaşımını sağlayıp daha dinç olmamızı sağlayacaktır.
   • Basen eritmek için bisiklet sürme egzersizi; Bisiklet sürmek kısa sürede basende ki fazlalıklardan kurtulmak ve karın yağlarını eritmek için iyi bir yöntemdir. Bisiklet sürmek çok eğlenceli bir hobi olmanın yanı sıra basen ve kalçadaki fazlalıklardan kurtulmak için de iyi bir alternatiftir. Bisiklet egzersizini evde sabit bisikletle yapmaktansa dışarıda açık havada normal bisikletle yapmak çok daha zevklidir. Ayrıca beynimizi dinlendirmekle birlikte sıkı basen ve kalçalara da sahip oluruz. 
   • Basen eritmek için çember çevirme egzersizi; Bir çoğumuzun çocukluğundan hatırladığı bu zevkli egzersizi dilersek spor olarak dilersek de oyun gibi düşünüp eğlenceli bir hale getirebiliriz. İlk başta biraz zorlanabileceğimiz bir egzersiz fakat ilerleyen günlerde alışıp kolaylıkla yapabiliriz. Her gün düzenli olarak 5 dakika çember çevirip 10 dakika dinlendikten sonra tekrar 5 dakika çeviriyoruz. Bu şekilde yarım saate tamamlıyoruz. Basende bulunan fazlalıkları çok kısa sürede erite biliriz. 
   • Basen eritmek için jimnastik egzersizleri; Basenlerdeki fazlalıklardan bir kaç jimnastik hareketi ile kolaylıkla kurtulabiliriz. Örneğin düz bir zemine vücudumuzun sol tarafı tamamen yere temas edecek şekilde yan yatıyoruz. Daha sonra sağ bacağımızı doksan derece açı ile dizlerimizi bükmeden havaya kaldırıyoruz. Aynı zamanda sağ kolumuz düz bir şekilde ayağımıza doğru uzatıyoruz. Bu şekilde 3 saniye bekleyip indiriyoruz. Ardından bu hareketi 8 defa yapıp 30 saniye dinlendikten sonra diğer yana dönüp aynı şekilde sol bacağımızı kaldırıp aynı sayıyı aynı şekilde tekrarlıyoruz. 
   1 Ayda Basen Eritme
   Anlatmış olduğumuz tüm bu egzersizlerin yanı sıra bayanların keyif alarak yaptıkları oryantal gibi bir takım eğlenceli oyun havaları da kilo vermek için ideal bir eylemdir. Özellikle oryantal 1 ayda basen eritmek için çok ama çok faydalı bir egzersizdir. Türkiye de oryantal yapmayan veya sevmeyen neredeyse hiç bayan yoktur. Bu nedenle herkesin keyif alacağından emin olduğumuz bir egzersizdir]]> Kol Eritme Hareketleri https://www.eritme.gen.tr/kol-eritme-hareketleri.html Sat, 10 Nov 2018 17:27:19 +0000 Kol eritme hareketleri, kol kaslarının sıkılaşmasını ve kas kütlesinin artmasını sağlayan hareketlerdir. Bu hareketlerin yapılması sonucunda kol bölgesinde biriken yağlar ortadan kalkarak kolun incelmesi sağlanacaktır. Bu tür Kol eritme hareketleri, kol kaslarının sıkılaşmasını ve kas kütlesinin artmasını sağlayan hareketlerdir. Bu hareketlerin yapılması sonucunda kol bölgesinde biriken yağlar ortadan kalkarak kolun incelmesi sağlanacaktır. Bu tür hareketlerde ayrıca yapılan diyetinde faydası olmaktadır. Kas gelişiminin sağlanabilmesi için protein ihtiyacının karşılanması gerekmektedir. Kol eritme hareketlerinin yapıldığı süreçte protein ihtiyacı düzgün olmazsa kas kaybına bağlı bir incelme olabilir. Bu durum sağlıklı değildir. Kol eritme hareketleri daha çok bayanların üzerinde durduğu bir durumdur. Sarkan ve sallanan arka kol kasları hiçte estetik durmamaktadır. Tabi ki bu durumdan kurtulmak için düzenli bir egzersiz disiplini içinde olmak gerekir. Bu egzersizler sayesinde ayrıca güçlü eklemlere ve dirençli kol kaslarına da sahip olabileceksiniz.

   Kol eritme hareketleri aşağıdaki gibidir. 

   Kol eritme hareketleri  şınav:

   Şınav, kol eritme hareketleri arasında en etkili egzersiz hareketidir. Şınav çekerken vücut düz durmalı ve kollar kırılarak yavaşça yere yaklaşılmalıdır. Yalnız burada göğüs yere değmeyecek şekilde hareket bitirilip başlangıç pozisyonuna geri dönülmelidir. İlk defa şınav çekenler yarım şınav ile ortalama 1 ay kadar kollarını adapte edebilirler. Yarım şınav da dizler kırık ve yere değmiş şekilde olmalıdır. Bu şekilde çekildiğinde zorlanmadan adapte olabileceksiniz. Alışana kadar gün tek set yapabildiğiniz kadar yapın. Daha sonra yapabildiğiniz maksimum sayının biraz altında sayıyla 3 set yapın. Örneğin tam mekikte 6 yaptınız, bunu 3'e düşürüp 3 set şeklinde yapabilirsiniz. Set aralarında dinlenme 1 dk olacaktır. Bu hareket aynı zamanda göğüs ve omuz kaslarınız üzerinde de faydalı olacaktır.

   Kol eritme hareketleri  seated one dumbell triceps extension: 

   Bu hareketi oturarak yapacağız ve 1 kg ağırlığında dumbell ihtiyacımız olacak. Dumbell yok ise 500 gr lık pet şişelerde uygun olacaktır. Ağırlığa alışma sürecinde hafif başlıyoruz. Alıştıkça ağırlığı artırabilirsiniz. Öncelikle tabureye oturuyoruz. Ağırlığı öncelikle sağ elimize alıyoruz ve yukarıya kaldırıp dirseği kırarak baş arkasına sarkıtıyoruz.  Hareketi yavaş yavaş yapıyoruz. Yavaş yapmamızdaki amaç kas üzerinde oluşan stresi yani baskıyı maksimum düzeyde tutmaktır. Nefes alarak yukarı kaldırıyoruz. 1 kg yada yarım kg ilk setlerde hafif gelebilir. Ancak bu hareketi 3 set yapacağız. Tekrar sayısı 10 adet olacak. Bu hareketimizi 2 günde bir yapacağız. 


   Kol Eritme Hareketleri
   Kol eritme hareketleri  dumbell kick back (Dumbell geri açma): 

   Bu harekette biraz geniş bir sehpa üzerinde yapılmalıdır. Taburede denge kurmak zor olacaktır. Hareketi yaparken öncelikle 1 diz sehpanın üzerine konur. Vücut öne doğru bel kırılmadan eğilir. Çalıştıracağımız kol ayağımız yere sabit olduğu taraf olacaktır. Enseye iniş yaptığımız hareketi bu sefer bu pozisyonda yapıyoruz. Kolu geri kalçamıza  doğru açıyoruz ve kırarak başlangıç pozisyonuna dönüyoruz. Kolun sabit kısmı vücudumuz gibi yere paralel olmalıdır. Bu şekilde yine 10 tekrar 3 set şeklinde hareketimizi tamamlıyoruz.

   Kol eritme hareketleri diğer bütün egzersiz hareketleri gibi iyi bir disiplin içerisinde uygulanmalıdır. Hareketlere alıştıkça ağırlığı artırabilirsiniz. Spor salonunda yapıyorsanız, ağırlık artırma şansınız daha kolaydır. Ev için ise dumbell setleri satılmaktadır. Bunlar 15 kg kadar çıkabilmektedir. Başta da söylediğimiz gibi diyet ve beslenme çok önemlidir. Vücuttaki yağ oranının düşmesi ile daha hızlı bir estetik görünüm elde edebilirsiniz. Kolay gelsin. Bol şanslar.
   ]]>
   İç Bacak Eritme https://www.eritme.gen.tr/ic-bacak-eritme.html Sun, 11 Nov 2018 08:58:24 +0000 İç Bacak Eritme, Kim daha sıkı ve estetik bir görünüm kazanmak istemez ki. Elbette tüm kadınların hatta tüm kadın ve erkeklerin fiziksel olarak güzel bir görünüme saip olma, prezentabl bir görüntü kazanma ve giydiği kıyaf İç Bacak Eritme, Kim daha sıkı ve estetik bir görünüm kazanmak istemez ki. Elbette tüm kadınların hatta tüm kadın ve erkeklerin fiziksel olarak güzel bir görünüme saip olma, prezentabl bir görüntü kazanma ve giydiği kıyafetlerin içinde kendini iyi hissetme arzusu vardır. Bu nedenle spor salonlarına, diyetisyenlere tonlarca para veriyoruz. Elbette bunların faydası reddedilemez. Fakat evde doğru yöntemleri uygulayarak sizde kısa süre içerisinde sıkı ve estetik bir bacak yapısına sahip olabilirsiniz.

   İç Bacak Eritme 

   Kim daha sıkı ve estetik bir görünüm kazanmak istemez ki. Elbette tüm kadınların hatta tüm kadın ve erkeklerin fiziksel olarak güzel bir görünüme saip olma, prezentabl bir görüntü kazanma ve giydiği kıyafetlerin içinde kendini iyi hissetme arzusu vardır. Bu nedenle spor salonlarına, diyetisyenlere tonlarca para veriyoruz. Elbette bunların faydası reddedilemez. Fakat evde doğru yöntemleri uygulayarak sizde kısa süre içerisinde sıkı ve estetik bir bacak yapısına sahip olabilirsiniz. Bunun için günün belli saatinde ve belli bir süre bu egzersizleri uygulamanız yeterli olacaktır. Zamanı düzenli olarak yapabileceğiniz bir dilimde ayarlayarak günlük bir periyot hazırlayabilirsiniz. İşte yapmanız gereken iç bacak eritme egzersizleri aşağıdaki gibidir. 

   İç Bacak Eritme Hareketleri 
   • Bacaklarınızı açabildiğiniz kadar geniş ters v şeklinde ayırın. İyice ayırdıktan sonra bacaklarınızı dik tutarak kollarınızı öne doğru gerdirin. Bacaklarınızda ufak ufak yanmalar başladıysa kaslar işlevine başlamış demektir. Bunu on beş defa ve dört set halinde yapınız. Elbette her set arasında dinlenmeyi ihmal etmeyiniz. 
   • Yapacağınız bir başka egzersiz ise, sağ bacağı dik tutarak sol bacağınızı havaya doğru kaldırın. Sırt ve omuzarın dik olmasına, kalçanızı dik tutmaya çabalayın. Bunu yaparken elinize küçük ağırlıklar alarak dengenizi sağlayın. Yine bunu da 4x15'lik setler halinde yapabilirsiniz. 
   • Üçüncü hareketimiz ise, ellerinize yine küçük ağırlıklar alın ve dik bir şekilde bir zemine yaklar birleşik halde durun. Bir bacağını sabit ve dik iken, diğer bacakla öne doğru dizden bükerek bir adım atın. Geri çekin. Aynı hareketi 15 defa tekrar ettikten sonra diğer bacağa geçin. Bunda da 15 kez deneyin. Sabit kalan bacağı asla kıvırmayın. İlk başta zor olsa da bu egzersizlere zamanla alışacaksınız. Bu egzersizi de 2 set sağ ve 2 set sol olmak üzere 4 defa tekrarlayın. 
   İç Bacak Eritme
   İç bacak eritme egzersizleri bunlardır. Son derece yararlı olan bu egzersizler sadece bacak eritmekle kalmak kaslarınızın daha güçlü olmasına ve bacaklarınızın daha sağlam olmasına da imkan sağla. Spor yapmak kadar doğru spor yapmak da önemlidir. Vücudunuzun hangi alanlarına yönelik çalışma yapılması gerektiğini doğru tespit ettiğinizde daha estetik bir görünüm kazanmak da mümkün olacaktır. Yürüyü yapmak en güzel bacak egzersizlerinden biridir. Bunun için 4 günü bu egzersizlere, haftanın kalan 3 gününü de yürüyüşe ayırıarak 40 dakikalık bir tempoyla bu işi başaracaksınız. 
   ]]>
   Göbeği Eritmenin Yolları https://www.eritme.gen.tr/gobegi-eritmenin-yollari.html Sun, 11 Nov 2018 12:52:52 +0000 Göbeği eritmenin yolları; genel olarak kilo sorunu olanlar incelendiğinde vücutta en çok göbek tarafında yağlanma olduğu görülür. Vücudun en fazla yağlanan yeri olmakla beraber en zorda eritilen yeridir. Göbek vücudun tam orta Göbeği eritmenin yolları; genel olarak kilo sorunu olanlar incelendiğinde vücutta en çok göbek tarafında yağlanma olduğu görülür. Vücudun en fazla yağlanan yeri olmakla beraber en zorda eritilen yeridir. Göbek vücudun tam ortasında olduğundan dolayıda kişiyi şişman gösterir. Bel çevresi erkeklerde 102 cm kadınlarda ise 88 cm'i geçiyorsa tehlike sınırındadır. 

   Erkeklerde göbeği eritmenin yolları; kas dokuları oldukça gelişmiş olmasına rağmen göbek yağlanmalarından şikayetçilerdir.

   Bayanlarda göbeği eritmenin yolları; göbek bölgesinde yağlanma hızı daha hızlıdır. Özellikle hamilelik döneminde anne karnındaki büyüyen bebek yüzünden gerilen ve genişleyen bir karın yapısı oluşur. Bu oluşan göbeği doğum sonrası eritmek oldukça da zordur. 

   Göbek eritmenin yolları herkesin ortak aradığı bir çözüm yoludur. Herkes farklı farklı şeyler denerler ama genellikle başarısı olurlar. Dakikalarca mekikler çekmek, hızlı tempoda koşmalar göbek kaslarını çıkarmak için yapılır. Fakat kısa bir süre spora ara verildiğinde karın bölgesi tekrardan yağlanmaya başlar. 

   Göbeği eritmenin yolları;
   • Ayaktayken bacaklarımızı bitiştirip kolları iki bacağa yapıştırıp belimizi bükmeden eğilmek ve bu hareketi her gün arttırarak göbek çevresindeki yağları eritebiliriz.
   • Oturduğumuz durumlarda ara ara göbeğimizi kasarak oradaki kasların çalışmasını sağlamamızda göbek yağlarının erimesine yardımcı olur. 
   • Göbek masajı da banyodan sonra kaygan bir krem veya benzeri ile göbeğe yapılan masaj o bölgenin ısınmasını sağladığından yağların hareket edip yanmasına yardımcı olur. 
   • Bayanlarda ev temizliği hareketleri de doğal spor ve göbek eritme yöntemlerindendir. Yerleri paspaslamak, toz almak, süpürmek gibi hareketler birer doğal antrenmandır. 
   • Şişman bir göbeğin erime yollarının başında diyet gelmektedir. Geç saatlerde yemek yemeyi bırakıp tatlı krizlerine son vermek başında gelir. 
   • Beyaz un, şeker ve şekerle tatlandırılmış ürünler bırakılmalıdır. 
   • Bol proteinli besinler tüketmek metabolizma'yı günde 80-100 kalori arttıracağı gibi tokluk hissi de vereceğinden göbek eritmede yardımcı olur. Bunlar: Mercimek, Fasulye, Süt, Peynir, Yoğurt, Yumurta, Ceviz, Fıstık, Kabak çekirdeği, Susam, Ay çekirdeği, Nohut, Soya, Yulaf gibi.
   • İnsanlar karbondihidrat'lı besinleri azalttığı zaman iştah azalması ve kilo kaybına sebep oluyor dolayısı ile göbek eritme diyetine dönüşüyor. Karbondihidratlı sebezeler tüketilmemelidir. Bunlar: Bürüksel lahanası, Kırmızı biber, Yeşil biber, Brokoli, Rezene, Salatalık, Bamya, kuşkonmaz, Kereviz, Kekik, Fesleğen, Mantar, Turp, Kişniş, Maydanoz, Lahana, Karalahana, Pazı, Ispanak, Marul gibi.
   • Diyet lifi olan besinler tüketilmesi göbek eritmede yararlı olur. Besin lifinin kilo vermeye etkisi üzerine yapılan çalışmalara göre günlük 14 gram ekstra besin lifi her hangi bir diyet yapılmamasına rağmen 4 ayda yaklaşık 2 kilo verilmesini sağlıyor. 
   • Mekik, ters crunch bisiklet hareketleri yapılmalıdır. 
   • Tuz tüketimine son verilmelidir. 
   • Plusform göbek bantları sayesinde tamamen bitkisel olan bu bantlar vücudun göbekte toplanan yağlarının yakımına yardımcı olur. 
   • Kan şekeri kool altına alınıp öğün sayısı arttırılarak 4-6 arasına çıkarılmalıdır.
   • Bol su tüketmek metabolizmayı hızlandıracağından dolayı göbek eritmede faydalı olur. 
   • Limon suyu ile su karışımı metabolizmayı hızlandıracağından göbek eritmeye yardımcı olur. 
   Göbeği Eritmenin Yolları
   Bitkisel olarak göbeği eritme yolları; 

   Göbek yağlarından kurtulmak için farklı farklı doğal kürler vardır.  Bitki çayları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir;
   • Zayıflama çayı hazırlanırken bitkinin yaprağı, dalı her tarafı kullanılır.
   • Toplanan demlenec]]> Göbek Yanı Eritme https://www.eritme.gen.tr/gobek-yani-eritme.html Sun, 11 Nov 2018 16:43:54 +0000 Göbek yanı eritme, yan göbek yağları vücudun şeklini bozan, kıyafetlerden kendini belli eden ve sarkan hem görüntüsüyle hem de varlığıyla kişiyi rahatsız eden aynı zamanda dengesiz beslenme ile daha da büyüyen, büyüdükç Göbek yanı eritme, yan göbek yağları vücudun şeklini bozan, kıyafetlerden kendini belli eden ve sarkan hem görüntüsüyle hem de varlığıyla kişiyi rahatsız eden aynı zamanda dengesiz beslenme ile daha da büyüyen, büyüdükçe karın yağları ile birleşebilen, görüntü olarak ta gayet çirkin duran gereksiz yağlardır. Yan göbek yağları daha da büyümeden müdahale edilirse eritilmesi bir o kadar kolay olacaktır. Yan göbek eritme egzersizlerine destek olarak beslenmeye de önem verilmelidir. Dengeli beslenme ve şeker, tuz ve yağdan uzak durmak hem sağlık açısından sizlere yarat sağlayacaksın aynı zamanda yağlarınızın erimesine de yardım edecektir. Öğün atlatılmadan beslenilmeli ayrıca ara öğünlerde meyve ve sebze tüketilmelidir. Ayrıca bol su tüketimi de çok önemlidir. Günde en az iki litre su tüketilmelidir. Su tüketimi hem sağlık açısından vücuda çok yararlıyken ayrıca kabızlık sorununa da iyi gelmektedir. 

    Göbek Yanı EritmeGöbek yanı eritme egzersizleri, 
    • İlk egzersizimiz ayak topuğuna dokunma hareketi. Sırt üstü yere uzanarak bacaklarınızı bükün. Elinizle topuğunuza uzanarak birkaç saniye bu şekilde bekleyin. Önce bir elinizle daha sonra da diğer elinizle işlemi tamamlayın. 
    • Diğer bir egzersizimiz ise şöyle; yine sırt üstü yere uzanın ve bir bacağınızı diz kısmından bükerek karnınıza doğru çekiniz. Elleriniz ise destek amaçlı hafiften kaldırmış olduğunuz başınızın arkasında birbirini sarmış şekilde olmalıdır. Daha sonra diğer bacağınızı uzatıp bir diğerini kendinize taraf çekin. Dirseğiniz ile dizinizi birbirine değdirebilirsiniz. Yaklaştırmanız yeterli bir durumdur, değmesi şart değil. 
    • Üçüncü egzersizimiz ise tırmanma egzersizi. Şınav çekiyormuş gibi yüz yerde olacak şekilde pozisyon alın. Karnınızı içe çekerek gerin ve kalça ve bacaklar düz bir şekilde dursun. Daha sonra bir bacağınızı karnınıza doğru çekin ve bir iki saniye bu şekilde bekletin. Aynı işlemi diğer bacağınız içinde uygulayın. Ne kadar hızlı yaparsanız bu işlemi, yağ yakmanız da bu derece hızlı olacaktır. 
    • Bir sonraki egzersiz hareketimiz ise çok daha basit. Düz bir zemine oturun ve bacaklarınızı bir birine yapışık bir şekilde uzatın. Kollarınızı omuz hizasından iki tarafa doğru açarak kalçanın üstünden vücudun hepsi dönecek şekilde bir sağa bir sola doğru dönün. Bu işlemi 20-25 defa tekrarlayın. Bu işlem uygulanırken derin derin nefes alıp vermekte çok önemli. Nefesinizi doğru bir şekilde kullanırsanız egzersiz size bir yük gibi gelmekten çıkar ve daha eğlenerek ve isteyerek yaptığınız bir iş haline gelir. Yan göbek yağı eritme egzersizleri size bir yük gibi gelmekten çıkmalı ve siz bunu daha eğlenceli ve daha verimli bir hale getirmelisiniz.
    • Başka bir egzersizimiz için de yere sırt üstü uzanmanız gerekmektedir. Kollarınızı iki yana açıp, bacaklarınızı dizden büküp iki bacağı bitişik bir şekilde kalçadan bir sağa bir sola doğru çevirmelisiniz. Bu sayede yan göbek yağlarınızdan kurtulacaksınız.
    • Eğer evinizde dumbbella sahipseniz dumbblenizi eğer yoksa ise iki boş şişeye doldurmuş olduğunuz su dolu şişeleri kullanarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. İki ağırlığınızı iki elinize alarak ayakta dik durum ve bacaklarınızı omuz aralığından biraz daha fazla olacak şekilde açın. Ağırlıklarınızla birlikte bir sağ tarafa bir de sol tarafa doğru ağırlığınız diz kısmınıza gelecek şekilde eğilin. Bu işlem sayesinde  yan göbek yağlarınızdan kurtulacaksınız. Bu egzersizi beş dakika boyunca hiç durmadan tekrarlayabilirsiniz. Dilerseniz süreyi daha da uzatabilir ve daha sık aralıklarla egzersizi uygulayabilirsiniz. Terleme sonucu vücuttan kaybedilen suyu, tekrar yerine bırakmak için bol bol su tüketmekte fayda var.
    ]]>
    Bacak İçi Eritme https://www.eritme.gen.tr/bacak-ici-eritme.html Sun, 11 Nov 2018 23:24:37 +0000 Bacak içi eritme, İç bacaklarda sıkça karşılaşılan bu problemde sarkma ve yağlanma görülmektedir. Gün içerisinde yeterince hareket etmeyen iç bacak kasları önlem alınmazsa ciddi şekilde sarkmalar görülür. Bacak içi eritm Bacak içi eritme, İç bacaklarda sıkça karşılaşılan bu problemde sarkma ve yağlanma görülmektedir. Gün içerisinde yeterince hareket etmeyen iç bacak kasları önlem alınmazsa ciddi şekilde sarkmalar görülür. Bacak içi eritmek için o bölgeye yönelik egzersiz hareketleri yapmak gerekmektedir. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek uygulayacağınız bu programda bacak içi eritme de sonuç almanız mümkün olacaktır. En az haftada 4 gün uygulanacak olan bu egzersizler ile hızlı ve etkili sonuç almanız mümkündür. Bu egzersiz programına günde yarım saat yapacağınız yürüyüşlerle de gözle görülür fark olur. Bacak içi eritme egzersiz ve hareketleri örnekleri şöyledir;
    • Bacak İçi EritmeEgzersiz bandı ile yana bacak açma kapama hareketi, Bacak içi eritme egzersizlerinde bacakları omuz genişliğinde açın. Egzersiz bandına iki düğüm atın ve düğüm attığınız egzersiz bandına ayak bileklerinizi geçirin. Ayağa kalkamadan karın kasınızı sıkın ve aynı anda nefes vererek, tek bacağınızı yan tarafa doğru egzersiz bandını gerecek şekilde kaldırın. Hareketin devamında bacağınızı yavaşça kapatarak tekrar başlangıç pozisyonunuza dönün. Her iki bacakta bu egzersiz hareketini 10 kere tekrarlamanız bacak içi eritmede etkili olacaktır.
    • Yana bacak açma kapama hareketi, Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve dizlerden bacaklarınızı bükün. 2 düğüm attığınız egzersiz bandına ayak bileklerinizi geçirin. Nefes alıp vererek sırasıyla ayaklarınızı yana doğru açın bu hareketi yaparken bacağınızla egzersiz bandını olabildiğince gerin ve önceki düz pozisyona dönerek her bacakta 10 kez tekrar edin.
    • Top ile bacak sıkıştırma hareketi, Uygun bir zemine sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı gergin bir şekilde yukarı doğru uzatın ve kollarınızı da iki yana açın. Küçük boy bir plates topunu ayak bileklerinize alın, karnınızı sıkarak omuzlarınızı yerden yükseltin. Bacaklarınızın arasındaki plates topunu yavaşça sıkıp bırakırken aynı anda da ellerinizi aşağıya doğru kaldırıp indirin. Hareketi 100 kez tekrarlarken her harekette 5 kez nefes alıp 5 kez nefes verin.
    • Dambılla yana lunge hareketi, Elinize 1 kiloluk dambıllar alarak ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Nefes verirken bir bacağınızla öne adım atar gibi pozisyon alın ve diğer bacağınızın düz bir açıda kalması gerekir. Bu hareketi yaparken kalçalarınızın bir sandalyeye oturuyor gibi olması gerekir. Ellerinizle de bükülü bacağınızı takip etmeniz gerekir. Bu hareketi her iki bacağınız için 10 kez tekrar edebilirsiniz.
    • Plates topu ile iç bacak eritme, Yan bir şekilde uzanın ve kolunuzu dirsekten bükerek denge sağlayacak bir şekilde yere koyun. Diğer eliniz önünüze koyarak destek alarak ayağınızın arasına yerleştirdiğiniz plates topu ile ayağınızı yukarıya doğru kaldırın yukarı pozisyonda topu 5 kez sıkıştırın ve önceki pozisyona dönün. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın. 
    ]]>
    Peynir Eritmesi https://www.eritme.gen.tr/peynir-eritmesi.html Mon, 12 Nov 2018 09:02:36 +0000 Peynir Eritmesi, Özellikle Karadeniz bölgesinde oldukça sevilen çok lezzetli bir kahvaltılık çeşididir. Vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin bir besin olduğu için güne başlamanın en sağlıklı yöntemlerinden biridir. Peynir Eritmesi, Özellikle Karadeniz bölgesinde oldukça sevilen çok lezzetli bir kahvaltılık çeşididir. Vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin bir besin olduğu için güne başlamanın en sağlıklı yöntemlerinden biridir. Sizlerde sevdiklerinizi bu muhteşem lezzetten mahrum etmek istemezseniz bu tarifi uygulaya bilirsiniz. Kolay gelsin...

    Peynir Eritmesi Malzemeler:
    • 1 çorba kasesi her hangi bir çeşit peynir
    • 2 adet yumurta
    • 1 tatlı kaşığı tere yağı veya margarin
    • 1 çay kaşığı kırmızı pul biber
    • 1 silme çay kaşığı kara biber
    • Yeteri kadar tuz
    Peynir EritmesiPeynir Eritmesi Hazırlanışı:

    Öncelikle teflon tavayı ocağın üzerine alarak yeterli sıcaklığa ulaşmasını sağlıyoruz. Tava ısınırken bizde bir taraftan geniş bir kasenin çerisinde peyniri çatal veya benzeri bir araç yardımı ile ezerek ufalanmasını sağlıyoruz. Eğer kaşar peyniri kullanıyorsanız rendelemeniz daha iyi olacaktır. Ardından tere yağını tavaya atarak bir miktar kızmasını sağlıyoruz. Daha sonra üzerine peyniri ilave edip tavanın her tarafına yayılmasını sağlıyoruz. Ocağın altını kısarak peynirlerin erimesini bekliyoruz. Peynirler eridikten sonra üzerine yumurtaları kırıp karıştırıyoruz. Ardından tuzunu ve baharatlarını ilave edip ocaktan alıyoruz. Hazır hala gelen peynir eritmesini fazla bekletmeden sıcak olarak servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

    ]]>
    Karın Bölgesi Eritme https://www.eritme.gen.tr/karin-bolgesi-eritme.html Tue, 13 Nov 2018 08:33:33 +0000 Karın bölgesi eritme, sorunu özelikle aşırı kiloları bulunan kimselerde sık sık tercih edilen bir durumdur. Karın bölgesinden meydana gelen aşırı yağlanma durumu düzensiz ve dengesiz beslenmeden kaynaklanmaktadır. Bunun Karın bölgesi eritme, sorunu özelikle aşırı kiloları bulunan kimselerde sık sık tercih edilen bir durumdur. Karın bölgesinden meydana gelen aşırı yağlanma durumu düzensiz ve dengesiz beslenmeden kaynaklanmaktadır. Bunun ile birlikte aşırı yağlı, baharatlı ve karbonhidratlı besinlerin tüketilmesi karın bölgesinde bu sorunun yaşanmasına neden olmaktadır. Bu sebepten ötürü bu rahatsızlığı olan hastaların karın bölgesinde oluşan yağları eritme konusunda bir takım önlemleri alması şarttır. Aksi halde sağlıkları tehlikeye düşebilir. Bu riski göze almamak adına çok dikkatli davranmaları gerekir. Bunun için de karın bölgesi eritme yöntemlerini iyi bilmeleri gerekir. Bu yöntemler hakkında detaylı bilgiyi uzman bir diyetisyene danışarak çözebilirler.

    Karın Bölgesi Yağlanmalar da Cinsiyet Faktörü

    Karın bölgesinde meydana gelen yağlanma durumu kadınlarda erkeklere oranda çok daha yüksek bir şekilde gözlemlendiğini söylemek mümkündür. Bunun ile birlikte kadınların beden yapıları itibari ile vücudundaki yağ oranı kas oranına nazaran çok daha fazla olması sebebi ile karın bölgesinde yağlanmalar daha kolay bir şekilde meydana gelmektedir. Ancak sağlıklarına dikkat etmeyen erkeklerde de bu sorunun sık sık yaşandığını belirtebiliriz. Uzmanların yapmış olduğu araştırmalar neticesinde bu durumun genetik etkenlerden çok kişinin bireysel hareketlerinden kaynaklandığı açıklamaktalar. Zira karın bölgesinde oluşan aşırı yağlanma durumu sonradan meydana gelen bir durumdur. Bu durumun genetik faktörler ile olan ilişkisi oldukça azdır. Aynı durum cinsiyet faktörü için de geçerli olmaktadır. Bu durumdan kurtulmak adına kişinin bireysel çabası gereklidir. Bunun için de karın bölgesi eritme yöntemlerini iyi bilmeleri şarttır.

    Karın Bölgesi Yağları Oluşma Sebebi

    Karın bölgesi eritme yöntemlerini herkese uygulamak mümkün değildir. Çünkü bu durum kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bu durumun en temel sebebi ise karın bölgesinde meydana gelen yağlanmaların oluşma sebebi ile alakalıdır. Örneğin bu durum genetik sebeplerden ötürü oluşuyor ise karın bölgesi eritme için uygulanması gereken teknikler de farklı olacaktır. Aynı şekilde düzensiz beslenmeden kaynaklanan sorunlara karşı da karın bölgesi eritme yöntemlerinden bireye uygun olanını yerine getirmek gerekmektedir. Bunun için de karın bölgesinde meydana gelen yağlanmaların temel sebebi iyi bilmek gerekmektedir. Ancak bu sayede karın bölgesi eritme yöntemlerini etkin bir şekilde kullanabilir ve faydasını görebiliriz.

    Karın Bölgesi Eritme

    Karın Bölgesi Eritme Yöntemleri

    Şimdide sizlere karın bölgesin eritme yöntemlerinin neler olduğu hakkında bilgi vereceğiz. Bunun için bir takım önlemler almanız gerekir. Örneğin düzenli ve dengeli beslenmek en önemli husustur. Bunun ile birlikte birtakım egzersizlerin de yapılması şarttır. Ancak bu beslenme programları ve egzersizleri ancak uzman hekimin ya da diyetisyenin gözetimi altında uygulamak gerekmektedir. Aksi halde karın bölgesi eritme yötemlerinden başarı elde etmek söz konusu olmayabilir. Hastaların bu duruma dikkat etmeleri oldukça önemli bir husustur.

    Karın bölgesi eritme yöntemleri için hastanın sürekli olarak hareket halinde olması çok önemli bir husustur. Zira işi gereği sürekli oturmak zorunda olan kimselerin bu sorunla karşılaşmaları muhtemeldir. Bunun için beşer dakikalık aralarda vererek kısa yürüyüşler yapmak şarttır. Kanın hızlı akması ve kalbin sürekli olarak atması şarttır. Bu yüzden karın bölgesi eritme konusunda hareket önemli bir yer tutmaktadır.

    ]]>
    10 Günde Göbek Eritme https://www.eritme.gen.tr/10-gunde-gobek-eritme.html Wed, 14 Nov 2018 07:19:30 +0000 10 günde göbek eritme; özellikle yaz aylarında ve düğün zamanlarında 10 gün gibi kısa sürede göbek eritip istediğimiz o estetik güzelliğe kavuşmak mümkündür. 10 günde göbek eritmek isteyen kişiler özellikle 10 günde göbek eritme; özellikle yaz aylarında ve düğün zamanlarında 10 gün gibi kısa sürede göbek eritip istediğimiz o estetik güzelliğe kavuşmak mümkündür. 10 günde göbek eritmek isteyen kişiler özellikle kararlı olmalı ve istikrarlı olmaları gerekir. 10 günde göbek eritebilmek için beslenme alışkanlığı ve yediğimiz besinleri tamamen değiştirmek gerekir. Düzenli bir hayat ve özellikle düzenli uyku, düzenli beslenmek  yaşadığımız süre içinde hem formda kalınmasını sağlar hem de zayıflamak istenildiği zaman hızlı bir şekilde vücut bu duruma alışır, kısa sürede kilo kaybı özellikle göbek bölgesinde erime başlar. 10 gün gibi kısa sürede göbek eritmek çok kolay bir yöntemdir. Üstelik göbek erimesiyle birlikte yaklaşık 6 kilo zayıflamada gerçekleşmiş olur.

    10 günde göbek eritme yöntemleri; 10 gün özellikle saf proteinle beslenip, şekerden uzak durulduğunda 10 gün içinde göbek erimesi mümkün olur. Düzenli yemek yeme alışkanlığı ile birlikte tüketilen besin kalitesi son derece önemlidir. Mutlaka bu süreçte sabah kahvaltısı öğünler arasında ihmal edilmeyen ve en önemli öğün olmalıdır. Kahvaltıda sınırsız haşlanmış yumurta yada yağsız yumurta kızartması ile birlikte yağsız peynir tüketilmeli. Ekmek yerine yulaf kepeğinden hazırlanan doğal yulaf kepeği ekmeği tüketilmelidir. Çay ve bitki çayları sınırsız içilebilir. Öğlen, mutlaka balık yada biftek et ızgara yanında yoğurt, akşamda sadece yağsız yoğurt, yağsız süt tüketildiğinde 10 Günde Göbek Eritme10 günde göbek eritme mucizesi mümkün olacaktır. Değişen bu beslenme alışkanlığı ile birlikte yapılan göbek kasları egzersizleri, göbek eritmeye yardımcı olup bununla birlikte göbeği ortalama 2 beden inceltecektir. Düzenli spor alışkanlığını kazanmak bu süreçte son derece önemlidir. 10 günde göbek eritmek için günde 30-45 dakika tempolu yürüyüş, 20 dakika koşu ve mutlaka 1 saat yüzme yapılması uygun görülür. Yapılan bu sporla birlikte karın kaslarını kuvvetlendirip, göbekte bulunan ağlardan kurtulmak ve göbek bölgesini eritebilmek için 10 gün içinde her gün düzenli olarak 60 adet mekik çekilmelidir. Bol bol bitki çayları tüketilmelidir. Özellikle yeşil çay 10 gün içinde göbek bölgesini eritmek için tam bir mucizedir. Bol bol su tüketip, göbek bölgesindeki şişkinliği, ödemi dışarı atmak için su son derece önemlidir.

    10 günde göbek eritme için sabahları aç karnına sıcak su içip içerisine 5 damla limon damlatıp aç karnına tüketmek son derece etkili bir yöntem olur. Özellikle kiraz sapı ve mısır püskülünden yapılan çay karışımını içmek 10 günde göbek eritmede etkili bir yöntem olacaktır. Bol bol gün içinde yağsız yoğurt tüketmek göbek bölgesini 10 günde eritecektir. Mutlaka metabolizmayı hızlandırmak için acı toz biberi yada acı pul biberi yoğurt içine karıştırıp tüketmek gerekir. Bu karışım 10 günde göbek eritme yöntemlerinde en etkili olanıdır.

    ]]>
    Göbek Eritme Bitkisel Çözüm https://www.eritme.gen.tr/gobek-eritme-bitkisel-cozum.html Wed, 14 Nov 2018 14:32:54 +0000 Göbek eritme bitkisel çözüm, konusu bu sorunda muzdarip olan hastaların çokça başvurduğu yöntemlerin başında gelmektedir. Zira bu durum hastanın sağlığını olumsuz yönde etkilediği için önlem almak gerekmektedir. Bunu Göbek eritme bitkisel çözüm, konusu bu sorunda muzdarip olan hastaların çokça başvurduğu yöntemlerin başında gelmektedir. Zira bu durum hastanın sağlığını olumsuz yönde etkilediği için önlem almak gerekmektedir. Bunun için de göbek eritme için alınacak tedbirlerin başında bitkisel otlar ve şifalı bitkiler gelmektedir. Göbek eritme bitkisel çözüm için gerekli olan şeyler için uzman bir desteğin alınması konusu da önemli bir husustur. Bunun için bu hastalıktan muzdarip olan hastaların neler yapması gerektiğini iyi bilmeleri gerekir. Günümüzün hastalıklardan olan obezite beraberinde göbek bölgesi ve çevresinde aşırı yağlanmalara neden olmaktadır. Bu rahatsızlıktan kurtulmak için bitkisel çözümler oldukça etkili bir yöntemdir.

    Göbek eritme bitkisel çözüm dışında da hastaların alabileceği birçok tedbir bulunmaktadır. Hastalar bu tedbirleri almaları halinde de sağlığına kavuşma imkanı söz konusudur. Bunlardan birkaçını birazdan sizlere bahsedeceğiz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus hastanın kiloları konusunda hassas olmasıdır. Yani alacağı tedbirleri harfi harfine uygulaması gerekir. Alınacak önlemler arasında şunları söyleyebiliriz:

    • Düzenli ve dengeli bir beslenme programının uygulanması
    • Spor ve egzersizlerin yapılması (sürekli hareket halinde olma)
    • Stres, panik ve korkudan uzak bir hayat yaşamak
    • İlaç kullanımına dikkat etmek (piyasada satılan zayıflama ilaçlarına itibar etmemek)
    • Doktor denetiminde hareket etmek

    Tüm bu önlemleri almamız halinde göbek yağları sorunundan kurtulmamız oldukça kolaydır. Bu makalemizde sizlere göbek eritme bitkisel çözüm konusunda neler yapmanız hakkında bir takım bilgiler vereceğiz. Bu bilgileri uygulamanız halinde herhangi bir sorun yaşamanız söz konusu olmaz.

    Göbek Eritme Bitkisel Çözüm

    Göbek Eritme Bitkisel Çözüm

    Göbek eritme bitkisel çözüm konusunda en önemli husus güvenilir bir aktar tarafından temin edilen bitkisel otların kullanımıdır. Ancak çevremizde duyduğumuz kulaktan duyma bilgiler ile hareket etmek olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Bunun için sağlımızı tehlikeye atacak ürünleri kullanmamaya özen göstermeliyiz. Bunun ile birlikte şimdide sizlere bitkisel çözümlerden birkaçını verelim.

    Zencefil: Sağlıklı yaşamak ve göbek eritme bitkisel çözüm noktasında zencefilin tek başına etkili bir şifa kaynağı olduğunu belirtmemiz gerekir. Zira zencefil birçok hastalık için şifa kaynağı olmasının yanı sıra kilo sorunu yaşayan kimseler için de oldukça etkili bir silahtır. Göbek yağı sorunu olan kimseleri limon ile zencefili kaynatıp içmeleri halinde fazla yağlarından kurtulmaları söz konusudur. Bunun için zencefilin şifalı bitkisel etkisini kullanmanızı öneririz.

    Elma: Göbek eritme bitkisel çözüm konusunda en çok tüketilmesi gereken meyvelerin başında elma bulunmaktadır. Zira bu ürün bedene oldukça faydaları bulunmaktadır. Bunun ile birlikte sağlığına dikkat eden kimselerin günde en az 1 adet elma tüketmeleri halinde faydasını göreceklerini söyleyebiliriz. Elmadan elde edilen her türlü ürünü gönül rahatlığı ile tüketebilirler.

    Gün Kurusu Kayısısı: Özellikle Malatya ve çevresinde yetişen ve kayısının bir türü olan gün kurusu kayısı çeşidi göbek eritme bitkisel çözüm konusunda oldukça etkili bir yöntemdir. Bu konuda problemi olan hastaları kayısının en faydalı türü olan gün kurusu kayısını tüketmeleri gerekir. Zira bu kayısı uzun süre güneşte bekletildiği için oldukça etkili bir bitkisel üründür. 

    ]]>
    İç Bacak Eritme Hareketleri https://www.eritme.gen.tr/ic-bacak-eritme-hareketleri.html Wed, 14 Nov 2018 23:42:59 +0000 İç bacak eritme hareketleri, genellikle bayanların üzerinde durduğu bir konudur. Olmayan pantolonlar en çok rahatsız eden konulardan biridir. Kadınların doğası gereği daha çok üst bacak iç ve dış kısımlarında kalınlaşma o İç bacak eritme hareketleri, genellikle bayanların üzerinde durduğu bir konudur. Olmayan pantolonlar en çok rahatsız eden konulardan biridir. Kadınların doğası gereği daha çok üst bacak iç ve dış kısımlarında kalınlaşma olmaktadır. Erkekte de olabilir fakat bayanlarda genellikle yağlanma şeklinde görülmektedir. Fitness salonlarında yapacağınız hareketlerin yanı sıra evde de yapabileceğiniz iç bacak eritme egzersizleri sayesinde olumlu sonuçlar alabilirsiniz. İç bacak eritme egzersizleri yapılırken diyet desteği ile daha hızlı sonuçlar alınabilmektedir. Başlıca iç bacak eritme hareketleri aşağıdaki gibidir.

    Yerde geri tekme
    Başlangıçtaki duruş pozisyonunda dizler ve dirsekler yere dayalı olmalıdır. Dirsekler omuzların, dizlerde kalçaların altında olmalıdır. Bu duruş esnasında bacaklardan biri geriye doğru uzatılır ve boşluğa tekme atar şekilde yukarı doğru sallanır. Sonra başlangıç pozisyonuna geri dönülür. İlk iki hafta her bacak için 10 tekrar ve 2 set yapılır. Daha sonraki dönemde 10 tekrar ve 3 set olarak yapılır. Hareket iki günde bir yapılmalıdır. 

    Egzersiz topu sıkıştırma
    Harekete başlarken sırt üstü uzanıp ellerinizi yana açın. Egzersiz topunu bacaklarınızın arasına aldıktan sonra topun sabit kalmasını sağlayacak kadar sıkın. Daha sonra bacaklarınızı topla birlikte havaya kaldırın.  İlk iki hafta her bacak için 10 tekrar ve 2 set yapılır. Daha sonraki dönemde 10 tekrar ve 3 set olarak yapılır. Sıkıştırma işlemi yapıldığı için iç bacak eritme hareketleri içerisinde ciddi oranda zorlayan bir harekettir.

    Yana bacak açma
    Bu hareketin başlangıcında yere yan bir şekilde uzanılır. Bu şekilde bacak bir makas gibi yukarı açılır ve yavaşça kapatılır. Mümkün olduğunca iç bacak üzerinde baskı uygulanır. Hareket iki bacak içinde 8 tekrar 3 set olarak uygulanır. İki günde bir tekrarlanabilir.

    Yatarak yana açıp kapama
    Hareket yine yerde yapılmaktadır. Yüzünüz yukarı bakacak şekilde yere uzanın. Bacaklar mümkün olduğunca yukarı kaldırılır. Bu pozisyonda iki bacakta aynı anda dışa doğru açış yapılır ve yavaşça kapatılır. Hareket iki bacak içinde 8 tekrar 3 set olarak uygulanır. İki günde bir tekrarlanabilir.

    İç Bacak Eritme HareketleriYere çömelme
    Ayakta yapılan bu hareket için başlangıç pozisyonunda bacaklar omuz hizasından biraz daha açık olmalıdır. Hareketi yaparken bacak açık bir şekilde mümkün olduğunca çömelme sağlanır. Çömelme esnasında eller ileri doğru uzatılmış bir şekilde olmalıdır. Bu harekette yine iç bacak eritme hareketleri içerisinde etkili bir harekettir. 
    ]]>
    Baldır Yağları Nasıl Eritilir https://www.eritme.gen.tr/baldir-yaglari-nasil-eritilir.html Thu, 15 Nov 2018 06:48:54 +0000 Baldır yağları nasıl eritilir, Baldırlar vücudumuzda çok zor yağlanan yerler olmasından ötürü, bu bölgede oluşan yağların verilmesi de çok zordur. Birçok kadının kabusu gibi olan bu baldır yağları ergenlik döneminde aş Baldır yağları nasıl eritilir, Baldırlar vücudumuzda çok zor yağlanan yerler olmasından ötürü, bu bölgede oluşan yağların verilmesi de çok zordur. Birçok kadının kabusu gibi olan bu baldır yağları ergenlik döneminde aşırı kilo alımından, veya hamilelikten sonra yada ilerleyen yaşın vermiş olduğu metabolitik zayıflamadan dolayı oluşabilir. Yada başka bir deyişle kişilerde aileden gelen genetik bir yapıda olabilir. Hepsininde istendikten sonra bir çözümü var ama kısa sürede değil uzun vadede yardımını göreceğiz bu yöntemlerin başında günlük hayata yansıtacağınız bacak egzersiz hareketleridir. En kalın baldırlarda bile incelme sağlayacak bu egzersizlerin özellikle yerleşik yağ dediğimiz çok küçük yaşlarda olan ve aşırı kilo alma ile alakalı yağlardır. Bu yağlarda bile bu egzersizler sayesinde kurtulabilirsiniz. 

    Baldır yağlarının doğal yollar ile eritilmesinin yanında estetik cerrahi yöntemler kullanılarak da yapılan türleri vardır. Ama sağlıklı olan doğal yolla verebilmektir. Yinede ne yapsam gitmiyor diyorsanız, bir estetik cerrah ile görüşüp bu bölgede sabitleşen yağları aldırabilirsiniz. Ama sarkmalardan etkilenmemek için yine egzersizler ile uğraşmanız gerekir. Bu durumda direk egzersizle vermek daha mantıklıdır. Ama diyet yapma sorunları olan kişiler için uygun bir yöntemdir. 

    Baldır yağları nasıl eritilir; bu yağlar baldır kalf kaslarından oluşur. İlk önce bu yağlanmanın neden bu kadar baldırlarda yoğunlaştığının belirlenmesi gerekir. Bunun belli başlı nedenleri;
    • Varislerin neden olduğu genişlemeden kaynaklı,
    • Gevşek yapı dokusu,
    • Doğum öncesinde yani hamilelik döneminde hipersitenik yapı,
    • Aşırı klo alma, alınan kilo verilse de baldırda kalınlaşmanın giderilmemesi,
    • Birde sürekli spor yapma baldırların kaslarının genişlemesine neden olur.
    Baldır yağları nasıl eritilir, bunun için en uygun yöntemlerden bir tanesi Body Wraptır. Bunun anlamı inceltici sargılar demektir. Sıradan besinler ve kremler ile uygulayabileceğiniz bu sargılar baldırlarınızda sürekli kullanıma dayalı olarak incelmeler sağlar. Tabii ki sadece bu inceltici sargıları sarmakla iş bitmiyor. Özellikle de yediklerinize dikkat etmeniz ve beslenme biçiminizi değiştirmeniz gereklidir. Ayrıca bu beslenme inceltici sargılara bir destek olarak da egzersiz hareketleri eklendiğinde istenilen ince baldırlara kavuşmanızı engelleyen bir şey kalmaz. Bu egzersizlerin her gün düzenli olarak yapılması gerekir. Özellikle bacaklar üzerine ağırlıklı olarak yapılacak bu egzersizler hem baldırlarınızdaki yağları hemde kasa dönüşen yağları yok etmede oldukça etkili olacaktır. 

    Baldır Yağları Nasıl EritilirBaldır yağları nasıl eritilir;

    Bu yağlar ayrıca belirteceğimiz bacak egzersizlerinin yanında masajla da desteklenebilir. Hem bacaklarda gerginliği azaltır, hemde egzersizin yoracağı bacakları rahatlatır. Eğer masaj yaptıracak birini bulamıyor iseniz inceltici masaj aplikatörlerini kullanabilirsiniz. Baldırların kalın olmasında yağların etkisi çok büyük olduğundan bu yağları eritmek için kullanılacak egzersiz hareketleri dik bir şekilde durup iki bacak arası yarım metre mesafe açarak tıpkı oturuyormuş modu gibi diz kapak seviyesine kalçaları indirerek indirmek ve çekmek bu işlem esnasında hem iç baldırlar hem dış baldırlar hatta kalçalar bile hareket halindedir. Ayrıca iki bacağınızı birleştirip üzerine belirli bir ağırlık alarak yukarı doğru oturur vaziyette çekebileceğiniz kadar çekip indirmekte oldukça etkili bir egzersiz hareketidir. Bu hareketleri yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı ise 15 seferi geçmemek ve aralarda birer dakika dinlenerek tekrarlamaktır. Nedeni de yaptığınız egzersizin yağları kasa çevirmesini engellemek içindir. 
    ]]>
    Bacak Eritme Hareketleri https://www.eritme.gen.tr/bacak-eritme-hareketleri.html Thu, 15 Nov 2018 07:54:38 +0000 Bacak eritme hareketleri, her gün 20 dakika yaparak muhteşem bir vücuda sahip olabilirsiniz. Evde, spor salonunda veya hemen her yerde yapabileceğin bacak eritme hareketleri sayesinde hem iç bacaklar incelecek, hem kalçaların şekl Bacak eritme hareketleri, her gün 20 dakika yaparak muhteşem bir vücuda sahip olabilirsiniz. Evde, spor salonunda veya hemen her yerde yapabileceğin bacak eritme hareketleri sayesinde hem iç bacaklar incelecek, hem kalçaların şekle girecek hem de kilo vereceksiniz. Eğer gerçekten egzersizlerden fayda görmek istiyorsanız her bir hareketi 15 kere tekrar etmeli, bu on beşlik hareketi 2 kez gerçekleştirmelisiniz. Tabi ki bunları yaparken ilk etapta ağrınız olacaktır. Ancak zamanla vücudunuz yapılan egzersizlere alıştıkça ağrılarda da azalmalar olacaktır. Ve gün geçtikçe hareket sayınızı arttırmakta da fayda var. 

   Egzersizlere esneme hareketi ile başlayıp, gerdirme hareketi ile sonlandırmanız gerek sağlık açısından gerekse kaslarınızı güçlendirme açısından size oldukça iyi gelecektir. Bu sporun ardından 2 bardak su için ki yaktığınız yağları terleme ve idrar yoluyla hemen vücuttan atın. İdeal istediğiniz düzene ulaştıktan sonrada formda kalmak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için hareketleri yapmaya devam edin. Unutmayın her şey dengeli beslenmekten geçmiyor. Bunun yanında mutlaka düzenli bir spor da yapmak gerekiyor.

   Bacak Eritme HareketleriBacak Eritme Hareketleri
   • Bisiklet Sürme Egzersizi, Bisiklet sürmek basen ve karın için çok faydalıdır. Hem yağ yakar hem de eğlenceli bir harekettir. Bu hareketi 15 kere tekrar ediniz.
   • Bacak Çekme, Bu hareketle bacaklarınızı eritmek mümkün. Sırt üstü uzanıp, dizlerinizi karnınıza çekerek bu işlemi 15 kere tekrarlamalısınız.
   • Çömelme Hareketi: Ayaklarınızı omuz hizasında açıp, çömelir pozisyona geçiyorsunuz. Bu hareketide yavaş yavaş birkaç kez tekrarlamakta fayda var.
   • Merdiven Çıkma Hareketi, 25-30 cm yüksekliğindeki bir tahtaya inip çıkacaksınız. Bu hareketle hem basen bölgenizdeki yağlardan kurtulmuş oluyorsunuz hem de ince bacaklara sahip olabiliyorsunuz. 
   • Ayaklarınızı omuz genişliğinde açınız ve ayak uçlarınız karşıya bakıyor olsun. Diz seviyesinin biraz yukarısına, bacaklarınızın arasına futbol topu büyüklüğünde bir top koyunuz. Top düşmeyecek şekilde dururken üçe kadar sayarak aşağı doğru hareket ediniz. Aşağıda 1 saniye bekle ve yine üçe kadar sayarak başlangıç pozisyonuna dönünüz.
   • Ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha geniş bir şekilde açınız. Ayaklarınız dışa doğru baksın. Yeni başlayanlar 2 kg dambılı karın bölgenin önünde, dik bir şekilde tutmalısınız. Spor yapanlar ise 5 kg dambıl kullanmalıdır. Vücudunuzu aşağı doğru hareket ettirirken dambılı da omuz seviyesine gelecek şekilde, dik pozisyonu bozmadan üçe kadar sayarak yukarı doğru kaldırmalısınız. Bu şekildeyken 1 saniye beklemelisiniz. Aynı hareketin tersini yaparak, yine başlangıç pozisyonuna dönebilirsiniz. Düzenli bir şekilde 10 kere tekrarlamak faydalı olacaktır.
   • Yere uzanarak dizlerinizi kırınız. Ayak tabanınızın yere basıyor olmasına dikkat ediniz. Dizlerinizin arasına futbol topu büyüklüğünde plastik bir top koyunuz. 30 saniye boyunca dizlerinizin arasına aldığınız topu fazla sert olamayacak şekilde sıkınız. 10 saniye kadar dinlendikten sonra tekrar devam ediniz. Bu sıkma hareketini 5-10 kez uygulayınız.
   ]]> Bel Eritme https://www.eritme.gen.tr/bel-eritme.html Thu, 15 Nov 2018 14:44:17 +0000 Bel eritme, günümüzde artmış olan obezite nedeniyle daha da gündeme gelmiş bir konudur. İnsanlarda çok ciddi olarak sorun haline gelen bel ve bel kenarı yağları, çok ciddi bir şekilde eritilmesi gerekmektedir. Bel eritme, birçok Bel eritme, günümüzde artmış olan obezite nedeniyle daha da gündeme gelmiş bir konudur. İnsanlarda çok ciddi olarak sorun haline gelen bel ve bel kenarı yağları, çok ciddi bir şekilde eritilmesi gerekmektedir. Bel eritme, birçok kişi tarafından sadece bazı egzersizlerle yapılabilecek gibi düşünülmektedir. Aslında bu gibi eritme durumları, hiçbir zaman sadece egzersizlerle yapılamamaktadır. Bunu için aynı zamanda birçok kurala uyarak diyet denilen uygulamaları yapmanız gerekecektir. Bel eritme, erkeklerden daha çok kadınlarda önem taşıyan bir durumdur. Kadınların estetik olarak güzelliğe daha fazla önem vermeleri nedeniyle bel hareketleri daha çok önem taşır. Fakat bazı erkekler, kadınlardan daha fazla bu konu üzerine düşmektedir. Eğer sizlerde bel eritmek istiyorsanız tabi ki ana kural egzersizlerdir. Fakat daha önceden de belirttiğimiz gibi sadece egzersizler insanlarda fayda göstermemektedir. 

   Bel EritmeBel eritme için dikkat edilecek hususlar:

   1. Bel eritmek isteyen insanların ilk olarak yapması gereken şey eğer herhangi bir tatlı tüketimi olmamalıdır. Bunun için gerekirse çaya şeker atmayı bile bırakmanız gerekebilir. Şeker tüketiminin sıfırlanması sonrasında eğer kişi herhangi bir alkol alışkanlığı varsa kesinlikle bu alışkanlığından vazgeçmelidir. Çünkü tüketilen alkol, direk olarak vücutta yağ oluşumuna neden olacak ve insanlarda bel yağlanmasına da etki edecektir. 
   2. Bel eritmek isteyen insanlar sabahları çok sıkı bir kahvaltı ederek günü tek öğünle bitirmeye çalışmalıdır. Bunun yanı sıra eğer kişi dayanamıyorsa öğleden sonra da bir şeyler atıştırabilir. Bu atıştırmalar ise direk olarak kepekli ürünler yemeniz gerekmektedir. Aksi durumlarda bel eritme çok daha zor olacaktır. 
   3. Bel eritme işleminde faydalar görebilmek için yaptığınız egzersiz hareketlerin yanı sıra ayrıca bol bol yürüyüş yapmanız gerekmektedir. Yapmış olduğunuz yürüyüşler direk olarak kalçalara ve bel bölgesine etki edecektir. Bel eritme için yapmanız gereken en önemli etken bol bol yürüyüştür.
   4. Yapılacak olan egzersizlerin yanı sıra her sabah temiz hava olan bölgelerde bol bol temiz hava çekilmesi gerekmektedir. Bu işlem her sabah en az 30 sefer olacak şekilde yapılmalıdır. Aynı uygulamayı akşamları yatmadan öncede yapabilirsiniz. Bu şekilde bol bol nefes egzersizleri yaparak vücuttaki yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. 

   Vücut sağlığı yerinde olan erkeklerde direk olarak bel ölçüleri 70-93 cm kadar olmalıdır. Bu ölçüler kadınlarda ise 60-79 cm kadar olmalıdır. Bu bel ölçüleri insanlarda normal bel ölçüleridir. Bunun haricinde erkeklerde 102 cm ve üzeri, kadınlarda ise 88 cm ve üzeri olan bel ölçüleri yüksek riskli sayılmaktadır. Bu ölçülerin üzerinde olan bel ölçüleri kesinlikle bel eritme işlemleriyle eritilmelidir. Aksi durumlarda birçok sağlık problemi insanlarda meydana gelecektir. Bazı insanlar da herhangi bir egzersiz hareketi yapmadan bu yağları eritmek isterler. Aslında egzersiz hareketleri yapmadan bu gibi bel eritme eylemini yapmanız mümkün değildir. Bel eritmenin gerçekleştirilmesi nedeniyle birçok kişi kimyasal ilaç kullanmaktadır. Aslında bu ilaçların kullanımı da son derece tehlikelidir. Çünkü bu gibi ilaçlar direk olarak vücutta böbrek, karaciğer ve mide rahatsızlıklarının ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bunun için yapmanız gereken en önemli şey tabi ki bu gibi ilaçlardan uzak durmaktır. Özellikle herhangi bir tıbbi ilaç kullanan insanlarda kesinlikle bu ilaçlar yan etkilere neden olabileceği için kesinlikle kullanılmamalıdır. Unutmayın ki en sağlıklı bel eritme, elden geldikçe doğal yöntemlerle zayıflamaktır. 
   ]]>
   2 Haftada Göbek Eritme https://www.eritme.gen.tr/2-haftada-gobek-eritme.html Fri, 16 Nov 2018 09:54:41 +0000 2 Haftada Göbek Eritme denince çoğu kilo sorunu olan insanların içinde büyük bir umut duymaktadır. Fakat şimdiden haber vermeliyim ki bu iki hafta oldukça besin değeri yüksek olan tahıl ürünleriyle, yeşil bitkiler ile yapılan 2 Haftada Göbek Eritme denince çoğu kilo sorunu olan insanların içinde büyük bir umut duymaktadır. Fakat şimdiden haber vermeliyim ki bu iki hafta oldukça besin değeri yüksek olan tahıl ürünleriyle, yeşil bitkiler ile yapılan detokslar ile terletici sporları ile oldukça meşakkatli bir yoldur. Fakat kişi başladığı bu yolu kesinlikle iki haftada bırakmamalı ve kişi bu diyet ile beraber giden spor yaşamı devam ettirilmelidir. Bildiğiniz üzere kesinlikle yapacağınız bu uygulamada kesinlikle az yemek bulunmamaktadır. Az az ve sık yemek düzeni bulunmaktadır. Kilolarınızdan eğer kurtulamıyorsanız işte size sağlıklı tüyolar.

   2 Haftada Göbek Eritme2 Haftada Göbek Eritme için yapılması gerekenler:
   • Kendinizi fazla yormadan rutin bir şekilde karın kısmındaki yağlardan arınmak amacıyla egzersiz yapılmalıdır.
   • 3 beyazdan uzak durun özellikle de tuzdan.
   • Yeşil sebzelerin büyük cümbüşüne kapılın.
   • Katı içerikli yağlardan kesinlikle uzak durun.
   • Yapacak zamanınız var ise yoğa veya nefes egzersizi yapınız.
   • Vücutsal denge olarak potasyum içerikli yiyecekler tüketin.
   • Sıvısal ürünleri bol kullanın
   • Lifli yapı içeren sebzeler kullanın
   • Su oranı yüksek sebze ve meyveler tüketin.
   • Yavaş ve çene kaslarını yorarak yemek yiyin.
   Spor hayatınıza dikkat edin. Bol bol ve düzenli olarak spor yapın. Bütün vücut kasları da çalışması için yürüyüş yapın. Bunun dışında karın kaslarını çalıştıracak setler halinde yapılabilecek hareketler yapın. Örnek olarak 3 setten oluşan set başına 12 tane mekik çekin. Ama kesinlikle kendinizi zorlamayın. Sizin sağlığınız her şeyden önemli.

   3 tane düşmanınız oldukça bırakması zor olan besinlerdir. Bunlar un, tuz ve şekerdir. Karın bölgesinde kalıcı izler bırakan düşman ise tuzdur. Tuzun normalden fazla tüketimi vücudumuzun en çokta karın bölgesinde ödem yapmaktadır. Ayrıca tuzun depo edilen yağları tutucu özelliği bulunmaktadır. 

   Detoks yağlardan arınmak için oldukça faydalı bir yöntemdir. 2 haftalık bu maratonun başlarında detoks için gerekli ürünler kullanılmalıdır. Detoks sürecinde kullanılması gereken sebzeler maydanoz, tere, dereotu, semiz otu vb. sebzelerdir. Bunları çiğ olarak da isterseniz haşlayarak suyunu içerek de kullanabilirsiniz.

   Katı yağların tüketilmesi detoksun düşmanı olan bir durumdur. Karın bölgesinde birikmesi ile birlikte kolesterol ve kalp rahatsızlıklarına da neden olmaktadır. Bu yüzden fazla olmamakla beraber doğal olduğuna emin olduğunuz sıvı yağları tercih etmelisiniz.

   Nefes çalışmaları tamamen bu engebeli maratonda size moral kaynağı olması için gereklidir. Ayrıca spor yapmaya başladığınızda nefes alıp vermede tıkanma sorunu ile karşılaşılmayı önlemektedir.

   Sıvı ve sıvısal ürünlerin tüketilmesi karnın düzleşmesinde önemli bir noktadır. Su ve su içeriği fazla olan besinlerin tüketimi sindirim sisteminizi düzenler ve metabolizmasını hızlandırır. Ayrıca yavaş yemek yemek ise beyni yorar ve doygunluk hissini az yeseniz de doyarsınız.
   ]]>
   Bacak Eritme https://www.eritme.gen.tr/bacak-eritme.html Fri, 16 Nov 2018 12:23:02 +0000 Bacak Eritme: Bacakta bulunan yağları yapısından dolayı eritmek oldukça zordur. Uzun ve sabırlı bir aşamadır. Hem bayanların hemde erkeklerin sorunu olan bacak da oluşan yağlar sağlık açısında faydalı değildir. Oluşan yağ Bacak Eritme: Bacakta bulunan yağları yapısından dolayı eritmek oldukça zordur. Uzun ve sabırlı bir aşamadır. Hem bayanların hemde erkeklerin sorunu olan bacak da oluşan yağlar sağlık açısında faydalı değildir. Oluşan yağlar bacağa yerleşirse eritmesi çok daha zor olur. O yüzden bacak eritme egzersizleri sıklıkla yapılmalıdır.  Bacak da oluşan yağların oluşmasını engellemek için bol yürüyüş yapılmalıdır. Bacak kasları sürekli çalıştığı zaman yağları eritir ve yağ oluşumunu engeller. oluşan yağlar eritildiği zaman bacak kasları da oluşur. Hem üst bacak da hemde alt bacak da yağ oluşumu görülebilir. O yüzden sağlıklı beslenilmelidir. Sağlıklı beslenmek ve düzenli olarak yürüyüş yapmak bacak da yağların oluşmasını engeller.

   Bacak eritme egzersizleri;
   Herkesin rahatlıkla ve zorlanmadan yapabileceği bacak eritme egzersizleri sağlık açısında oldukça faydalıdır. Kimi insanların vücut yapısından dolayı bacaklarda yağ oluşumu hemen görülebilir. 
   Kimi insan zayıflamak istemez sadece bacaklarında oluşan yağları eritmek ister. Bacak diyeti o insanlar için doktor tavsiyesi ile yapılır. Tabi sadece bacak eritme diyeti bacak erimesine yetmez. Aynı zaman da doğru bir şekilde egzersizleri yapılmalıdır. Böylece bölgesel zayıflama ile istenilen sonuca ulaşılabilir. 

   Bacak EritmeBacak eritme diyeti;
   Bacak eritme diyeti yapan kişiler yağlı ve çok tuzlu yiyecekler tüketmemelidir. Onun yanı sıra bol protein almalı ve kesinlikle alkol kullanmamalıdır. Bol bol tahıl yiyecekleri tüketilmelidir. 
   Sabah: Kahvaltıda 1 kase müsli (2 fincan yulaf ezmesi, 2 fincan fındık içi, 1 fincan kuru üzüm, 1 fincan buğday, 1 fincan kuru kayısı, 1 fincan badem, 1 fincan ayçicek tohumu ile yapılan proteini bol zayıflama karışımıdır.)
   Ara öğün: Yeşil elma(kabuklu)
   Öğle: 1 tane muz ve 1 kase müsli
   Ara öğün: 1 avuç dolusu ceviz
   Akşam: Bol sebzeli salata
   Yatmadan önce: 5-6 tane kuru sayısı, 4-5 tane erik veya yeşil elma yenilir.  

   Bacak eritme egzersizleri;
   Sadece bacak eritme diyeti bacakların incelmesi içim yeterli olmaz. Diyet yaparken diğer bir yandan egzersizler yapılmalıdır. Pilates, hızlı yürüyüş, squat, merdiven çıkmak, bisiklet sürmek gibi egzersizler yapılmalıdır. Onun dışında evde oturan bayanlar için de bir kaç egzersiz önerilir. Yere sırt üstü yatıp sağ ve sol bacağı indirip kaldırmak, Yere sırt üstü yatıp önce sağ, sonra sol bacağı indirip kaldırmak gibi birçok egzersiz bacak erimesi için yapılan egzersizlerdendir. 
   ]]>
   Bir Haftada Göbek Eritme https://www.eritme.gen.tr/bir-haftada-gobek-eritme.html Fri, 16 Nov 2018 14:47:06 +0000 Bir Haftada Göbek Eritme, özellikle hanımlar kilo almaya başladığı zaman hemen göbek bölgesinde birikmiş olan fazlalıklar hem can sıkıcı hem de çok kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Çoğunlukla bel ve göbek bölgesind Bir Haftada Göbek Eritme, özellikle hanımlar kilo almaya başladığı zaman hemen göbek bölgesinde birikmiş olan fazlalıklar hem can sıkıcı hem de çok kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Çoğunlukla bel ve göbek bölgesinde alınan kilolar önce kalp sağlığını ve bütün vücut sağlığımızı tehdit etmektedir. Bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde göbek bölgesindeki yağları eritmenin küçük püf noktaları bulunmaktadır. Düzenli olarak yapılan egzersiz hareketleri ve karbonhidrat kısıtlaması sayılırken, tabi ki istikrarlı ve sabırlı bir egzersiz ile beslenme programına uyarak sıkı ve düz bir karın kasına kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Eğer vücudunuzu saran kıyafetlerinizin üzerinizde daha estetik durmasını istiyorsanız ilk önce abur cubur yiyeceklerden, şekerleme, çikolata, cips, börek, kek, pasta vb. gıdalardan uzak durulmalıdır. Kısacası kulağınıza bu lezzetli gelen bütün yiyeceklerin hepsi hem kilo aldırıcı hem de sağlıksız olan gıdalardır. Bu gıdaları hayatınızdan çıkardığınız zaman hızlı bir göbek eritme programı ile bir haftada istediğiniz karına sahip olabilirsiniz.  

   Bir Haftada Hızlı Göbek Eritme İçin Beslenmede Neler Yapılmalıdır, öncelikle öğünleri atlamadan düzenli olarak beslenilmelidir. Mesela yoğurt, yeşillik, küçük porsiyonlarda ızgara et çeşitleri, ağırlıklı olarak taze meyve ve sebzeler ile beslenmek, özellikle akşamları belli bir saatten sonra hiç bir gıda yememek ve içmemek hem göbeğin erimesine hem de daha sağlıklı bir şekilde kilo vermenin temel kaide kurallarıdır. Ayrıca sabahları limonlu ılık su içmek metabolizmanın daha hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle beyaz ekmeği hayatınızdan çıkarın ve tam buğday ekmeğini hayatınıza alın. Hemen her kadının tatlı krizinin tuttuğu anlar vardır. İşte o anlarda bu krizi meyveler ya da yoğun kakaolu olan küçük bir parça bitter çikolata ile geçiştirmeye çalışın. Ayrıca tuz tüketiminin azaltılması vücudunuzda birikmiş olan ödemlerin sökülmesi hususunda çok büyük bir adım olacaktır. Yağ oranı az olan yoğurt tüketimi göbek yağlarının erimesi konusunda oldukça faydalı olmaktadır. Yemeği mutlaka küçük lokmalar halinde ağzınıza alın ve iyice çiğnedikten sonra lokmayı yutmaya özen gösterin. Çünkü alınan gıdaların sindirimi ilk önce ağızda başladığı için yemeğin iyice çiğnenmesi kilo vermenizde yardımcı olacaktır. 

   Bir Haftada Göbek EritmeBir Haftada Göbek Eritme Egzersizleri Hangileridir, ilk önce yerde düz bir zemine sırtüstü uzanın. Ardından her iki bacağınızı kırmadan yukarıya doğru kaldırın ve bu şekilde tutun. Kalçanızı yerden 15 cm yukarıya kaldırın ve yavaş bir şekilde yere indirin. Bu egzersiz hareketini bir sette 15 ya da 20 defa tekrarlayın. 

   İkinci göbek eritme egzersiz hareketinde sırtüstü yere uzanın ve bacaklarınızı yukarıya kaldırdıktan sonra dizlerinizden bükün. Kalçanız yerden yukarı kalkıncaya kadar bacaklarınızı kendinize doğru çekmeye çalışın. Bu egzersiz hareketini yapmaya alıştıktan sonra dizlerinizi alnınıza  kadar değdirmeyi başarabilirsiniz. Aynı şekilde bu hareketi 15 ile 20 kere yapabilirsiniz. 

   Üçüncü göbek eritme hareketinde ise, yine yere sırtüstü bir şekilde uzanın ve bacaklarınızı koltuğa ya da sandalyenin yüksek yerine uzatın. Her iki elinizi başınızın arkasından alabilirsiniz ya da göğünüzün üzerinde bağlayabilirsiniz. Omuzlarınız yerden yukarı yaklaşık 10-15 cm kaldırarak mide kaslarının sıkışmasını sağlar. Bu hareketi 20 ya da 25 kere tekrarlayın. Bu göbek eritme hareketlerini her gün düzenli olarak yapılmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca sabahları erken kalkarak limonlu, ballı ılık su içtikten sonra yaklaşık 30 dakika kadar tempolu yürüyüş yapabilirsiniz. Çünkü nabız hızlandıkça vücudunuz terleyecek ve yağ yakımı çok daha kolay olacaktır. Göbek eritmek için bu programı bir hafta düzenli olarak uygularsanız sıkı görünümlü düz bir karın bölgesine]]> Alt Karın Eritme Hareketleri https://www.eritme.gen.tr/alt-karin-eritme-hareketleri.html Sat, 17 Nov 2018 04:35:22 +0000 Alt karın eritme hareketleri; Birçoğumuz alt karın bölgemizdeki yağlanmadan şikayet etmekteyiz. Özellikle yaz ayları bayanların mayo giyme isteği alt karın bölgesini eritmek için başlı başına bir nedendir. Giydiğimiz elbisel Alt karın eritme hareketleri; Birçoğumuz alt karın bölgemizdeki yağlanmadan şikayet etmekteyiz. Özellikle yaz ayları bayanların mayo giyme isteği alt karın bölgesini eritmek için başlı başına bir nedendir. Giydiğimiz elbiselerden fırlamış bir göbek ve alt karın yağları fırlamaktadır. Hem giydiğimiz elbiselerin yakışması için ve güzel bir görünüme sahip olmak için alt karın bölgesindeki fazlalıktan kurtulmak şarttır. Alt karın eritme hareketlerini uygulayarak kısa sürede fit bir görünüme sahip olmak mümkündür. Önemli olan sizlerle paylaşmış olduğumuz alt karın eritme hareketlerini düzenli olarak uygulamanızdır. Bunun yanı sıra vitaminli besinler ve düzenli beslenme gerekmektedir. Ayrıca kendinizi yoracak bir çok kulaktan duyma egzersizler yerine sizlerle paylaştığımız alt karın hareketleri uygulamanız yeterli olacaktır. 

   Alt Karın Eritme HareketleriAlt karın eritme hareketleri; Öncelikle sizlerle paylaştığımız hareketleri uygulamaya başlamadan önce mutlaka kendinizi yormadan hafif bir yürüyüş veya bulunduğunuz yerde hafif ısınma hareketleri ile vücudunuzu ısıtmanızı tavsiye ederiz. Aksi taktirde vücudunuzda kasılmalara veya sakatlanmalara yol açabilir. 
   • Birinci hareket; Alt karın bölgesini hedef alan ve karın kaslarını ısıtan bir harekettir. Bu hareket sayesinde alt karın bölgesi sıkılaşarak eriyecektir. Hareketi uygulamak için öncelikle düz zemine sırt üstü uzanıp bel boşluğumuzu iyice yere sabitliyoruz. Aksi taktirde tüm ağırlık bel bölgesine biner. Daha sonra karnımızı sıkarak bacaklarımızı doksan derece büküyoruz. Ardından kollarımızı ileriye doğru uzatıp bacaklarımızı itiyoruz. Ellerimizle bacaklarımızı iterken doğrulmuyoruz. Daha sonra ellerimizle bacaklarımızı iterken bacaklarımızla karşı kuvvet uyguluyoruz. Bu karşılıklı itme sırasında 2 saniye bekleyip bırakıyoruz. Böyle on tekrar yapıp üç set uyguluyoruz. Her set arasında 30 saniye dinleniyoruz. 
   • İkinci hareket; Bu egzersiz hareketi bir öncekine göre sizi biraz daha zorlayacaktır. Fakat alt karın eritmek ve sıkılaştırmak için müthiş bir harekettir. Bu egzersizi uygularken sırt üstü uzanıyoruz. Fakat sırtımızın altında yumuşak bir zemin olmasına dikkat ediyoruz. Bel boşluğumuzu kapatıp karnımızı sıkıyoruz. Daha sonra bacaklarımızı hiç bükmeden doksan derece açıda dik tutarak havaya kaldırıyoruz. Ellerimizi kalçamızın altına yerleştirip karnımız ve belimizden kuvvet alarak bacaklarımızı yukarı doğru itiyoruz. Bu şekilde bacaklarımız 2-3 saniye yukarıda bekletiyoruz. Daha sonra bu hareketi 1-2 set halinde tekrarlıyoruz. 
   • Üçüncü hareket; Bu egzersiz hareketi ile hem alt karın hemde bütün göbek bölgemizi eritebiliriz. Bu hareketi yapmak için düz bir zeminde ellerimiz ve ayak uçlarımız yere temas ediyor. Daha sonra karnımızı sıkıp bel, kalça ve sırt bölgemizi paralel duruma getiriyoruz. Boynumuzu kaldırmadan ve kasmadan sanki bir yamaca tırmanıyormuş gibi bacağımızı karnımıza doğru çekip itiyoruz. Bu esnada diğer bacağımızı çekiyoruz. Bu hareketi yaparken kaygan bir zemini tercih etmemiz fazla zorlanmamızı engelleyecektir. Tempomuzu kendi seviyemize göre ayarlayıp yorulduğumuz taktirde bırakıyoruz. Sayısını ve zamanını kendimiz belirleye biliriz. 
   • Dördüncü hareket; Bu egzersiz hareketini yapmak oldukça zevkli fakat bir o kadarda dikkat gerektiren bir harekettir. Alt karın eritme ile birlikte tüm karın bölgesine yan karında oldukça faydalı bir harekettir. Bu hareketi yapmak için düz ve yumuşak bir zemine sırt üstü uzanıyoruz. Bacaklarımızı kendimize doğru çekip ellerimizi diz kapağımızın arkasında birleştiriyoruz. Daha sonra sol bacağımızı uzatırken sol kolumuzla sağ bacağımızı tutuyoruz. Daha sonra omzumuzu hiç kaldırmadan tam tersi olacak şekilde sağ bacağımızı uzatıp sağ elimizle sol bacağımızı tutuyoruz. Yaklaşık 3 saniye bekleyip 10 defa tekrarlıyoruz. 3 set şeklinde tamamladığımız hareketin her setin]]> Ebru Şallı Göbek Eritme Hareketleri https://www.eritme.gen.tr/ebru-salli-gobek-eritme-hareketleri.html Sat, 17 Nov 2018 04:57:59 +0000 Ebru Şallı Göbek Eritme Hareketleri, son zamanlarda insanların çoğunun fazla kilolar ile başı dertte aşikardır. Ayrıca yaz geldi ve bu fazla kilolar nedeniyle insanların çoğu denize girmeyi, kadınlar bikinilerini giymeyi düş Ebru Şallı Göbek Eritme Hareketleri, son zamanlarda insanların çoğunun fazla kilolar ile başı dertte aşikardır. Ayrıca yaz geldi ve bu fazla kilolar nedeniyle insanların çoğu denize girmeyi, kadınlar bikinilerini giymeyi düşünmezler. Ama merak etmeyin pilates hocası Ebru Şallı tarafından önerilen hareketler ile çok kısa zamanda fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu egzersizler ilk başta zor gelse de yavaş yavaş bu hareketlere alışacaksınız. Bu hareketler fazla zamanınızı da almayacaktır. Günde 10 dakika kadar yapmanız yeterli olacaktır. 

    Ebru Şallı Göbek Eritme HareketleriEbru Şallı göbek eritme hareketleri, Ebru Şallı tüm Türkiye halkı tarafından konusunda uzman bir kişi olarak bilinmektedir. Sizde onun yaptığı egzersizleri yaparak hem gündelik hayatlarınızı kolaylaştırır hem de kilo vermeyi başarabilirsiniz. Bu göbek eritme egzersizleri ise şunlardır:
    • Dizler 90 derece açıyla bükerek ellerinizi ensenize koyun. Karnı iyice çekin. Yerde omuzları sıyırın ve dizlerinizi başınıza doğru yaklaştırın. Bu hareketi yaklaşık 15 defa yapın.
    • Sırt üstü uzanarak bacakları masa pozisyonuna getirin ve dizlerinizi bükün. Yine eller ensede göğüs çeneye sıkıştırılmış şekilde bir bacağınızı uzatırken diğer dirseği içeri doğru getirin. Üst bedeni hafifçe öne doğru eğin. Bir bacak hareketinden sonra diğer bacakla egzersize devam edin. 
    • Sırt üstü uzanarak dirsekler açık bir şekilde bacaklarınızı uzatın ve nefes alıp verirken bacaklarınızı açıp kapatın. Özellikle bu hareket göbek yağları için oldukça önemlidir. 
    • Yine sırt üstü uyanarak karnınıza doğru bakarak bacakları dizden bükerek masa pozisyonuna gelin. Nefes alıp verirken sırt üstünü yavaşça kaldırın ve bunu bir elinizle destekleyin. Her nefeste diğer bacağa geçin ve bu hareketi iki bacakla on defa tekrarlayın. 
    • Oturma kemikleri üzerine oturarak sırt düz ve eller paralel bir şekilde dizlerinize bakın. Nefes verirken kolları yana açın. 15 kere yapın ve ilk pozisyona dönerek diğer taraftan yapın. 
    • Gözler yukarı bakacak şekilde eller yanlarda ve bacaklar yerde bir pozisyonda durun. Bacaklar aşağıdayken bir bacağını düz bir şekilde kaldırın ve nefes alın. Bu bacak eski haline geldikten sonra nefes alarak diğer bacağı kaldırın. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın. 
    • Sırt üstü uzanarak bacakları dik bir şekilde yukarı kaldırın. Kolları yana doğru çekin ve karnınıza bakın. Kollarınızı yere paralel şekilde iterek hareketi 5 kez tekrarlayın Tabi bu hareketi yaparken nefes alıp vermeyi unutmayın.
    ]]>
    Basen Eritme Aletleri https://www.eritme.gen.tr/basen-eritme-aletleri.html Sat, 17 Nov 2018 21:11:41 +0000 Basen Eritme Aletleri; kadınların, özellikle de ülkemiz kadınlarının en büyük sıkıntılarından bir tanesi de büyük kalça ve basen sorunudur. Kalça ve basen bölgesinin güzel şekilli olmasının, kadın vücuduna est Basen Eritme Aletleri; kadınların, özellikle de ülkemiz kadınlarının en büyük sıkıntılarından bir tanesi de büyük kalça ve basen sorunudur. Kalça ve basen bölgesinin güzel şekilli olmasının, kadın vücuduna estetik kazandırdığı bir gerçektir. Kadınların korkulu rüyası olan bölgesel zayıflamadaki en önemli bölge, kalçalar ve basenlerdir. Bayanların en büyük problemi, kalça ve basen bölgelerinin yağlanmasıdır. Bu yağlanmanın da en büyük sebebi genetik yapıdır. Kadınlarda östrojen hormonları, kalça ve basenlerin çok fazla yağlanmasına neden olur. Bu yağlar doğum anında kadına bir avantaj sağlasa da, aşırı derecede olması ileri zamanlarda sıkıntılara yol açar. Basenleri eritmek için özel bir beslenme formülü yoktur fakat, bölgesel zayıflık için birçok egzersiz hareketlerinin yanı sıra, kalça ve basen eritmek için basen eritme aletleri oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. 

    Basen Eritme Aletleri; 
    • Koşu bandı,  bilinen en kolay ve en basit zayıflama egzersizlerinden birisi koşmaktır. Koşu bantları hanımlar için evde koşmaya imkan sağlayan ve bol kalori yaktırıp, vücudun neredeyse bütün kemik ve kasların hareket etmesini sağlayan bir alettir. En önemli egzersizlerin başlarında gelen koşu için yapılan bu alet, kalça ve basen yağlarından şikayetçi olan kadınlar için mucize gibi görülebilecek bir basen eritme aletidir.
    • Kondisyon Bisikleti,  bisiklet sürmenin ileri derecede faydaları olduğunu söyleyerek, dışarıda bisiklet sürme imkanı bulamayanlar için kondisyon bisikleti bulunmaz bir güzelliktir. Bisiklet sürmenin sağlık açısından oldukça fazla faydası olduğu gibi, iyi bir yağ yakıcı ve kondisyon arttırıcıdır. Vücudu fit hale getirmek ve dolayısıyla basenleri eritmek için çok ideal bir alettir. Kondisyon bisikletinden fayda sağlamak için, haftada 3 gün, her seferinde en az 45 dakika ya da bir saat arası egzersiz yapmak gerekir.
    • Dumbell squat, dumbell ile çömelme egzersizi, basen eritme konusunda oldukça etkili sonuçlar verir. 
    Basen Eritme AletleriBasen Eritme Bantları,

    Basen eritme aletlerinin
    yanı sıra, bant ile bacağı yana kaldırmak, geri tekme, yarım çömelmek, yana adım açmak, yan yatarak bacak açmak ve yatarak kalça kaldırmak, basen eritmek için ayrıca yapılabilecek egzersizlerdir.
    ]]>
    Evde Göbek Eritme https://www.eritme.gen.tr/evde-gobek-eritme.html Sun, 18 Nov 2018 21:10:50 +0000 Evde Göbek Eritme, Göbek özellikle bayanların en büyük sorunlarından birisidir, ne yazık ki vücuttaki yağların en zor eriyen bölgesi göbektir. Her insan özellikle bayanlar güzel bir vücuda sahip olabilme hayali ku Evde Göbek Eritme, Göbek özellikle bayanların en büyük sorunlarından birisidir, ne yazık ki vücuttaki yağların en zor eriyen bölgesi göbektir. Her insan özellikle bayanlar güzel bir vücuda sahip olabilme hayali kurar, aslında bu o kadar da zor bir şey değildir. Düzenli yapılan birkaç egzersiz ve yediklerimize dikkat ederek göbeğimizi eritebilir güzel bir vücuda sahip olabiliriz. Bunu yapabilmemiz için her gün yirmi dakika ayırmamız yeterli olacaktır.

    Evde göbek eritmek için ilk iş düzenli üç öğün beslenme alışkanlığı kazanmak gerekiyor, özellikle Sabah kahvaltısının düzenli ve iyi bir şekilde yapılmasında yarar vardır. Ara öğünlerde aşırıya kaçmadan bir tane istenilen bir meyve yenebilir ve bol bol su içilmesi önerilir. unutmamak gerekir ki normal yaşantımızda düzenli beslenmenin büyük önemi vardır ve aç kalarak eritilen göbek hiç bir zaman erimiş sayılmaz çünkü az da olsa yenilmeye başlandığında geri gelecektir.

    Evde Göbek EritmeEvde göbek eritme için yapılması gereken egzersizler:

    • İlk hareketimiz sırt üstü uzanın, bacaklarınızı dik olarak havaya kaldırın. Kalçanızı 15 cm havaya kaldırın ve indirin, bu hareketi 15-20 kere tekrarlayarak emelinize ulaşabilirsiniz.
    • İkinci hareketimiz sırt üstü uzanın bacaklarınızı kaldırın ve dizden bükün, aynı bir sandalyede oturuyormuş gibi pozisyon alınız. duruşunuzu bozmadan dizlerinizi, alnınıza doğru çekin ve tekrara eski konuma getirin. Bu hareketi de aynı diğer hareket gibi 15-20 defa tekraralayınız,harekette esneklik sağladıktan sonra biraz zorlayarak dizlerinizi alnınıza değirmeye çalışın.
    • Üçüncü hareketimiz ise destekli mekik hareketi yere sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı bir desteğin üzerine koyunuz. Ellerinizi başınızın arkasında birleştiriniz. Bacaklarınızı destek koyduğunuz yerden bozmadan, yerden 15-20 cm omuzlarınızı kaldırın. Karın kaslarınızda baskı hissediyorsanız hareketi doğru yapıyorsunuz demektir. Bu hareketi de 15-20 defa tekrarlamanız olumlu sonuç verecektir.

    Evde göbek eritme için unutmamamız gereken düzenli beslenme ve bu hareketleri düzenli olarak yapmamız.

    ]]>
    Basen Nasıl Eritilir https://www.eritme.gen.tr/basen-nasil-eritilir.html Sun, 18 Nov 2018 23:44:01 +0000 Basen Nasıl Eritilir, Günümüzdeki kadınların en çok şikayet ettiği yer basen bölgesidir. Bu yüzden de kadınlar basen eritmek için birçok egzersizleri uygulamışlardır. Bölgesel yağlanmanın en çok görüldüğü yer b Basen Nasıl Eritilir, Günümüzdeki kadınların en çok şikayet ettiği yer basen bölgesidir. Bu yüzden de kadınlar basen eritmek için birçok egzersizleri uygulamışlardır. Bölgesel yağlanmanın en çok görüldüğü yer basen bölgesidir. Basen ve kalça bölgesindeki yağları eritmek için uygulanan diyetler, tek başına bir işe yaramaz. O yüzden diyetle birlikte egzersiz hareketleri de yapılmalıdır. Basen bölgesindeki fazla yağ ve kilolardan kurtulmak için, basen eritme egzersizleri düzenli olarak yapılmalıdır. Günlük olarak yapılan egzersizler, vücudu zinde tutar hemde formda kalmanıza yardımcı olur. Düzenli egzersiz yapmak bir yandan da basen bölgesinin tekrardan yağlanmasını engeller.

    Basen Eritmenin Püf Noktaları

    • Yürüyüş gibi yapılan egzersizler, günlük olarak yaptığınızda basen eritme de birebirdir. Gün içinde normal tempoda yapılan yürüyüşler etkisini 1-2 ay içinde kısa bir zamanda gösterecektir ve basenlerin erimesine yardımcı olacaktır. Yürüyüş yapmak için en uygun zaman dilimi, sabah kahvaltıdan önce yapılmalı.
    • Bisiklet sürmekte basen bölgesinin erimesini kolaylaştırır. Özellikle basen ve aynı zamanda kalça bölgenize de etkisi vardır. Bisiklet egzersizi bacak kaslarınızın da gelişmesini sağlar.  
    • Basen eritme de jimnastik hareketleri oldukça başarılıdır. 
    • Çocukların oynadığı çember çevirme hareketi de basen eritme de inanılmaz etkisi vardır.
    • Ağırlık egzersizleri de aynı zaman da basenlerinizde ki fazla yağın yakımını ve ağırlık kullanarak yapılacak olan bacak hareketleri hızlı bir şekilde kalori yakımını ve basen bölgesindeki yağlanmayı ortadan kaldırır.

    Basen Eritme Hareketleri

    • Elinizi başınızın altına alarak yan yatın ve üstte kalan bacağınızı bükmeden yukarı kaldırarak yavaşça indirin. Bu yapılan hareketi 3 set ve 10 defa tekrarlandıktan sonra pozisyon değiştirip aynı şekilde diğer bacağınıza uygulayınız. Basen bölgenizde sıkılık oluşacak olan bu hareket, yağ yakımına yardımcı olacaktır. Her hafta bu yaptığımız hareketlerin set ve tekrar sayılarını artırmalısınız.
    • Hareketi uygularken düzenli olarak nefes alıp veriniz.
    • Emekler pozisyonda yapılan hareketler de basen eritmeye çok yardımcıdır. Hareketi bir bacağınız dizinizin üzerinde yerde iken, diğer bacağınızı dik konumda yukarı kaldırıp indirin bu şekilde yaparken ilk maddedeki gibi set ve tekrar sayılarını uygulayabilirsiniz. Yalnız düzenli nefes alıp vermeyi unutmayın.
    • Üçüncü hareketimiz, ikinci hareketimize benzer bir hareket daha yapacağız. Aynı pozisyonu aldığınızda, omuzlarınızın ve sırtınızın yere daha yakın olmasına dikkat ediniz. Bu sefer bacağınızı 90 derece bükülü şekilde yukarı kaldırın ve indirin. Bu yapılan hareket kalça bölgenizi çalıştıracak ve daha sıkı basene sahip olucaksınız. Set ve tekrar sayıları gene aynı olmalıdır. Set aralarında ise 1 dakika kadar dinlenin.
    • Şimdi ise bacaklarınızı 1 metre kadar açıp, ayakta dik durun. Bir bacağınızı adım atar gibi öne çıkarın ve ellerinizi belinizde tutunuz. Arkada kalan bacağınızı da 90 derece oluşturacak şekilde bükerek, dizinizi yere değdirmeden bükülün ve tekrar doğrulun. Set ve tekrar sayısına dikkat edin.
    • Doğru uygulanan egzersizlerle basenleriniz çok kolay bir şekilde erir. Egzersizleri yaparken aynı zaman da düzenli beslenmelisiniz. Düzenli beslenme de öğün sayısını artırıp porsiyonunuzu küçültün ve şeker, yağ, tuz tüketimini bırakın. Çoğunlukla bol meyve ve sebze tüketin. Metabolizmanızı hızlandırmak için ise su tüketimini artırın bu sayede yağ yakımınıza yardımcı olacaktır.


    Basen Eritmek İçin Mucize Bir Karışım

    Malzemeler;

    • 2 fincan ezilmiş yulaf
    • 2 fincan kadar da fındık
    • 1 fincan buğday
    • 1 fincan da  badem
    • 1 fincan çekirdeksiz kuru üzüm
    • 1 fincan ayçiçeği tohumu
    • 1 fincan ince kıyılmış kuru kayısı

    Hazırlanışı; bütün malzemel]]> Karın Bölgesi Yağları Eritme https://www.eritme.gen.tr/karin-bolgesi-yaglari-eritme.html Mon, 19 Nov 2018 12:32:47 +0000 Karın bölgesi yağları eritme konusu özellikle kadınlarda sık sık yaşanan ve şikayetçi oldukları bir husus olup bu konu hakkında dikkat edilmesi gerekir. Zira bu durumun ilerlemesi halinde birçok hastalığın yaşanması du Karın bölgesi yağları eritme konusu özellikle kadınlarda sık sık yaşanan ve şikayetçi oldukları bir husus olup bu konu hakkında dikkat edilmesi gerekir. Zira bu durumun ilerlemesi halinde birçok hastalığın yaşanması durumu da söz konusudur. Bu yüzden karın bölgesi yağları eritme noktasında yapılması gereken hususları iyi bilmemiz gerekir. Sağlığımız ile ilgili konuları aksatmadan yerine getirmemiz gerekir. Bunun için de uzman bir yardıma ihtiyaç vardır. Yani karın bölgesi yağları eritme konusunda kendi başımıza alacağımız önlemleri yeterli olmayabilir. Bunun ile birlikte çevreden duyulan kulaktan bilgiler doğrultusunda hareket etmek sağlığımızı tehlikeye sokabilecek durumların yaşanmasına da sebep olmaktadır. Bunun için yapmamız gereken ilk şey bu konu ile ilgili olarak alanında uzman bir hekime başvurmak olacaktır.

    Karın bölgesi yağları eritme konusu sürekli olarak şikayet ettiğimiz ancak önlem almak konusunda ihmal edilen bir husustur. Özellikle ülkemizde aşırı kilo alımından kaynaklanan obezite hastalığı sebebi ile birçok kişi karın çevresinde meydana gelen yağlardan ötürü ne yapacaklarını bilmemektedirler. Bu konu hakkında bilinçli davranmak ve sağlığımız tehlikeye atmamak gerekir. Zira aşırı kilo alımı ile birlikte meydana gelen karın bölgesi yağlanmaları ilerleyen süreçlerde hastaya fiziksel anlamda birçok sorun yaşattığını belirtebiliriz. Bunun için karın bölgesi yağları eritme konusunda yapılması gerekenleri iyi bilmemiz gerekir.

    Karın Bölgesi Yağları Eritme Yöntemleri

    Karın bölgesi yağları eritme konusunda birçok insanın şikayetçi olduğunu daha öncesinde belirtmiştik. Ancak birçok hastanın bu konu hakkında yeterli önlemi almadığını belirtebiliriz. Bunun için yapılması gereken ilk şey hastanın bu konu ile ilgili olarak kesin kararını vermesi gerekir. Yani hasta bu rahatsızlıktan kesin olarak kurtulmak istediğini kendisine hedef olarak belirlemesi gerekir. Bu doğrultuda doktorunun belirtmiş olduğu karın bölgesi yağları eritme yöntemlerini harfiyen yerine getirmesi şarttır. Aksi takdirde bu durum hasta için olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Özellikle de ilerleyen süreçlerde ( yani ilerleyen yaşlarda ) hasta birçok fiziksel rahatsızlık ile karşı karşıya kalabilir. Bunun yanı sıra psikolojik açıdan da olumsuz yönde etkilenmesi durumu söz konusudur. Bu yüzden hastanın yapması gereken ilk şey doktorunun tavsiyelerinden dışarı çıkmamaktır.

    Karın Bölgesi Yağları Eritme

    Karın bölgesi yağları eritme yöntemlerinden birkaçını şu şekilde sıralamak mümkündür:

    • Düzenli ve dengeli beslenmek (gerekirse diyet yapmak)
    • Birtakım egzersizler yapmak
    • Yürüyüşlere çıkmak
    • İlaç kullanımına dikkat etmek

    Yukarıda saymış olduğumuz hususlara dikkat edilmesi halinde bu sorundan kurtulmak söz konusudur. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise hastaların bu yöntemleri kullanırken kesinlik doktor kontrolünde hareket etmesi gerekir. Aksi takdirde kendi başına hareket etmesi birtakım sorunlara yol açabilir. Örnek vermek gerekir ise karın bölgesi yağları eritme konusunda hasta kendi başına almış olduğu ilaçları kullanması olumsuz sonuçlar doğurabilir. Piyasada satılan ve doktor denetiminden geçmeyen zayıflama ilaçlarını kullanmak tehlikeli olabilir. Bunun yerine doktorunun önermiş olduğu ilaçları düzenli ve dengeli bir şekilde kullanması halinde bu sorunu yaşaması mümkündür. Yine aynı şekilde doktor kontrolü olmadan alınan ilaçların yan etkileri sizlere olumsuz sonuçlar yaşatır. Bu hususa dikkat etmeniz oldukça önemli bir husustur.

    ]]>
    Üst Bacak Eritme https://www.eritme.gen.tr/ust-bacak-eritme.html Mon, 19 Nov 2018 18:24:03 +0000 Üst Bacak Eritme: Özelikle de yaz aylarının gelmesi ve tekstil sektörünün gelişmesi, yeni trendlerin ortaya çıkması ve dar modellerin moda olması ile birlikte kadınlar için üst bacak ve baldır kısımların bu kıyafetler Üst Bacak Eritme: Özelikle de yaz aylarının gelmesi ve tekstil sektörünün gelişmesi, yeni trendlerin ortaya çıkması ve dar modellerin moda olması ile birlikte kadınlar için üst bacak ve baldır kısımların bu kıyafetler içerisinde estetik bir görünümde olması amacı ile üst bacak eritme daha da önemli bir hale gelmektedir. Ayrıca sadece kadınlar değil erkekler içinde ev ortamında kolayca yapabilecekleri üst bacak eritme hareketleri ile bu sorundan kurtulmak ve bu şekilde pahalı spor salonlarına harcanacak paradan da tasarruf yapmak mümkündür. Üst bacak eritme hareketlerini yapabilmek için tek gerekli olan kalın bir kitap ile bir sandalyedir.

    Üst Bacak Eritme

    Üst Bacak Eritme Amacı İle Uygulanabilecek Egzersiz Hareketleri

    Üst bacakta yer alan fazla yağlardan kurtulabilmek amacı ile herkesin evde kolaylıkla uygulayabileceği egzersiz hareketleri ile kişinin istediği estetik görünüme kavuşması da mümkün olmaktadır.

    • Üst bacak eritme için yapılacak ilk harekette kişinin dik pozisyonda bir sandalyeye oturması, gözleri karşıya bakacak şekilde durması ve iki kolunu da karşıya doğru düz bir şekilde uzatması gerekmektedir. Daha sonra ise, kişi kalça kısmını sandalyeden hafifçe kaldırmalı ve yeniden oturma pozisyonuna geçmelidir. Kişinin bu hareketi ilk defa yapacak olması halinde 7 ya da 8 defa tekrar etmesi yeterli olmaktadır. Bu hareket ile kısa sürede kişinin üst ön ve arka bacağını aynı anda çalıştırması ve istediği görünüme kavuşması mümkündür.
    • İkinci hareketimiz, üst arka bacak ve bel bölgesini aynı anda inceltmek isteyen kişiler ideal bir harekettir. Bu hareketi uygulamak için ilk olarak, kalın bir kitap gerekmektedir. Bu eski ansiklopediler olabilir ya da evinde kalın kitap olmayan kişiler iki adet orta kalınlıktaki kitabı üst üste yerleştirerek de bu egzersizi uygulayabilirler. Kitap yere bırakılır ve kişi ilk olarak sağ ayağını kitabın üzerine basıp sol ayak boşta bırakılır. Ardından, kişinin sol dizini kendisine doğru çekmesi, ardından yavaş yavaş aşağı doğru indirmesi gerekmektedir. Daha sonra ise, dengeyi korumaya dikkat ederek dizlerini dik konumda iken sol bacağını mümkün olduğunca arka tarafa doğru atmalıdır. Bu hareket her iki bacakta da 10 defa uygulanmalıdır.
    • Üçüncü hareket, ise üst yan bacak eritmek isteyen kişiler için oldukça ideal bir harekettir. Bu hareket de yere koyduğunuz kitap ile uygulanacak bir egzersiz yöntemidir. İlk olarak kişinin sağ ayağı ile kitabın üzerine basması ve dizini çok hafif kırması gerekmektedir. Bu pozisyonda sol bacak boşta kalmaktadır. Daha sonra kişinin kendini çok fazla zorlamadan sol bacağını yanlara doğru açıp kapatması gerekmektedir. Bu uygulamayı yaklaşık 8 ya da 9 kez tekrar ettikten sonra aynı hareketi diğer ayak için de yapmak gerekmektedir. Bu uygulamanın düzenli olarak yapılması halinde kişi bir süre sonra üst yan bacaklarının inceldiğini görecektir.
    • Dördüncü hareket, üst ön bacakları incelmesi için evde kolayca yapılabilecek bir egzersiz yöntemidir. Bu hareketi uygulamak için yerdeki kitabı kaldırıp yerine bir sandalye koymanız gerekmektedir. Daha sonra, kişinin sandalyenin yan tarafına geçmesi ve elleri belinde olacak şekilde dizlerini hafifçe bükmesi gerekmektedir. Ardından sağ ayağın yan taraftan sandalyenin üstüne koyulması ve sol dizin yukarı doğru kaldırılması gerekmektedir. Daha sonra ise, sol ayak aşağı indirilerek sandalyenin üzerine çıkılması ve her iki ayağın da aynı noktada birleştirilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise, sağ bacak ile sandalyeden inilmesi ve bu hareketin 5 ya da 6 sefer uygulanması gerekmektedir. ardından diğer ayak ile de bu hareket 5 ya da 6 sefer yapılmalıdır ve bu egzersizin ara ara dinlendikten sonra birkaç set halinde tekrar edilmesi gerekmektedir. 

    ]]>
    Basen Eritme Diyeti https://www.eritme.gen.tr/basen-eritme-diyeti.html Tue, 20 Nov 2018 17:55:15 +0000 Basen eritme diyeti, genel olarak uygulandığı taktirde oldukça olumlu sonuçlar verdiği bilinmektedir. Çoğu bayanlarda vücuda oranla basen ya da kalça bölgesi oldukça daha geniş olabilmektedir ve bu durum olduğund
    Basen eritme diyeti, genel olarak uygulandığı taktirde oldukça olumlu sonuçlar verdiği bilinmektedir. Çoğu bayanlarda vücuda oranla basen ya da kalça bölgesi oldukça daha geniş olabilmektedir ve bu durum olduğundan çok fazla can sıkıcı hale gelebilir. Basen ve kalçada bölümünde biriken yağ fazlalıkları özellikle kadınların gündüz ve gece kabusu olmaya başlamıştır. Buna bağlı olarak kadınlar fazlalıklarından yani büyük basen görüntüsünden acilen kurtulmak adına çeşitli çare arayışlarına ve farklı diyetlere başvurmuşlardır. Basenlerdeki oldukça fazla olan bu bölgelerden aslında kurtulmak oldukça sabır ve azim isteyen bir yöntemdir. Öncelikle kişinin kendisine oldukça fazla güveni olması şarttır ve amaç hızlı kilo vermek değil sağlıklı bir şekilde kilo vermek olması gerekir. Verilen diyet ile birlikte gün içerisinde en az yarım saat kadar yürüyüş veya egzersiz yapılması gerekir ve buna bağlı olarak daha kısa sürede kilo verilmiş olacaktır. Kalça ile basen bölgesine belirli saat dilimi içerisinde masaj yapılması ilerleyen dönemlerde bacaklarda oluşan sarkmayı engellemeye yardımcı olacaktır. Şimdi sizlere oldukça fayda sağlayabilecek basen bölgesinde oluşan fazlalıklardan kurutulmak için oldukça etkili olabilecek farklı diyet listesi sunacağım. Bu diyetin asıl amacı basen bölgesinde oluşan fazla yağları eritmek ve oldukça fit bir vücuda sahip olmak.

   Basen eritme diyet listesi

   1. Gün

   Sabah Aç karnına 1 çay bardağı ılık tarçınlı elma suyu, bir saat sonra 1 su bardağı limon ve bal ile karıştırılan ılık su, 1 fincan şekersiz Türk Kahvesi, 1 adet havuç.

   Öğle: Sirkeli suda yıkanmış bol yeşillikli mevsim salatası, bir porsiyon tavuk bonfile, küçük porsiyonda yoğurt, 1 adet meyve.

   Ara öğün: Şekersiz ve tuzsuz bisküvi, şekersiz çay, 1 adet meyve.

   Akşam: Bir porsiyon zeytinyağlı taze fasulye veya bamya, haşlanmış brokoli, taze roka, 1 dilim kepekli ekmek, 1 adet meyve.

   Gece: 1 su bardağı şekersiz ılık süt, çok az şekersiz ve tuzsuz bisküvi.

   2. Gün
   Sabah: Aç karnına 1 su bardağı limonlu ve ballı ılık su, bir fincan şekersiz Türk kahvesi, 1 dilim ekmek, 5 adet siyah zeytin.

   Öğle: Bol miktarda mevsim salatası, bir porsiyon biftek, küçük bir porsiyon yoğurt, 1 adet meyve.

   Ara öğün: Şekersiz ve tuzsuz bisküvi, şekersiz çay.

   Akşam: Çok az yağ içeren sebze yemeği, 1 dilim kepekli ekmek, haşlanmış brokoli, taze roka, 1 adet meyve.

   Gece: Bir su bardağı tarçınlı ılık süt.

   3. Gün

   Sabah: Aç karnına 1 su bardağı ılık tarçınlı elma suyu, 2 saat sonra 1 su bardağı limon ve bal ile karıştırılan ılık su, 1 fincan şekersiz Türk Kahvesi, 1 adet elma.

   Öğle: 1 porsiyon ızgara tavuk (derisiz), bol rokalı yeşil salata, küçük porsiyonda yoğurt, 1 adet meyve.

   Ara öğün: Şekersiz ve tuzsuz bisküvi, şekersiz çay, 1 adet meyve.

   Akşam: Bir porsiyon zeytinyağlı taze barbunya, haşlanmış brokoli, taze roka, 1 dilim kepekli ekmek, 1 adet meyve 

   Gece: 1 su bardağı şekersiz ılık süt, çok az şekersiz ve tuzsuz bisküvi, 3 fincan ılık rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışım çayı içerek gün bitirilir.

   Bu diyet uygulandığı taktirde oldukça olumlu sonuçlar alınmıştır. Fakat kişi zorlandığı yerde bırakması ve 15 gün kadar ara vermesi gerekir. En fazla iki hafta uygulanabilecek bir diyet listesidir. Bu diyet ile birlikte gün boyu en az bir litre su tüketilmesi]]> Bacak Ve Kalça Eritme https://www.eritme.gen.tr/bacak-ve-kalca-eritme.html Wed, 21 Nov 2018 10:36:13 +0000 Bacak ve kalça eritme, bu iki durum kadınlarda daha çok görülen ve sorun olan bir durumdur. Bu önemli sorunu gidermek için oldukça çeşitli yöntemlere geçilmiş olsa da kalça ve bacakları istedikleri bölgeye getirememektedirler. Bacak ve kalça eritme, bu iki durum kadınlarda daha çok görülen ve sorun olan bir durumdur. Bu önemli sorunu gidermek için oldukça çeşitli yöntemlere geçilmiş olsa da kalça ve bacakları istedikleri bölgeye getirememektedirler. Bölgesel olarak yağlanma sorunu olan kalça ve bacak büyüklüğü, sadece diyet gibi farklı yöntemler uygulanarak ortadan kalkacak bir problem değildir. Bu nedenle bu diyetler doğrusal olarak uygulanırken aynı zaman dilimi içerisinde yağları eritme işleminin oldukça başarıya ulaşması için egzersizlerde özenle yapılması gerekir. Bu iki kısımdaki yağların zamanla eriyerek istenilen bir boyutta vücuda ulaşılabilmesi için oldukça belirli zaman dilimi içerisinde düzenli olarak egzersiz hareketlerine devam edilmesi gerekir. Ayrıca ilk olarak yapılacak olan düzenli egzersizler sayesinde kişinin vücudu oldukça formda kalarak, bacak ve kalça bölgelerinde yağ eritme işlemi düzenli olarak sağlanmış olur.

   Bacak ve kalça eritme için yapılması gerekenler
   • Kişinin ilk olarak kendine öz güveni olması gerekir ve gerçekten istediği vücuda sahip olmak istiyor olması şarttır.
   • Bacak ve kalça eritmede bir diğer önemli olan ise, yapılması gereken günlük olarak egzersiz yapması ve bu programı oldukça düzenli bir şekilde yürütmektir. Günlük bir düzen içinde yürüme ve egzersiz yapılması son derece oldukça önem taşır. Düzenli bir şekilde yürüyüş yapmanın en güzel etkisini kısa sürede fark etmeye başlayacaksınız.
   • Bacak ve kalça eritme işlemi için bir diğer yapılması gereken ise bisiklet ile egzersiz işlemidir. Bisiklet egzersizi özellikle kalça bölgelerinde istenilen kısmı eritmede oldukça etkili bir yöntemdir.
   • Kişi gün içerisinde jimnastik hareketleri ile de bacak ve kalça eritme anlamında da oldukça önemli bir hareketler içerisinde yer alır. Özellikle çember çevirmek, kalça bölümünde oldukça büyük oranda etkili olacaktır.
   • Günlük en az 2 litre ılık su tüketilmesi gerekir ve içine çok az tarçın atarak da şeker ihtiyacını en aza düşürmüş olursunuz.
   • Kişi çok ağır olmayacak şekilde gün içerisinde ağırlık çalışması yapması oldukça önemlidir. Bu ağırlık kaldırma işlemini özellikle bacak hareketleri ile birlikte yaparsanız hızlı kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.
   • Kola gibi asitli ve şekeri yüksek olan ambalajlı meyve sularından uzak kalınması gerekir. Diyet tutuyor olsa bile  hazır meyve suyu yerine oldukça taze sıkılmış meyve suyu tercih edilmesi gerekir.
   • Uyku haline girmeden ortalama 2 saat önce bir şeyler yemeyi kesmek gerekir.
   • Akşam mutlaka bir su bardağı ılık süt içip yatmak hem kişiyi oldukça tok tutacak hemde kalsiyum açısından halsiz kalmayı önleyecektir.
   • Tuz, şeker ve yağlı yiyeceklerden uzak kalınması gerekir. Çünkü özellikle yağ direk olarak bacak ve kalçada birikmesi sonucu oldukça fazla selülite yol açar.
   • Belli saatler içinde spor yapmak oldukça etkili olacaktır.
   • Bunların yanı sıra uygulanan diyet de oldukça etki göstererek bacak ve kalça eritmeye daha çok yardımcı olacaktır.
   Aslında zor olan hiç bir şey yoktur. Kişi kendi kafasında olayı bitirmesi gerekir. Özellikle bu dönem içerisinde kilo veremiyorum diyerek düşünmemesi gerekir. Çünkü stres kişide daha fazla yemek yeme isteği uyandırır ve çok fazla yüksek kalori değerinde olan besinlere yönelmeye sebep olur. Kişi her hafta içinde hedeflemiş olduğu kiloyu veremeyebilir. Bu aslında normal ve herkes için aslında geçerli olan bir durumdur. Bu gibi durumda kişi asla kendine yüklenmemeli ve ara vererek bir diğer ayda başlayarak tekrar etmesi gerekir.
   ]]>
   Alt Karın Eritme https://www.eritme.gen.tr/alt-karin-eritme.html Wed, 21 Nov 2018 16:02:54 +0000 Alt Karın Eritme, Alt karın bölgesindeki yağları eritmek için yapılan diyet, egzersizler sadece o bölgeyi etkilemediğini bilmemiz gerekir. Karın bölgesindeki kaslar bir birine bağlı olur bu nedenle yapılan egzersizler ile Alt Karın Eritme, Alt karın bölgesindeki yağları eritmek için yapılan diyet, egzersizler sadece o bölgeyi etkilemediğini bilmemiz gerekir. Karın bölgesindeki kaslar bir birine bağlı olur bu nedenle yapılan egzersizler ile hem alt karın kasları çalışır hem üst karın kasları ve göbek kasları çalışır.

   Vücudun belli bölgesini çalıştırmak sadece o bölgedeki yağların yakılmasını sağlamaz, yapılan diyet, spor, egzersizler vücudun her tarafındaki yağların yakılmasını sağlar. Özellikle alt karın yağlarını eritmek için yapılan sporlar çok az kalori yaktırır bu durum vücudun yağlarının erimesi ve yakılan kalori ile aynı orantıda olur. Alt karın eritme için yapılan sporlar ile karın bölgesindeki yağları ve alttaki karın kaslarının gelişmesini sağlamaktadır.

   İstenilen alt karın bölgesini eritmek göbek çevresindeki yağları yok etmek ise yapılan egzersizlere yeşil çayı eklemek gerekir. Yeşil çay karın bölgesindeki yağları parçalamaya ve kilo kaybını artırma özelliği ile istenilen kiloya ulaşmanızı sağlar. Alt karın kaslarını eritmek için günlük yapılan kolay hareketler ile alt karın bölgesini sıkılaştırmış ve yağları eritmiş olur ve güzel bir karına sahip olursunuz.

   Alt Karın Eritme

   Alt karın eritme için neler yapılabilir

   • Yapılacak hareketleri yapmadan önce 10-15 dakika vücut ısındırma hareketi yapılmalıdır.
   • Düz mekik hareketini 20 defa yapmak. Sırt üstü yatıp eller ve ayakları düz açı şekline getirip dik bir şekilde elleri ayağa değdirmeye çalışın. Bu hareket esnasında alt karın kaslarını sıkıp gevşetin ve tekrar yavaşça eski halinize dönün.
   • Ayaklarla ters mekik çekmek ve ayaklarla esneme hareketini 20 defa yapmak. Yere sırt üstü uzanıp elleri vücudun yanlarına uzatın ve sırtınızı yere dayayıp kalçayı mümkün olduğu kadar yukarı kaldırıp indirin. Bu hareketi yaparken alt karın kaslarını sıkıp serbest bırakmak gerekli tekrar yavaşça eski halinize dönün.
   • Çapraz esneme hareketi ve çapraz mekik hareketini 20 defa yapın. Yere sırt üstü yatıp ayak tabanlarını yere basarak dizleri dik tutun. Kolları göğüs kısmında çapraz bir şekilde birleştirin. Bu şekilde yavaşça sırt bölgenizi yukarı kaldırıp sağ tarafa esneyin ve karın kaslarını sıkıp gevşetin. Tekrar aynı pozisyona dönüp sol tarafa esnemeyi ve karın kaslarını sıkıp bırakma hareketini tekrarlayın.
   • Duvara tırmanma hareketi Bu hareketi 20 defa yapın. Sırt üstü yere uzanın kolları vücudun yanına uzatıp bacakları düz şekilde uzatın. Önce sağ bacağı karına doğru çekip itin ve diğer sol bacağa geçin aynı şekilde çekip ileriye itin. Bu hareketle sanki bir dik yamaca çıkıyormuş gibi yapın aynı anda alt karın kasını sıkıp gevşetin.
   • Bu hareketleri 1 dakika dinlendikten sonra tekrar yapmak gerekir ve bu hareketleri 3 defa tekrarlamak gerekir. Bu harekeler alt karın eritmek ve karın bölgesini biçimlendirmek için çok iyi sonuçlar verir.
   • Bu hareketlerle beraber düzgün bir beslenme diyeti uygulamak gerekir ve akşam saat 7 sonra yüksek yağ ve karbonhidrat içeren yiyecekler tüketilmemeli yüksek kalorili yiyeceklerden uzak durulması gerekir. Yapılacak diyetin içeriğinde bol sebze ağırlığı ve yeşil çay olmasına dikkat edin.
   ]]>
   Erkek Basen Eritme https://www.eritme.gen.tr/erkek-basen-eritme.html Thu, 22 Nov 2018 13:54:42 +0000 Erkeklerde basen eritme, Erkeklerde basen eritme kadınlarda rastlanılan kadar sık değildir. Vücutta en büyük kas içeren yerlerden birisi basen bölgesidir. Bunun yanı sıra en kolay kilo almaya müsait olan bölgedir. Çünkü bu bö Erkeklerde basen eritme, Erkeklerde basen eritme kadınlarda rastlanılan kadar sık değildir. Vücutta en büyük kas içeren yerlerden birisi basen bölgesidir. Bunun yanı sıra en kolay kilo almaya müsait olan bölgedir. Çünkü bu bölgede yağ dokusu fazla bulunur. Basen bölgesinde kan dolaşımı daha yavaştır. Basen bölgesindeki kaslar yumuşak ve gevşemeye oldukça müsaittir. Erkeklerde basen eritme isteği fazla kilolardan, orantısız fizik yapısından ve daha düzgün bir görsellik elde etmek açısından istenilebilir. Erkeklerde basen eritmek ve vücudun diğer bölgelerinin mevcut kilosunu korumak biraz daha zor bir durumdur. Kişinin basen kalınlığı vücut yapısı gereğince var ise ve bacaklarda bir kalınlık söz konusu ise daha zor bir durumla karşı karşıyadır. Fakat kişideki basen tüm vücutta var olan fazla kilolardan kaynaklı ise kişinin kilo vermeye azmetmesi ile hem fazla kilolar hemde basen bölgesindeki kilolar vücuttan beraber olarak atılır. Erkeklerde basen eritme isteği var ise ve diğer bölgelerdeki kalınlık ve kilo orantısından memnun ise bölgesel zayıflamayı da tercih edebilir. 

   Bölgesel zayıflama kişide bulunan vücut orantısızlıklarını dengelemekte etkili bir yöntemdir. Erkeklerde basen eritmeye yönelik yöntemlerden biride düzenli beslenme ve diyettir. Vücuttan şekeri kesmek basen bölgesinde incelmeye fayda sağlayacaktır. Karbonhidratlardan uzak durma ve lifli gıdalar tüketmesi de kişinin hem sağlıklı yaşamasına hemde basen bölgesinde erime oluşmasına yardımcı olacaktır. Kişinin karbonhidrattan uzak durması kadar proteine, suya ve meyveye yönelmesi kişinin hedefine ulaşmasında fayda sağlayacaktır. Her bireyin vücudunda erimesi gerekli olan bir bölge var ise bunun en önemli sebebi düzensiz beslenmedir. Erkeklerde basen eritme ihtiyacı duyuluyor ise kesinlikle bir uzmandan yardım almalıdır. Diyet ve spor programı uzman kişilerce düzenlenmeli ve kişinin bu programa uyması gerekmektedir. Besin düzenlemeleri kişide orantısız kilo alımlarını da düzenlemektedir. Erkeklerde basen eritmeye yönelik bir yöntemde yapılan egzersizlerdir. Erkeklerde basen eritmeye yönelik oldukça etkili bir yöntemdir ve kadınlarda yapılan egzersizlere oranla daha olumlu sonuçlar vermektedir.

   Erkek Basen EritmeErkeklerde basen eritme egzersizleri:
   • Düz bir duvara yaslanın ve ayaklarınızı duvardan belli bir mesafeye sabitleyin. Sonra sırtınızı yaslandığınız duvardan ve ellerinizden destek alarak yavaşça çömelin ve kalkın ve bu hareketi 3 set 8 kez yapılmalıdır. Belli aralıklarla bu hareketi tekrarlayabilirsiniz 
   • Bu kez sadece kalça bölümünüz duvara temas etsin. Ellerinizden destek alarak çömelip kalkın ilk hareket gibi bu harekette 3 set 8 kez tekrarlanmalıdır.
   • Yerde 4 ayak şeklinde durur pozisyon alın. Sağ bacağı sol kol ile aynı zamanda yavaşça kaldırın ve bekleyin sonra diğer bacak ve elinizi kaldırın ve bekleyin. Bu pozisyonu açılıp kapanma şeklinde 3 set 8 kere tekrarlamalısınız. Her iki bacakta da bu pozisyonda 3 set 8 kere tekrarlama yapılmalıdır.
   • Duvara sırtınızı yaslayın sonra ellerinizi yukarıda birleştirerek sağa doğru 1-2 şeklinde ve sonrasında aynı hareket sola doğru 3 set 8 kere yapılmalıdır.
   • Erkeklerde basen eritmenin en etkin yollarından biride ip atlamaktır. Basenlerde incelmeye sıkılaşmaya ve düzgün görünüm elde etmeyi sağlamaktadır.
   • Sandalyede oturur pozisyonda oturun fakat altınızda sandalye olmasın. işte bu harekette etkili bir şekilde basenlerde erimeye sebep olmaktadır.
   • Yan olarak yere düz bir şekilde uzanın ve belli bir süre tek bacağınızı indirip kaldırın. Sonra diğer yöne dönün ve diğer bacağınızı indirip kaldırın bu egzersizi belli bir süre tekrarlayın.
   • Ayakta durur bir pozisyonda iken bacaklarınızı açarak dizlerinizi kırın. Bacaklarınızı diz bölgesinden kırıp tekrar ayağa kalkın ve bu hareketi tekrarlayın
   • Köprü egzersizi  basen eritmek için oldukça etkili bir yöntemdir]]> Bel Bölgesi Eritme https://www.eritme.gen.tr/bel-bolgesi-eritme.html Fri, 23 Nov 2018 13:34:40 +0000 Bel Bölgesi Eritme, Bel Bölgesi yağları kadın veya erkek farketmeksizin herkesin ortak problemlerinden birisidir. Her iki cins içinde bu bel bölgesindeki yağları eritmek oldukça zor bir durumdur. Fazla alınan kaloriler, Bel Bölgesi Eritme, Bel Bölgesi yağları kadın veya erkek farketmeksizin herkesin ortak problemlerinden birisidir. Her iki cins içinde bu bel bölgesindeki yağları eritmek oldukça zor bir durumdur. Fazla alınan kaloriler, yağlar ve üstüne hareketsizlikte eklenince neredeyse bütün yağlar bel bölgesine yerleştiğinden dolayı, bu yağlardan kurtulmak için sıkı bir egzersiz ve bozulmaması gereken sıkı bir diyet uygulaması gerekmektedir. Eğer sizde bel bölgesi yağlarından şikayetçiyseniz ve derhal eritmek istiyorsanız bel bölgesini çalıştıran yoğun ritim gerektiren egzersizler uygulamalısınız. 
   O halde bu egzersizlerin bir kaçından bahsedelim:

   Bel Bölgesi Eritme: Kardio Egzersizleri

   Kardio egzersizlerini ve bel bölgesi eritmek için olan özel egzersizleri istikrarlı bir şekilde yapmadan daha öncesinde uzman bir doktora başvurmalısınız. Bu kardio egzersizleri ve bel bölgesi eritme egzersizleri her yaş dönemine uygun olmayacağından sağlığınızı da olumsuz etkileme riski bulunmaktadır. Bu nedenle sahip olduğunuz sağlık durumunuza göre bu egzersizlerin ayarlanması gerekebilir.

   Örneğin kalbinde herhangi bir rahatsızlık olan bir kişi için kardio egzersizlerinin yapılması sakınca doğurabilir. Veya da bel fıtığı ola kişinin bel bölgesi eritme egzersizleri yapması, bel fıtığının kötüye gitmesine yol açabilir. Bu sebepten dolayı konusunda uzman olan bir hekimden kişiye özel egzersiz programının yapılması tavsiye edilir.

   Kardio egzersizleri, bel bölgesi eritmenin yanı sıra ayriyeten genel vücutta depolanan yağların kalıcı olarak eritilmesine yardımcı olan egzersizlerin en önemli olanlarından biridir. Bel bölgesine dayalı hareketlerin yapılması, karın, kalça ve basen bölgesine şekil vermeye de yarar. Aynı zamanda da bu bölgedeki yağların kalıcı olarak erimesine yardımcı olur.

   Aslında yaygın bilinenin aksine bedenin tek bir noktasından zayıflayabilmek mümkün değildir. Bu da demek oluyor ki sadece bel bölgesini eritmek gibi bir durum söz konusu olamaz. Yağ yakımları vücut genelini kapsar ve bunun sağlanması da diyet programı ile birlikte kardio egzersizlerinin yapılması ile sağlanabilir.

   Kardio egzersizleri arasında yapılışı en kolay olan ve spor salonu üyeliği gerek görülmeyen egzersizler tempolu koşmak, yokuş yukarı tempo ile yürümek, bisiklete binmek, hızlı bir şekilde ip atlama, ve merdiven çıkmak. Tüm bu egzersizleri yaparken asıl olması gereken nabzın hızlanması ve nabız hızlandığı andan itibaren en az 20 dakika bu seviyede kalmasını sağlamaktır.

   Bel bölgesi yağları yavaş yavaş erimeye başlarken daha sonrasında ise ekstra egzersizler uygulayarak sarkmaları engelleyebilir ve bel bölgenize şekil vermeyi hızlandırabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki hareketi yapabilirsiniz:

   Ayaklarınızı omuz genişliğinizde açınız ve her iki elinize 2-4 kg’lık dambıllar alınız. Dambıla sahip değilseniz 1.5 kilogramlık dolu su şişelerini de ağırlık olarak kullanabilirsiniz. İlk olarak sağ tarafınıza eğilebildiğiniz kadar eğilin. İlk pozisyonunuza geri dönün ve bu sefer de sol tarafınıza eğilmeye çalışın. Bu egzersiniz günde 20’şer kez olmak üzere 3 kere yapabilirsiniz.

   Bel Bölgesi EritmeLeg Circles Hareketi

   Bu egzersizde, bacak kaslarınız ile çalışmanıza rağmen karın ve bel bölgeniz de yaptığınız egzersizden etkilenir. Gayet kolay bir hareket olmasının yanında faydalarını da daha sonrasında hissedeceksiniz. 

   Sırtüstü uzanın ve sağ bacağınızı kırarak dizinizi karnınıza doğru çekiniz. Daha sonrasında ise bacağınız dümdüz bir şekilde ve ayak parmaklarınızın uçları yukarıya bakacak şekilde havaya doğru uzatın. Ayak parmak uçlarınızla küçük daireler çizdiğinizi haya]]> Erkeklerde Meme Eritme https://www.eritme.gen.tr/erkeklerde-meme-eritme.html Sat, 24 Nov 2018 03:43:04 +0000 Erkeklerde meme eritme, enaz kadınlar kadar erkeklerde bazı bölgesel yağlardan oldukça şikayetçidirler ve bu rahatsız edici durumdan biran önce kurtulmak için farklı çözüm yolları arayışına girerler. Erkekler her ne kadar bay Erkeklerde meme eritme, enaz kadınlar kadar erkeklerde bazı bölgesel yağlardan oldukça şikayetçidirler ve bu rahatsız edici durumdan biran önce kurtulmak için farklı çözüm yolları arayışına girerler. Erkekler her ne kadar bayanlara göre biraz daha dikkat etmiyor olsalar da konu göğüs bölgesine gelince iş oldukça ciddi bir yere gelir. Erkeklerde meme yani göğüs problemi biraz süreç olarak zor bir zaman dilimi içerisinde olsa bile kişiler bu durumu en kısa sürede çözmeye ve biran önce kurtulmaya çalışırlar. Erkeklerin genel olarak birçoğu bu durumdan şikayetçidirler. Çünkü görüntü açısından oldukça kötü bir görüntüye sahip olmak oldukça üzücü olsa gerek. Genel olarak çoğu zaman kilosu normalden oldukça daha fazla olan erkek çocukları veya ergenlik döneminde olan erkeklerde meme bölgesinde farklı olarak normalden daha fazla yağ birikmesi görülmektedir. Bu durumda oluşan meme bezi büyümeksizin meme büyümesi görülür. Kişi hem yediklerine hemde günlük olarak düzenli bir şekilde egzersiz yaparak bu durumdan kolaylıkla kurulabilirler.

   Erkeklerde Meme EritmeErkeklerde meme eritme işlemi için yapılması gerekenler
   • İlk olarak kişinin kendine özgüveni olması gerekir ve başarabileceğine inanması şarttır.
   • Günlük olarak bol su ve şekersiz süt tüketmesi gerekir.
   • Gün içersinde koşu yapması ve belli saatler içinde egzersiz yapması gerekir. Koşu yapamayan veya vakit bulamayan erkekler ise bisiklet sürerek bu durumu farklı olarak uygulayabilirler.
   • Kişi her geçen gün biraz daha temposunu artırması gerekir.
   • Beslenme düzeni olarak kişi enaz enerjili, bol lif içeren ve oldukça protein değeri yüksek olan yemekler yemesi gerekir. Kişi harcadığından daha az enerji alması doğrultusunda gerekli bölgesel yağlardan kurtulmuş olur.
   • Ara öğünlerde veya akşam yemeğinde kepekli ekmek, tam buğday veya tam tahıllı ekmekler oldukça bol lif içeren ve daha az kalori içeren ekmeklerle değiştirmek daha doğru bir karar olacaktır. Günlük olarak en fazla iki ya da üç dilim ekmek tüketilmesi daha iyi sonuçlar almaya yardımcı olur.
   • Erkeklerde meme eritme yöntemlerinden bir diğeri ise, kola gibi gazlı ve şeker oranı yüksek olan hazır meyve sularından oldukça uzak kalınması gerekir. Madem suyu veya doğal evde sıkılmış meyve sularını tüketmek gerekirse eğer en fazla 1 su bardağı olması gerekir.
   • Tatlı ve şekerli yiyeceklerden uzak kalınması gerekir. Oldukça şeker ihtiyacı hissederseniz direk olarak çok fazla abartmadan meyve yenilmesi oldukça doğru seçim olacaktır. Çünkü çok fazla meyve yemek de aynı şekilde direk olarak yağa dönüşecektir. 
   • Güne her yeni bir başlangıç yaparken vücudun açılması için basit olan vücut hareketler yapılması vücuttaki gereksiz yağların atılmasına yardımcı olur.
   • Mümkün olabildiğince çok uzun olmayan mesafelerde yürümeye çalışılı ve oldukça tempolu bir yürüyüş yapılması daha etkili bir yöntem olacaktır. 
   • Özellikle akşam yemeklerinde makarna, hamur işi veya pilav gibi karbonhidrat ve yağ içeren besinlerden uzak kalmaya çalışmalısı gerekir.
   • Günlük olarak düzenli bir şekilde yaptığınız şınav hareketlerinin yanında ek olarak sırt üstü yere uzanarak normal bir şekilde kollar omuzlardan daha yüksek sayıda açıp kapatma işlemi de meme eritme işleminde oldukça etkili bir yöntemdir. Bu hareketleri günlük olarak sürekli bir şekilde yapmak yağların yakılmasında oldukça etkili olacaktır.
   • Kişi hareketlerin yanısıra yemekte de dikkat etmesi gerekir ve diyet uygulaması yapması şarttır. Çünkü bir yerden yağ yakmaya çalışırken diğer taraftan daha fazla yağ tüketimi işinizi oldukça zor boyuta getirebilir. 
   • Göğüste oluşan çoklu yağlar her zaman normal  nedenlere bağlı olarak bunlardan kaynaklanıyor diye doğrudan düşünmemek gerekir. Çünkü aslında bunların asıl nedeni bir hastalık olabildiği ihtimalidir.
   Bu gibi egzersizler ve diyetlere başlamadan önce ilk olarak bir uzman doktor]]> Bel Çevresindeki Yağları Eritmek https://www.eritme.gen.tr/bel-cevresindeki-yaglari-eritmek.html Sat, 24 Nov 2018 23:30:29 +0000 Bel Çevresindeki Yağları Eritmek: İster kadın ister erkek olsun hiç fark etmeksizin bel çevresindeki yağları eritmek herkes için aynı derecede zor olmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile bilgisayar başı Bel Çevresindeki Yağları Eritmek: İster kadın ister erkek olsun hiç fark etmeksizin bel çevresindeki yağları eritmek herkes için aynı derecede zor olmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile bilgisayar başında geçirilen zamanın uzaması, daha çok hazır yiyecekler tüketme ve hareketsizlik sonucunda alınan fazla kilolar bel ve çevresinde yağların birikmesine sebep olmaktadır.  Bel ve çevresindeki yağları eritmek için spor yapmak tek başına yeterli olmamakta, bunun için spor ile birlikte düzenli bir diyet programı uygulamak da gerekmektedir. bu sebeple de bel çevresindeki yağları eritmek isteyen kişinin bu sorunun giderilmesine yardımcı olacak bazı sporları yapmasının yanı sıra, kendisine uygun bir diyet programını uygulaması ve yüksek tempolu hareketleri de hafif tempodaki hareketler ile birleştirmesi gerekmektedir. Buradaki en önemli noktalardan biri ise kişinin sabırlı olması ve hemen bir sonuç alamayacağını bilmesi gerektiğidir.

   Bel Çevresindeki Yağları Eritmek

   Bel Çevresindeki Yağları Eritmek Amacı İle Yapılabilecek Kardio Hareketleri

   Bel çevresindeki yağları eritmek amacı ile yapılacak egzersizlere başlamadan önce kişinin ilk olarak doktoru ile görüşmesi gerekmektedir. Bu hareketler kişinin sağlık durumuna ya da yaşına göre düzenlenmelidir. Çünkü kişinin kalbinde bir rahatsızlık olması durumunda kardio hareketlerinin sakıncalı olabileceği gibi, kişide bel fıtığı olması durumunda da bel egzersizlerinin kişinin hastalığını olumsuz yönde etkileyebilmesi söz konusu olabilmektedir.

   Kardio hareketlerini yaparak kişi yalnızca bel bölgesindeki yağları eritmiş olmamakta aynı zamanda verdiği kiloların daha sonra yeniden alınmasını da önlemiş olmaktadır. Yalnızca bel bölgesini çalıştıran hareketlerin yapılması kişinin kalça ve karın kısımlarının şekil alması açısından fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, kardio hareketlerinin de yapılması ise, bu bölgede mevcut olan yağların yok edilmesini sağlayabilmektedir. Bunun sebebi kişinin vücudunda yer alan tek bir bölge üzerinden zayıflayabilmesinin mümkün olmamasıdır. Kişinin yalnızca bel bölgesindeki yağları yok etmesi mümkün olmamaktadır. Çünkü yağ yakımı vücudun tüm bölgelerinde kendini göstermektedir. Bu sebeple de kişinin uyguladığı diyet programının yanında kardio hareketlerini de uygulaması gerekmektedir.

   Kardio hareketlerini uygulamak için kişinin herhangi bir spor salonuna kayıt yaptırmasına da gerek yoktur. Bunun yerine kişi nabzını belli bir düzeyde yükseltecek başka kardio hareketleri de uygulayabilmektedir. Örneğin koşu yapmak, hızlı bir şekilde yokuştan yukarı doğru yürümek, bisiklet sürmek, tempolu ip atlamak ve merdiven çıkmak da etkili kardio hareketleri arasında yer almaktadır. Bu hareketlerin yapılması nabzın hızlanmasını sağlamaktadır. Nabız yükselerek belli bir noktaya vardığında kişinin nabzını bu noktada minimum 20 dakika kadar kalmasını sağlaması gerekmektedir.

   Bu hareketler sonucunda bel bölgesinde yerleşmiş olan yağların yavaş yavaş erimesinin ardından ise, kişinin bel bölgesi için farklı hareketler de uygulayarak bu bölgenin şekil almasını hızlandırması mümkündür. Örneğin, kişi ayaklarını omuz hizasında açarak her iki eline dambıl ya da 1,5 litrelik su şişelerini alıp, her iki yanına da eşit sayıda eğilip doğrularak bu yağ yakma ve şekil verme sürecini hızlandırabilirler. Bu hareketlerin her 20 seferde dinlenmek şartı ile gün içinde 60 sefer tekrarlanması mümkündür. 

   ]]>
   Vücuttaki Yağlar Nasıl Eritilir https://www.eritme.gen.tr/vucuttaki-yaglar-nasil-eritilir.html Sun, 25 Nov 2018 19:25:24 +0000 Vücuttaki yağlar nasıl eritilir, kilo verirken asıl önemli olan kas dokusuna zarar vermeden zayıflamaktır. Bu her zaman sağlıklı olan bir yöntemdir. Diyete başlamadan öncelikle bir uzmandan yardım alınmalıdır. Başta yapılac Vücuttaki yağlar nasıl eritilir, kilo verirken asıl önemli olan kas dokusuna zarar vermeden zayıflamaktır. Bu her zaman sağlıklı olan bir yöntemdir. Diyete başlamadan öncelikle bir uzmandan yardım alınmalıdır. Başta yapılacak olan, vücuttaki yağ oranı değerini öğrenerek kiloya sebep olan yağdan kurtulmak için diyetlere ve yağ yakıcı yöntemlere başvurulması gerekir. Vücutta yağ dokularının fazla olması kilolu olunduğunun göstergesidir. 

   Vücuttaki Yağlar Nasıl EritilirVücuttaki yağlar nasıl eritilir
   • Bol su için: Vücudumuzun büyük bir kısmı sudur. Su içmek, metabolizmayı hızlandırır, toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve yağ yakımını hızlandırır.
   • Altı öğün yiyin: Sık sık ve küçük öğünler yemeyi tercih edin. Bu şekilde sindirim sisteminin ve metabolizmanın sürekli çalışmasını sağladığından dolayı daha fazla yağ yakılmasına yardımcı olacaktır.
   • Aminoasit alın: Proteinler, doku tamiri ve kas yapımı için gereklidir. Yağ açısından kısıtlı diyetlerde ya da karbonhidratlar da enerji kaynağı olarak protein kullanılır. Bu durumda zayıf dokularda ve kaslarda kayıplar meydana gelir. 
   • Salatasız kalmayın: Çiğ besin tüketerek vücuttan toksin atımını arttırmış olursunuz. Vücuttaki yağlardan kurtulmak için çiğ besin tüketimi çok önemlidir. Salata tüketilerek fazlasıyla posa ve antioksidan alınır.
   • Şeker ve yağ ilişkisine dikkat: Şekerli gıda alımıyla kan şekeri hızla yükselir ve insülin hormonunun salgılanması uyarılmış olur. İnsülin, şekerin hücre içerisine girip enerjiye çevrilmesinde etkili bir hormondur. Hücreler enerji ihtiyaçlarını insülin yardımıyla karşılarlar. Eğer gereğinden fazla enerji alınmış ise, insülin bu enerjiyi yağ dokusunda depolar.
   • Kaloriye dikkat edin: Diyet programlarının amacı, kalori yakılmasını arttırmaktır. Egzersizle birlikte vücudun harcadığı enerji miktarı artmaktadır. Miktarın artmasıyla günlük beslenmeden alınan kalori harcanır ve yağ yakımına başlar. Mineral, vitamin, antioksidan bileşikler ve posadan zengin bir diyetle, yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.
   • Doğru karbonhidratlar tüketin: Diyet yaparken yağları eritmek ve kilo kaybetmek için, glisemik yükü az olan karbonhidratlar seçilmelidir. Bu besinler mineral, vitamin, posa bakımından zengin aynı zamanda daha doyurucudur.
   • Atıştırmayın: Tuzlu bisküvi, çikolata, yağlı cips, kuru yemiş gibi besinler vücut yağının miktarını ve kiloyu arttırır. Bunların yerine yağsız ve tuzsuz patlamış mısır, salatalık, yeşil erik gibi besinler kilo vermede yardımcı olabilir.
   • Lifli besinleri tercih edin: Lif miktarı yüksek besinler, vücuttaki yağ oranını düşürmede faydalı olacaktır. Posa, bağırsaklarda emilmeyen bitkisel liflerdir. Vücudu, sindirim yolunu takip ederek terk ederler. Lifli yani posalı yiyecekler sağlıklı beslenmede ve diyetlerde çok önemlidir.
   • Yemeğinizi yavaş yiyin: Kilo alımının nedenlerinden biri de hızlı yemektir. Yemek yerken beyne tokluk sinyalinin verilmesi yaklaşık 10 dakika sürer. Bu sebepten dolayı yavaş ve lokmaları iyice çiğneyerek yemek kilo vermede yardımcı olacaktır.
   • Fiziksel aktivitelerde bulunun: Yağ yakılmasını sağlamak için kardiyovasküler sistemi çalıştıran aerobik egzersizler yapın. Yağların yanmaya başlaması için yapılan egzersiz en az 15-20 dakika sürmelidir ve haftanın üç günü yapılmalıdır. Ayrıca oksijenin bol olduğu ortamlarda egzersiz yapın.
   ]]>
   Kalça Eritme Diyeti https://www.eritme.gen.tr/kalca-eritme-diyeti.html Mon, 26 Nov 2018 02:07:39 +0000 Kalça Eritme Diyeti, Kalça yağları sorunu günümüzde sık sık rastlanılan bir durumdur. Özellikle de kadınların bu konuda sıkça şikayetçi olduğu bilinmektedir. Bu sebepten ötürü kalça eritme diyeti ile ilgili o Kalça Eritme Diyeti, Kalça yağları sorunu günümüzde sık sık rastlanılan bir durumdur. Özellikle de kadınların bu konuda sıkça şikayetçi olduğu bilinmektedir. Bu sebepten ötürü kalça eritme diyeti ile ilgili olarak bilgiler almaları gerekir. Bu problemden kurtulmaları adına kendilerini diyet yapmaya alıştırmaları şarttır. Aksi takdirde birtakım sağlık sorunları yaşaması söz konusu olmaktadır. Bu sorun yaşanmaması adına bu konu hakkında neler yapması gerektiğini iyi bilmesi gerekir. Kalça bölgesinde yaşanan aşırı yağlanma problemi beraberinde birçok sorunun da habercisi olduğunu çok rahat bir şekilde söylemek söz konusudur.

   Kalça eritme diyeti konusu kalça yağlarını yok etme açısından uygulanan en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Bunun dışında yani kalça eritme diyeti haricinde başka yöntemler de kullanıldığı bilinmektedir. Bunlardan birkaçını şu şekilde sıralamak mümkündür.

   • Düzenli egzersizler yapmak
   • Yürüyüş ve sporlara katılmak
   • Doğru ilaç kullanımı
   • Şifalı ve bitkisel ürünlerden beslenmek
   • Sağlığa zararlı besinlerden uzak durmak

   Tüm bu yöntemleri kullanmanız halinde de çok rahat bir şekilde bu sorundan kurtulmak söz konudur. Ancak kalça eritme diyeti sayesinde hem sağlığınıza kavuşabilir ve hem de fit bir bedene kavuşabilirsiniz. Bunun için dikkat edilmesi gereken bir takım konular bulunmaktadır. Bu konuların başında uzman hekiminize danışmak gelmektedir. Uzman hekime başvurmadan uygulayacağınız kalça eritme diyeti başarıya ulaşması söz konusu olmayabilir. Zira bir takım sağlık problemleri yaşanması söz konusudur. Bu yüzden her hareketinizde doktorunuzu bilgilendirmeniz oldukça önemli bir husustur.

   Kalça Eritme Diyeti

   Kalça Eritme Diyeti

   Bilinen birçok kalça eritme diyeti türü bulunmaktadır. Çünkü kalça yağlarından muzdarip olan birçok insan bulunmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Kalça eritme diyeti uygular iken hangi diyetin sizler için uygun olduğunu iyi tespit olmanız gerekir. Bunun için de uzman bir hekimin daha öncesinde yapmış olduğu tahliller neticesinde sizlere uygun bir diyet listesi sunması gerekir. Ayrıca bu diyet listelerinde olmazsa olmaz besinlerin ne kadar bulunması gerektiği de iyi tespit edilmesi gerekir. Bunun için de bu diyeti uygulayan kimselerin uzman desteği almaları şarttır. Alanında uzman bir diyetisyene başvurmaları gerekir. Aksi takdirde sağlıkları tehlikeye atmaları söz konusudur.

   Kalça eritme diyeti konusunda en önemli husus hangi besinlerin ne kadar miktarda alınması gerektiği konusudur. Bu durum kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise bu diyet listesine harfi harfine uyulması konusudur. Aksi takdirde bu kalça eritme diyeti için olumlu sonuçlar alınması beklenemez.

   Bu diyet listesinin yapımı aşamasında mutlaka doktorunuz ya da diyetisyeniniz yanınızda olması gerekir. Bu diyeti hazırlarken sizlerinde yanında olması ve sizlerin fikirlerinizin alınması gerekir. Aksi halde olumsuz sonuçlar söz konusu olabilir. Örneğin ete alerjisi bulunan bir hasta için farklı bir diyet listesi hazırlanması gerekir. Bu tür hastalara farklı bir takım önlemler gerekmektedir.

   Hastanın Diyete Sadık Kalması

   Kalça eritme diyeti konusunda en önemli husus hastanın bu kararı kendi isteği  ve rızası ile kabul etmesidir. Diyeti son gününe kadar uygulaması gerekir. Ancak bu şekilde bu kalça eritme diyet konusunda başarılı olabilir.

   ]]>
   Zayıflama Göbek Eritme https://www.eritme.gen.tr/zayiflama-gobek-eritme.html Mon, 26 Nov 2018 08:27:31 +0000 Zayıflama göbek eritme, Göbek eritme zayıflamak isteyen pek çok kişi için başlı başına bir problemdir. Ancak yapılan araştırmalara göre, egzersiz ve dengeli beslenme ile birlikte göbek eritmeyi başarmak göründüğünden Zayıflama göbek eritme, Göbek eritme zayıflamak isteyen pek çok kişi için başlı başına bir problemdir. Ancak yapılan araştırmalara göre, egzersiz ve dengeli beslenme ile birlikte göbek eritmeyi başarmak göründüğünden daha kolay olmaktadır

   Zayıflamak için neler yapılmalı

   Zayıflama  göbek eritmek için her şeyden önce, çok fazla su içmek gereklidir (Her gün 2-3 litre). Kola, fanta gibi asitli içecekler, meyve suları ve Alkol Özellikle bira kesinlikle tüketilmemelidir. Meyve suyu olarak elma suyunu tercih edilebilir. Fakat onu da suyla  karıştırıp tüketmek daha iyidir. Ev dışında yanında su taşımayı alışkanlık haline getirmek günlük su içme  limitine ulaşma açısından önemlidir. Bunun yanında doğru beslenme alışkanlığı da edinildiğinde, zayıflama gerçekten problem olmaktan çıkacaktır. Yemekleri kısıtlama konusunda aşırı sınırlamalardan kaçınmak gerekir. Çünkü yiyecek miktarını aşı düşürmek sürekli açlık hissine sebep olur. Yemek miktarını düşürmeden doğru şeyler yemeye dikkat edilmelidir. Mesela akşam saat 18:00’den sonra tatlı şeyler yerine,  yoğurdu tercih edilebilir. Bitki çaylarını bol bol tüketmek gerekir.  Ve tabi geç yatmamaya özen gösterilmelidir, düzenli uyku metabolizmanın doğru çalışması için elzemdir. Ayrıca, göbek eritme için vücudun sürekli hareket halinde olması gereklidir. Kısa mesafelerin yürünmesi ve asansör yerine merdivenlerin tercih edilmesi bile yeterli olacaktır. Ancak yaşa ve sağlık durumuna bağlı olarak yapılacak sportif aktiviteler zayıflamayı daha da kolaylaştıracaktır. 

   Burada önemli bir husus ise özellikle göbek bölgesine yönelik egzersizler yerine tüm vücudu çalıştıracak hareketlere yönelmenin daha iyi sonuç vereceğidir.

   Zayıflama Göbek EritmeZayıflama hapları kullanmadan zayıflama

   Zayıflama hapları kullanarak, belki çok hızlı bir şekilde zayıflamak mümkün olabilir. Ancak kısa süre sonra verilen kiloların geri alınması bir yana bu tür hapların ciddi sağlık sorunlarına yol açtığı söylenmektedir. bu hapları kullanan kişiler bunların kalıcı çözümler sunmadığı konusunda hemfikirdir. Sağlıklı zayıflama ancak doğru beslenme ve yeterli egzersiz ile mümkün olabilir. Bu yöntemlerin kalıcı olduğu kesinlikle garanti edilebilir. 

   Doğru beslenme ile zayıflama göbek eritme

   Günlük öğün miktarını altı olacak şekilde ayarlamaya çalışarak az ve sık beslenmek gerekir. Üç saatten fazla aç kalmamak kan şekerinde dalgalanmaları önler. Ara öğünlerde tatlı krizlerinden uzak durmaksa metabolizma hızınızı arttırmak ve kolay kilo vermeye yardımcı olur.

   Geç saatlerde yapılan atıştırmalara özellikle dikkat etmek gerekir çünkü özellikle gece atıştırmalarını vücudumuz daha zor yakar ve bu saatlerde yediklerimizin yağa dönüşme ihtimali oldukça yüksektir. Eğer Fiziksel aktivitenin en az olduğu gece saatlerinde atıştırma yapılacaksa tercihlerde;  bol lif içeren ve enerjisi düşük  havuç, çeri domates,  kereviz sapı, salatalık gibi besinlere yer vermek kalori alımı bakımından çok daha doğru bir tercih olacaktır.

   ]]>
   Gıdı Eritme Hareketleri https://www.eritme.gen.tr/gidi-eritme-hareketleri.html Tue, 27 Nov 2018 00:00:23 +0000 Gıdı eritme hareketleri, gıdı problemi bir çok kişinin yaşadığı sorunlardan biridir. Her ne kadar zayıf olunursa olunsun gıdı yine de kendini göstermektedir. Bazı kişilerde gıdı şişmanlamış, bazı kişilerde ise gıdı ş Gıdı eritme hareketleri, gıdı problemi bir çok kişinin yaşadığı sorunlardan biridir. Her ne kadar zayıf olunursa olunsun gıdı yine de kendini göstermektedir. Bazı kişilerde gıdı şişmanlamış, bazı kişilerde ise gıdı şarkmış şekilde olabilmektedir. Kilolu kişilerde gıdı daha çok görülmektedir. Yaşın ilerlemesi ve yaşlılığın etkisini daha da göstermesi ile gıdı sarkmaya başlayabilmektedir. Gıdı eritmek için bazı hareketler vardır. Bu hareketler hem pratik hem de uygulaması kolay olan yöntemlerdendir. Gıdı giderici bazı hareketleri şu şekilde sıralayabiliriz; 
   • Gıdıyı eritmek için kafamızı yukarı doğru kaldırarak çenemizin tam dışarı doğru çıktığından emin olalım. Otuz saniye kadar bu şekilde bekledikten sonra boyun kısımında bazı kaslarda kasılmalar meydana gelecektir. Bu işlemi bir kaç dakika dinlenerek toplamda 6-7 kere tekrarlayın. Bu işlem başlarda ağrı verirken zamanla ağrının hafiflediğini göreceksiniz. Bu işlem zamanla gıdınızın zayıflamasına erimesine yardımcı olacaktır. 
   • Sağ el yumruğunuzu sıkarak çenenizin altından yukarı doğru baskı yaratacak şekilde bastırın. Bu işlemi yaparken ağzınızın açık olması da size artı yarar sağlayacaktır. Bu harekette gıdı eritmede önemli hareketler arasında yer almaktadır.
   • Bir diğer gıdı giderici hareketimiz ise boyun bölgesi be çene bölgesini germe yöntemi. Ağzınız hafif aralık olacak şekilde çenenizi ve boyun kaslarınızı geriniz. Bu işlemi bir kaç dakika dinlenerek 6-7 defa tekrarlayın. İlk zamanlar daha az bu işlemi tekrarlarken zamanla bu sayıyı arttırabilirsiniz. 
   • Gıdığa hafif tokatlar atmakta gıdı eritici hareketlerden birisidir. İster avuç içi parmaklarınızla isterseniz de daha rahat olan elinizin tersiyle gıdığınıza hafif hafif tokatlar vurun. Bu işlemi beş dakika kadar tekrarlayabilirsiniz. Zamanla süreyi de tokat sayılarınızı da isteğe göre arttırabilirsiniz. Bu işlemlerin zararı olmadığı için gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. 
   • Başınızı yukarı kaldırıp boynunuzu gerdiğiniz esnada dilinizle damağınıza 15 saniye kadar baskı yapınız. 
   • Dik bir şekilde durunuz ve gıdı bölgenizi içeri doğru 30 defa çekip bırakınız. Bu işlemi her defasında biraz daha arttırarak, biraz da sabır göstererek, geç eriyen gıdı problemlerinizden kurtulacaksınız.
   Gıdı Eritme HareketleriGıdık eritme hareketleri dışında başka yöntemler var mıdır, Gıdı eritici, gıdı giderici yöntemler saymış olduğumuz hareketler dışında da elbetteki var. Bunlar çeşitli masaj yöntemleri ile olduğu gibi evde rahatça hazırlanabilecek bazı maskeler ile de giderilebilmektedir. Gıdı eritici masaj aletlerini satın alabileceğiniz gibi, isterseniz de bir cerrahi işlem ile de bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bazı hastaneler ve özel kliniklerde de masaj yöntemi uygulanılarak gıdı problemlerinden kurtulmanız sağlanabilmektedir. 
   ]]>
   Erkeklerde Kalça Eritme https://www.eritme.gen.tr/erkeklerde-kalca-eritme.html Tue, 27 Nov 2018 14:57:04 +0000 Erkeklerde Kalça Eritme, Erkeklerde kalça ve göbek bölgesinin yağlarını eritmek pek kolay değildir. Erkeklerde kalça eritmek normal bir diyetle, egzersizle kolay olmaz kalça bölgesinin yağlarını eritmek diğer bölgelere g Erkeklerde Kalça Eritme, Erkeklerde kalça ve göbek bölgesinin yağlarını eritmek pek kolay değildir. Erkeklerde kalça eritmek normal bir diyetle, egzersizle kolay olmaz kalça bölgesinin yağlarını eritmek diğer bölgelere göre daha zordur. Erkeklerin kalça yağlarını eritmek için nabzı yükselten kardio egzersizleri yapmaları gerekir. Bu hareketin ardında kalça bölgesini şekillendiren, kaslarını sıkıştıran hareketler yapmaları gerekir.

   Erkekler kalça eritmek için mutlaka bir spor salonuna gitmeliler spor salonunda kendilerine yardımcı olacak deneyimli ekipmanlar vardır. Spor salonuna gitmeye vakitleri olmayan erkekler ise evde kendilerinin yapacağı hareketler ile hem kalça yağlarını eritir, kaslarını güçlendirir hem sağlıklı bir vücuda sahip olurlar. Erkekler kalça eritme hareketi ve beraber yürüyüş yapmalılar. Yürüyüş yapmak kas bağlarını güçlendirir ve yaşlandıklarında bacaklarının kuvvetli olmasını sağlar.

   Erkeklerde Kalça Eritme

   Erkeklerde kalça eritme hareketleri: Hareket yapmak için uygun bir zemin ve yumuşak bir örtü serilmiş olması gerekir.

   • Kalça eritme hareketine öncelikle ısınma hareketiyle başlamalılar 20 dakika ısınma hareketinin ardında esas kalça hareketine geçmeliler.
   • Yerde emekleme durumunu alın ve başınızı karşıya bakacak şekilde dik pozisyona getirin. Bu şekilde sağ bacağı kalça ile beraber havaya kaldırın ve iyice açın o şekilde 10 saniye bekleyip yavaşça dizinizi yere koyun. Sol bacağa geçip aynı hareketi yapın ve tekrar emekleme durumuna gelin. Bu hareketi günde 15 defa yapmak erkekler için kalça eritmeye en etkili hareket olur.
   • Bu hareketi yapmak için sert bir zemin olmalı ve bu zemine sırt üstü yatın. İki kolu yanlara uzatarak dizleri bükün ve karnınıza doğru çekin iyice karnınıza dizleriniz değmesi lazım. Tekrar bacaklarınızı uzatın çekin bu hareketi 15-20 defa tekrarlamalısınız bu hareketi yaparken zorlandığınız zaman ara verip tekrar yapın.
   • Sert bir zemine yan yatın ve bacaklarınızı uzatın tek kol ile başınızı destekleyin ve bacağınızı yükseğe kaldırın ve indirin 15 defa yapıp diğer bacağa geçin bu bacakla da aynı hareketi 15 defa yapmalısınız. Bu hareket hem bayanlar için hem erkekler için iyi bir kalça eritme hareketidir.
   • Bu hareketi yapmak için sırt üstü yere uzanın ve bacaklarınızı 90 derece açıda açın. Bu şekilde bacaklarınız yükseğe kaldırın ve bisiklet pedalı çevirir gibi hızlı bir şekilde hareket ettirin bacakları. Dik yokuş bir yolda 35-40 dakika yürümenin de kalça üzerinde çok etkisi olur.
   • Bu son hareket erkeklerin kalça eritmeleri için ve dizleri için çok faydası vardır. Çevresi geniş bir yerde ayakta dik durun ve kolları 90 derece açın. Kollar açık şekilde dizler üzerine çömelin baş, sırt dik bir şekilde ayağa kalkın. Bu hareketi 20 defa tekrarlayın bu hareketi gün içinde her zaman yapabilirsiniz. Ayrıca bu hareketi yaparken iki ele ağırlık almaktan fayda vardır.
   • Step yapmak ve merdiven inip çıkmanın da kalça yağlarının erimesine kalça kaslarının çalışmasına çok faydası vardır. Step yakma için merdiven yüksekliğinde bir step tahtası hazırlayıp ev içinde devamlı step yaparak istenilen kalçaya sahip olabilirsiniz.
   ]]>
   Hızlı Basen Eritme https://www.eritme.gen.tr/hizli-basen-eritme.html Tue, 27 Nov 2018 22:06:25 +0000 Hızlı Basen Eritme, Güzel ve dik bir kalçaya, basene sahip olmak her kadının hayallerinden birisidir. Kadınların bu isteği, deniz ve bikini–mayo mevsiminin yaklaşmasıyla daha da ortaya çıkıyor. Özellikle baseni geniş ola Hızlı Basen Eritme, Güzel ve dik bir kalçaya, basene sahip olmak her kadının hayallerinden birisidir. Kadınların bu isteği, deniz ve bikini–mayo mevsiminin yaklaşmasıyla daha da ortaya çıkıyor. Özellikle baseni geniş olan bayanlar hızlı basen eritme yollarının peşinde koşuyorlar. Fakat hızlı basen eritmek çok zordur. Hızlıyı geç, basenleri eritmek, göbek ve karın bölgesinden sonra en zor eritilen yağlardır. Bu sebepten dolayı hızlı basen eritme için egzersizler ve diyetten oluşan komorbite olan bir program belirlemeniz gerekmektedir.

   Fakat yalnız basen eritme diyeti uygulamak ile bu basen yağlarınızdan kurtulmanız imkansızdır. Uzun süren açlık dahi selülit ve basenlerde depolanan yağlarınızı yok etmeye yaramaz. Basen eritme diyetinizi uyluk kaslarınızı çalıştıracak olan egzersizler ile desteklemeniz gerekmektedir. 

   Hızlı basen eritmek istiyorsanız ve uyluk bölgelerinizden de yağ eritmek istiyorsanız, yaşam tarzınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekmektedir. Basen eritmek için uygulanan diyetler ve egzersizler zor olmamalı, pratik ve aynı zamanda uygulanabilir bir programda olmalıdır. İp atlama, bisiklet sürme, dans etme gibi aktiviteler uyluk kaslarını çalıştıran ve basenlerden hızlı bir şekilde kilo verdirmeyi sağlayan egzersizlerin başında gelmektedir ve aynı zamanda diğer egzersizlere göre daha basit olmasına rağmen daha başarılı sonuçlar vermektedir. 

   Hızlı Basen Eritme Yolları Nelerdir

   Yürümek: Çoğu kişi yürümeyi sevmese bile, yürümek hızlı basen eritmenin en etkili yollarından biridir. İş yeriniz veya okulunuz çok uzak değilse, arabaya binmek yerine yürümeyi tercih edin. Kısa süre içerisinde hızlı bir şekilde basenlerinizin inceldiğini fark edeceksiniz. Siz yürürken, vücutta bulunan kasların yaklaşık 600’den fazlası çalışır. Bu nedenle zayıflamak isteyenler için yürüyüş yapmak vazgeçilmez olmalıdır. Ayrıca yürüyüş yapmak kilo verdirmek dışında, vücudu şekillendirmede ve sıkılaştırmada da etkili bir yöntemdir.

   Asansör Kullanmamak: Kolaylaştırılmış hayatın parçalarından birisi de asansördür. Fakat siz asansöre binmek yerine merdivenleri kullanınız. Merdivenlerden inmek ve çıkmak hızlı basen eriten bir diğer etkili yöntemlerdendir. Merdiven çıkarken vücut yer çekimine karşı koyarak iş yapmış olarak sayılacağından dolayı basenler, bacaklar, baldırlar ve kalça sıkılaşıyor.  2 ayda gün içerisinde 10 dakikalık yapacağınız bir merdiven çıkıp inme işlemi, 6 ayda günde 30 dakika süren bir yürüyüşe eş değer miktarda yağ yakmanıza neden oluyor.

   Bisiklet Sürmek: Bisiklet sürmeniz hızlı basen eritmeniz için en etkili sayılabilecek yöntemdir. Bisiklet sürmeniz, devamlı olarak basenlerinizin üzerinde durmanızı ve basen bölgesindeki kaslarınızın sürekli çalışmasını sağlayacağından dolayı bu bölgedeki yağlar hızla eriyecektir. Ayrıca basenleriniz incelip sıkılaşmasına da sebep olacaktır. Özellikle bisikletçilerin basen bölgelerine bakarsanız, sıkı, şekilli ve oldukça fit olduklarını fark edebilirsiniz. 

   Hızlı Basen EritmeHayvansal Yağlardan Uzak Durmak: Basen bölgesi üzerinde depolanmış olan yağlar, selülitlerin en büyük sebebi olmaktadır.
   Selülitin ana sebebi ise hayvansal yağ tüketimlerinin günlük öğünler içerisinde ağırlıkta olmasıdır. Hızlı basen eritmek istiyor iseniz, kesin olarak kırmızı et tüketimini azaltmanız gerekmektedir.

   Koşu Yapmak: Koşu yapmak, hızlı basen eriten en basit egzersizlerden birisidir. Bu egzersiz hem kısa sürece basen bölgenizi incelterek sıkılaştıracak, hem de stres yapmanızı engelleyecektir.

   Yoga Yapmak: Bazı türde ki yogalar hızlı basen eritme de oldukça etkilidir. Yoga yapmanız, kalça ve basenlerinizi k]]> Doğum Sonrası Göbek Eritme https://www.eritme.gen.tr/dogum-sonrasi-gobek-eritme.html Wed, 28 Nov 2018 09:21:21 +0000 Doğum sonrası göbek eritme, hamilelikte alınan kilolar her anne adayı için doğumdan sonra nasıl verilebilir  diye düşünülen zor ve zaman gerektiren süreçtir. Doğumdan sonra özellikle göbek eritmek oldukça stres Doğum sonrası göbek eritme, hamilelikte alınan kilolar her anne adayı için doğumdan sonra nasıl verilebilir  diye düşünülen zor ve zaman gerektiren süreçtir. Doğumdan sonra özellikle göbek eritmek oldukça stresli bir durumdur. Hamilelikte alınan kilolarda özellikle göbek bölgesi daha çok şişer. Göbek ise vücutta en son erimeye ve zayıflamaya başlaya bölgedir. Öncelikle doğum sonrası göbek eritme isteyen bayanlar kararlı olmalı ve pes etmemeli. Bu süreçte moral ve motivasyon son derece önemlidir. Bebek doğduktan sonra ister istemez göbek bölgesinde oluşan şişkinlik azda olsa iniyor, sonrası ise tamamen kişinin kendi isteğine ve kararına kalmış bir durumdur. Doğum sonrası göbek eritme isteyen bayanlar bu duruma karar verdikten sonra beslenme alışkanlığını öncelikle değiştirmelidir. Düzenli bir şekilde sabah, öğle ve akşam olarak günde 3 öğün beslenmeli, öğün aralarında ise göbek eritmek için yeşil çay bol bol tüketilmelidir. Doğumdan sonra toparlanmak biraz uzun bir süre olabilir, bu yüzden hemen spora dönülemediğinden  mutlaka hafif egzersizler yapılmalıdır. Yapılan hafif egzersizlerde kişi kendini yormadan günde 30 dakika yürümelidir. Doğum sonra göbek eritme için mutlaka en az günde 2 litre su tüketilmesi uygundur.

   Doğum sonrası göbek eritme yöntemleri: Beslenme alışkanlığını değiştirmek göbek bölgesini eritmede son derece önemli bir yöntemdir. Beslenme alışkanlığı değiştirilirken, doğumdan sonra göbek bölgesini eritebilmek için saf protein ağırlıklı beslenilmesi uzmanlar tarafından uygun görülür. Saf protein ile beslenmek özellikle doğum sonrasında hızlı bir şekilde göbek bölgesini eritir. Yumurta, beyaz et, dana eti yağsız, balık, yoğurt ve süt doğumdan sonra göbek bölgesini eritme görevini hızlandırır. Doğum sonrası göbek eritme yöntemleri denenirken mutlaka bitkisel çözümler uygulanmalıdır. Uygulanılan bitkisel çözüm ve yapılan sporlarla doğum sonrası göbekten kurtulup estetik bir görünüme sahip olmak mümkündür.Doğum Sonrası Göbek Eritme


    Doygunluk hissi için mutlaka yemeklerden önce bol su içerek mideyi su ile doyurmak az yemek yenilmesini sağlar. Yağsız ve kalori olarak daha düşük yiyecekler tüketmek, bol bol yeşil çay başta olmak üzere tüm bitki çaylarını gün içerisinde tüketmek, en önemlisi şeker başta olmak üzere tüm şekerli ürünlerden uzak durmak doğum sonrası göbek eritme süresini hızlandıracaktır. Doğumdan sonra göbek eritme için yulaf kepeğini günde 2 ölçek tüketmek gerekir. Yulaf kepeği tokluk hissi verdiğinden acıkma hissi vermez.

   Doğum sonrası göbek eritmek için lahana kürünün uygulanması son derece göbek bölgesini eritmeyi hızlandırır. Lahana kaynatılarak suyu içilir yada lahana çorbası yapıp öğün içerisinde yoğurt ile tüketmek kesin olarak doğum sonrası göbeği eritir. Doğumdan sonra göbek eritmek için karın kaslarını çalıştırmak gerekir, bunun için bol bol mekik çekmek göbek bölgesini eritip fit bir görünüm sağlar.

   ]]>
   Mide Eritme https://www.eritme.gen.tr/mide-eritme.html Wed, 28 Nov 2018 23:34:29 +0000 Mide Eritme, Yediğimiz yemeklerin toplandığı ve parçalanarak bağırsaklara gönderildiği alan dediğimizde hemen aklımıza mide ve karın bölgesi gelmektedir. Özellikle kilo verme işlemlerinde en çok yok olmasını istediğimiz k Mide Eritme, Yediğimiz yemeklerin toplandığı ve parçalanarak bağırsaklara gönderildiği alan dediğimizde hemen aklımıza mide ve karın bölgesi gelmektedir. Özellikle kilo verme işlemlerinde en çok yok olmasını istediğimiz kısımlardan biri de yine midenin de dahil olduğu karın bölgesidir. Mide eritme ve fit bir görünüm kazanmak oldukça önemlidir. Çünkü fiziğinizi ortaya çıkaran ve sizin daha estetik görünmenizi sağlayan asıl alan burasıdır. Bazı kişiler kedini aç bırakmakta, bazıları sporda sınır tanımamakta bazıları da daracık korseler giyerek kendine farklı şekillerde eziyet etmektedir. Oysa aç kalmadan, rutin ve belli tempoda spor yaparak ve dilediğiniz gibi giyinerek kilo vermek hiç de zor değildir. Bunun için yapmanız gerekenler ise genel başlıklar halinde yazımızda yer almaktadır. Şimdi dikkatle yazımızı okuyun ve ardından uygulamalara geçiniz. 

   Mide Eritme İçin Beslenmenin Önemi 

   Öncelikle yağlı, asitli, hazır gıdalardan uzak durmalıyız. Vücudumuza alacağımız her türlü yağlı ve ağır yemekler bize ağır bedeller ödetir. Bunlar yerine lifli ve kalorisi düşük gıdalar tüketmeliyiz. Baklagiller, sebzeler, çorbalar ise baş menülerden olmalıdır. Örneğin yoğurt hem protein açısından zengin hem de bağırsakların çalışması için çok yararlıdır. Yemeklerde yoğurt tüketin. Aynı zamanda sebzeler midede geniş yer kaplamasına karşın hacmi büyük, kalorisi düşük gıdalardandır. Bu nedenle bolca sebze tüketin. Salatayı menülerden eksik etmeyiniz. Et protein ihtiyacını karşılar ve oldukça sağlıklıdır. Bu nedenle et tüketimi bırakılmamalı fakat yağlı değil, ızgarada yağsız ve çok az tuzlu olmalıdır. Tatlı türlerinden bir süre uzak duralım. Haftada bir kez küçük bir kasede sütlü tatlı yiyebilirsiniz. Tüm bunun anı sıra sıvı tüketimine özen gösterelim. Bitki çayları, su ve soda tüketiminde dilediğiniz kadar içebilirsiniz. Asla kola, gazoz gibi asitli gıdalara yanaşmayınız. 

   Mide Eritme Egzersiz 

   Günde 1-2 saat spor yaparak özellikle karın çalışarak kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Bunun için sabah ve akşam saatleri idealdir. Yemeklerden 45 dakika kadar sonra spor yapmak tavsiye edilmektedir. Yemeklerden hemen sonra spor yaparsanız bu midenizi bulandırabilir ve baş ağrısı yapabilir. Gün içinde tempolu yürüyüşler yaparak vücudunuzu forma sokun. Karın bölgesi için en iyi egzersizlerden biri de oryantaldir. Aynanın karşısına geçip yarım saat oryantal hem moralinizi hem de vücudunuzu olumlu yönde etkileyecektir. Evde kendinizi düzene sokamayacağınızı ve ihmal edeceğinizi düşünüyorsanız bir spor salonuna giderek orada daha profesyonel bir ekiple de çalışabilirsiniz. 

   Mide EritmeMide Eritme İçin Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

   Hem spor hem de beslenme dışında kalan zamanınızı hareket ederek geçirmeye çalışın. Yemek yedikten sonra asla uyumayın. Mutlaka bir erlere yürüyün, ev içinde tempolu hareket edin, dans edin ve aldığınız kalorileri yakmaya çalışın. Ayrıca kısa sürede değil, uzun sürede beslenme alışkanlığı ve sporu yaşam şekliniz haline getirin. Tüm bunların yanı sıra çevrenizdeki olumsuz düşünceleri asla kafanıza takmayın. Stres sizi yemek yemeye sürükler. Bunun yerine inandığınız ve hedefiniz olarak belirlediğiniz vücuda kavuşmak için kendinizi motive edecek ortamlarda bulunun .Sağlıklı bir görünüm ancak sizin inanmanız ve emeğinizle olacaktır.
   ]]>
   Kol Eritme https://www.eritme.gen.tr/kol-eritme.html Thu, 29 Nov 2018 00:51:32 +0000 Kol Eritme, Vücudunuzun başka bölgelerine oranla kollarınız eğer çok kalın ise kol eritmek ve inceltmek için bir takım egzersiz hareketleri uygulamanız şarttır. Şimdi sizlere kol eritme hakkında bilgi vereceğim. Kol Eritme, Vücudunuzun başka bölgelerine oranla kollarınız eğer çok kalın ise kol eritmek ve inceltmek için bir takım egzersiz hareketleri uygulamanız şarttır. Şimdi sizlere kol eritme hakkında bilgi vereceğim.

   Kol Eritme Hareketleri
    
   Vücut bütünlüğün çok önemli bir parçası olan kolların normalinden daha kalın olması fiziki görüntüde şekil bozukluğuna neden olmaktadır. Bu durum kişilerin ama özellikle de bayanların psikolojisinde olumsuz etkiler yaratır. Bu olumsuz etkileri en aza indirebilmek için fiziki görünümünüzü iyileştirmek ve daha güzel bir hale getirmek için çeşitli, egzersizleri ve diyet programlarını düzenli bir biçimde yapmanız oldukça önemli bir etkendir. Çünkü düzenli periyotlar ile yapılmayan egzersiz hareketleri yağlardan kurtulmak konusunda umulduğu kadar da büyük bir etkiye sahip değildir. Kol bölgesinde oluşan yağları eritmek hiç de kolay değildir. Aynı karın ile bel bölgesindeki oluşan yağ kütlesinden kurtulmanın zorluğu kadar kol bölgelerinde oluşan yağları eritmekte bir hayli zordur. Oldukça fazla zaman alan bir süreçtir. Bu nedenden dolayı fazla kilolarınızdan ve kol bölgesinde oluşan yağlardan kurtulmak da bir hayli zor ve oldukça zaman alan uzun bir süreçtir. Bu nedenden dolayı kol bölgesinde oluşan yağlardan ve fazla kilolarınızdan kurtulmak için öncelikle azimli, kararlı olmalı ve egzersiz hareketlerini hiç aksatmadan yapmalısınız.

   Var olan kilolarınızı azaltmak daha fit görünmek için yapacak olduğunuz diyet programları sayesinde kilo vermeye başlasanız dahi kol bölgesinde oluşan yağların erimediğini far edersiniz. Bu yüzden mutlaka kol bölgenizi çalıştıran egzersiz hareketlerine daha çok ağırlık vermelisiniz. Kol eriten hareketler yapar iken bunları sistemli bir biçimde yapmanız ve bunları yaparken alanında uzman ve deneyimli fitness eğitimcisinin alacağınız bilgi almak istediğiniz sonuca biran evvel ulaşabilmeniz bakımından oldukça önemlidir. Ancak illaki de kapalı spor salonlarına para harcamanıza hiçte gerek yok. Ev ortamında yapacağınız basit egzersiz hareketleri ile de kolunuzdaki aşırı kilolardan ve yağlardan kolay bir şekilde kurtulursunuz. Yay gibi birçok aracı kullanarak etkili bir biçimde egzersizlerinizi çeşitlendirebilir ve elde etmek istediğiniz sonuca sadece birkaç ay içinde ulaşırsınız. Her evde mevcut olan sandalye ile kol eriten egzersizler kategorisinde birçok yeni egzersiz şekli keşfedebilir ve yağlarınızdan en iyi biçimde kurtulursunuz. 

   Kol EritmeKol Eritme Egzersiz Hareketleri 
   Kol eritmeye yardımcı olan hareketler ile fiziki görünümünüzü iyileştirmek ve daha güzel bir hale getirmek için hareketleri düzenli bir şekilde aksatmadan yapmanız en önemli faktördür. Kol eritme egzersiz hareketlerini yapar iken aniden yüklenerek yapmanız kas yıpranmalarının önüne geçer. Çünkü kol bölgesinde bulunan kaslar henüz alışmadan ağır egzersiz hareketlerine eğer başlar iseniz hem bu bölgelerde yıpranmalara yol açarsınız. Hemde sizi oldukça rahatsız eden bir takım kas ağrılarına neden olursunuz. Bu durumda daha egzersize başlama evresinde motivasyonunuzu oldukça büyük bir ölçüde düşürür ve isteğinizi kaçırmaktadır. Kolunuzun arka kısmı ile omuz bölgesini çalıştıran bir takım egzersiz hareketleri yaparak hem kol bölgesinde oluşan fazla yağlardan kurtulursunuz. Hemde bu hareketler sırasında harcayacağınız efordan dolayı metabolizmanızı hızlandırarak kalori yakımını istediğiniz miktarda hızlandırmış olursunuz. Kalori yakmak için yaptığınız bir takım egzersiz programları sayesinde aşırı yağlardan kurtulmanın yanı sıra vücut direncinizi de artırarak dinç bir vücut yapısına sahip olursunuz. 

   Kol Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak 
   Kol bölgesindeki yağlardan kurtulmak için özellikle yapmanız gereken egzersiz hareketlerinin hepsinin de ağırlık egzersizleri olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü ancak ağırlık kaldırarak bu]]> Baldır Eritme Hareketleri https://www.eritme.gen.tr/baldir-eritme-hareketleri.html Thu, 29 Nov 2018 19:16:11 +0000 Baldır eritme hareketleri, Baldır eritme hareketleri baldır eritmek için yapılan daha çok kadınların tercih ettiği egzersizlerdir. Baldır eritmek için uygulanan egzersizler daha sıkı ve baldırı güçlendiren ve aynı zaman Baldır eritme hareketleri, Baldır eritme hareketleri baldır eritmek için yapılan daha çok kadınların tercih ettiği egzersizlerdir. Baldır eritmek için uygulanan egzersizler daha sıkı ve baldırı güçlendiren ve aynı zamanda incelten egzersizlerdir. Daha çok bayanların tercihi olan baldır eritme hareketlerinin bilinçli bir şekilde yapılması kişiyi olumlu sonuçlara taşımaktadır. Kalın baldırlar çoğu zaman kadınlar için büyük sorun teşkil etmektedir. Kalın baldırlar kadınlarda öz güven eksikliğine sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra kıyafet problemi yaşamalarına da sebep olmaktadır. Kalın baldırları inceltmek öncelikle sağlıklı bir hayat için de gerekli olan sporlar aracılığıyla olduğunda daha sağlıklı bir yöntem seçilmiş olur. Doğru bir diyet eşliğinde yapılan baldır eritme hareketleri kişiyi bu doğrultuda isteklerine taşıyacaktır. Diyet programınızı öncelikle bir uzman yardımıyla belirlemeniz ve sonrasında spora başlamanız gerekmektedir. Baldır eritme hareketleri daha çok bacak çalıştırmaya yöneliktir. 

   Baldır eritme hareketlerinin tümü bacak ve baldıra vücut ağırlığını vererek ve baldır bölgesini bir süre yorarak baldırın inceltilmesi hedeflenmektedir. Fakat baldır eritme hareketlerine başlamadan önce vücut 10-15 dakika ufak ve hafif ısınma hareketleri ile ısındırılmalıdır. Isınma hareketleri spor hareketlerinde sakatlanma durumu oluşmaması için, baldır ve bacak bölgesinde oluşabilecek ağrıları en aza düşürmek için mutlaka yapılmalıdır. Kişi baldır eritme hareketlerini düzenli olarak yapmalıdır ve günde belli bir süreyi baldır eritme hareketleri için ayırmalıdır. Fakat bilinmelidir ki çok fazlaca ve bilinçsizce yapılan spor kişide sakatlanmalara ve problemlere neden olmaktadır. Baldır eritme hareketleri yaparken sakatlanma yaşandı ise kişi vücuduna iyileşme süreci tanımalıdır ve gerekirse doktor yardımı almalıdır. Çoğu zaman baldır inceltme de olumlu sonuç veren baldır eritme hareketleri sağlık açısından ve vücudun yaşlanma belirtilerine karşı oluşabilecek rahatsızlıklardan da kişiyi korumaktadır. Vücudun hareket özelliğinin yaşlandıkça yavaşlamasını geciktiren baldır eritme hareketleri yaşlılık yıllarında bacak sporu yapmayan kişiler ile kıyaslandığında yürümede kolaylık, diri ve dinç bir yaşam kişilere vaad etmektedir. Kişide egzersiz alışkanlığı yoksa devamlı durma pozisyonunda hareketsiz kalmak kişinin erken yaşta vücut tutulmalarıyla karşılaşmasına ve hareketlerinin kısıtlanmasına sebebiyet verir. Bu durumlar göz önünde bulundurarak baldır eritme hareketleri düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

   Baldır Eritme HareketleriBaldır eritme hareketleri:
   • Bacağınızı öne doğru kaldırıp beklemek
   • Hayali bir sandalyede oturma pozisyonu alarak ellerinizi karşıya uzatın
   • İp atlamak baldırların sıkılaşmasında incelmesinde oldukça faydalıdır.
   • Ellerinizi öne doğru uzatarak yine hayali bir sandalyede oturur vaziyette oturun ama bu kez bacak bacak üstüne atar gibi bir ayağınız yerde kalsın diğer ayağınızın topuğu diz kapağının üzerine gelsin
   • Koşu hamlesi yapar pozisyonda beklemek
   • Bacağınızı arkaya uzatabildiğiniz yere kadar uzatıp diğer bacağınızı önde hafif kırarak beklemek
   • Bacaklarınız açık bir şekilde dizlerinizi kırıp düzeltin ve bu hareketi 3 saniyede bir tekrarlamak
   • Bir yana tekme atar pozisyonda beklemek sonra aynı pozisyonu diğer bacakta uygulamak Eller yerde iken diz üstünde emekler pozisyonu alın ve tek ayağınızla arkaya tekme atar pozisyonunda bekleyin aynı hareketi diğer ayağınızda da uygulayın
   • Köprü hareketi yaparak ta baldır eritmede başarılı olabilirsiniz. Sırt üstü yere uzanın karnınızı sıkın dizlerinizi bükün ve vücut ağırlığınızı omuzlarınıza vererek belinizi kaldırın
   ]]>
   Kalça Eritme Hareketleri https://www.eritme.gen.tr/kalca-eritme-hareketleri.html Fri, 30 Nov 2018 07:51:59 +0000 Kalça eritme hareketleri, özellikle bayanlar tarafından sıkça tercih edilen egzersizlerdir. Çünkü anatomik yapıları gereği kalça bölgesindeki yağlanma bayanlarda daha etkili olur. Beslenme önerilerini destekleyen kalça eritme h Kalça eritme hareketleri, özellikle bayanlar tarafından sıkça tercih edilen egzersizlerdir. Çünkü anatomik yapıları gereği kalça bölgesindeki yağlanma bayanlarda daha etkili olur. Beslenme önerilerini destekleyen kalça eritme hareketleri bu bölgedeki yağların daha hızlı ve etkin şekilde eritilmesine yardımcı olur. Aynı şekilde kalçadaki yağların eritilmesinden sonra da hareketlere devam edilmelidir. Bu sayede formu korumak daha kolay olur. Önerilen hareketleri düzenli olarak yapmanızda önemlidir.

   Kalça Eritme HareketleriKalça eritme hareketleri nelerdir

   Kalaç eritme için en ideal hareketler içinde düzenli günlük yürüyüşlerin yapılması gelir. Eğer düzenli yürüyüşler aksatılmazsa, kalça eritme için faydası mutlaka görülür. Kalça bölgesindeki yağ dokusu kısa sürede erimeye başlar.

   Kalça eritme hareketleri içinde bisiklet egzersizi de yer alır. Etkisi büyük olan bu egzersiz direkt olarak kalça ve basenlerin erimesinde faydalı olur.

   Jimnastik hareketleri de, kalça bölgesinde sorunu olan kişiler için yararlı hareketlerdir. Kalçanızı çember çevirerek daha kolay eritebilirsiniz. Ancak bu hareketlerde düzenli olarak yapılmalıdır.

   Kalça eritme, basen inceltme için ağırlık egzersizlerinin yapılması da tavsiye edilir. Ağırlık kaldırıp yapılacak bacak hareketleri sayesinde daha hızlı şekilde kalori yakabilirsiniz. Bu sayede hem bölgesel yağlanma engellenir, hem de biriken bölgesel yağlar yakılabilir. Bu hareketler arasında tavsiye edebileceğimiz; başınızın altına elinizi alarak yan yatın. Üstte kalan bacağınızı hiç bükmeden yukarıya doğru kaldırın. Ardından bacağınızı yavaşça eski pozisyonuna getirin. Bu hareket her iki bacak içinde yapılmalıdır. Kalça eritme hareketleri arasında bunun etkisi oldukça fazladır.

   Emekleme pozisyonunu alarak, bir diziniz yerde dururken diğerini yani bacağınızı dik olarak aşağıya ve yukarıya kaldırın. Bunu üçer setten on kez yapmalısınız. Düzenli olarak yapıldığında kalça eritme için faydalı olacaktır.

   Kalça eritme için bazı hareketleri ayakta da yapabilirsiniz. Ayakta bacaklarınızı iyice açın. Sonra bacağınızın birini öne doğru çıkartın. Eller bu esnada belde sabit durmalıdır. Arkadaki bacağınızı da 90 derecede bükerek, dizinizi yere değmeyecek şekilde bükün. Ardından eski konumunuza doğrulabilirsiniz. Bu hareket kalça ve bacakları sıkılaştırarak, daha hızlı kalori yakmanızı sağlayacaktır.

   Kalça eritme hareketleri arasında bulunan squat ayakta yapılır. Omuz hizasında açılan ayakların ardından sandalyeye oturuyormuş gibi çömelin. Ellerinizi yukarıya kaldırarak squat hareketi yapılır.

   Kalça bölgesindeki yağları eritmek için yine emekleme pozisyonunu alarak, bacağınızın birini yukarıya kaldırın. Bacağınızı kaldırırken pozisyonunuz bozulmamalıdır. Bu hareketi iki bacağınıza birden belirli sayılarda yapmalısınız.

   Yine düzenli olarak üç set halinde yapılacak bu hareketle kalça eritme isteğinize kavuşabilirsiniz. Ayaktayken bacağınızın birini öne uzatın. Diğerini ise arkaya doğru iyice gergin tutun. Öndeki bacağınız 90 derece açıyla olursa amacınıza daha iyi ulaşabilirsiniz. Vücudunuzu da arkaya doğru esneterek pozisyon alın ve 20 saniye kadar bekleyin.

   Kalça eritme hareketleri düzenli yapıldığı ölçüde sizlere faydalı olur. Bu nedenle hareketleri aksatmamaya özen göstermelisiniz. Hareketleri destekleyecek şekilde beslenmenize dikkat etmeli, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmelisiniz. Yağ, şeker ve tuzdan uzak durmalısınız. Ayrıca bol su içerek, yağ yakımını desteklemelisiniz.
   ]]>
   Sırt Eritme Hareketleri https://www.eritme.gen.tr/sirt-eritme-hareketleri.html Fri, 30 Nov 2018 16:36:11 +0000 Sırt Eritme Hareketleri, Sırt çeşitli kaslarla meydana gelmektedir. Sırt hareketleri yaparak zarif, seksi ve güzel bir sırta sahip olmak mümkündür. Sırt eritme hareketlerinden olan barfix diğer hareketlere oranla en iyi sır Sırt Eritme Hareketleri, Sırt çeşitli kaslarla meydana gelmektedir. Sırt hareketleri yaparak zarif, seksi ve güzel bir sırta sahip olmak mümkündür. Sırt eritme hareketlerinden olan barfix diğer hareketlere oranla en iyi sırt kaslarını çalıştıran tek egzersiz olarak bilinir. Egzersizlerle bölgesel kasların şekillenmesi olur fakat istenilen bölgeyi zayıflatmak mümkün olmaz.

   Sırt eritme hareketleri: Sırt eritmek için yapılan egzersiz yağ yakmayı hızlandırır. Kardio egzersizi yapmak ise sırt bölgesini şekillendirir.

   Kardio egzersizi: Kardio nabzı yükseltir 20-30 dakika nabzı yüksek tutmak vücudun yağ yakmasını sağlar. Haftada 4-5 gün bayıra doğru tempolu bir şekilde yürüyüş yapın, yüzme gibi aktiviteler yapın, bu hareketler sırt kaslarının çalışmasını sağlar.

   Ağırlık: Sırt kaslarını çalıştırmak ve şekillendirmek için bir sandalyeye dik bir şekilde oturun iki elinize ağırlık alın kollarınızı omuz hizasına kadar açın. Bu şekilde kollarınızı kendinize çekip itin bu hareketi 10 defa 4 seans yapın. İkinci ağırlık kaldırmada ise sandalyede dizleri kırar gibi öne doğru eğik şekilde oturun ve kolları aşağı indirip yukarı kaldırma hareketi yapın bu hareketi 10 defa 4 seans yapın. Bu hareketler omuz ve sırt bölgenizi çalıştıracaktır.

   Duvar apartı ile hareket: Bu hareketi yapmak için duvarda bir apart olmalı. Vücudu dimdik yapıp eller ile apartı sıkıca tutun vücudun tüm gücünü kollara verip kendinizi yukarı çekin ve vücudunuzu tekrar aşağı bırakın bu hareketi 15 defa uygulayın. Bu hareket sırt kaslarını çalıştırır ve yağların yanmasını sağlar.

   İp ile hareket: Ayakta ayaklarınızı omuz hizasına getirin hafif bükün ve sert lastik ipi iki elinizle tutun. Kollarınızı öne doğru uzatın ve lastik ipi gerdirerek omuz hizasına kadar kollarınızı açın ve tekrar kollarınızı önceki pozisyona getirin. Bu hareketi 15 defa tekrarlayın bu hareket ile omuzlarınız ve sırt bölgeniz çalışmış olacaktır.

   Top ile hareket: Top ile yapılacak hareket ile hem sırt bölgenizin erimesini sağlayacaksınız hem karın yağlarında kurtulmuş olacaksınız. Topun üzerine karnınızın geleceği şekilde uzanın ve ellerinizin içini yere dayayın bu şekildeyken sırtınızın ve bacaklarınızın dik olması şart. Yavaşça ayaklarınızı yukarı kaldırın ve tekrar indirin bunu 15 defa yapmalısınız.

   Sırt Eritme Hareketleri

   Diz üzerinde hareket: Düz bir zeminde dizlerinizi ve ellerinizi avuç içi yere yapışacak şekilde yere koyun. Önce sağ bacağı arkaya uzatın bununla birlikte sok kolunuzu öne doğru uzatın ve tekrar ilk pozisyona dönüp sol bacağı arkaya sağ kolu öne uzatın ve bu hareketi 15 defa yapın.

   Karın üzerinde hareket: Bu hareketi yerde karın üzerine düz bir şekilde uzanın başınızı karşıya bakacak şekilde tutun. Kollarınızı öne doğru uzatın ve aynı anda bacaklarınız yukarı kaldırın ve kalçanızı sıkın bu şekilde 5 dakika bekleyip önceki pozisyona geçin ve bu hareketi 15 defa tekrarlayın.

   Bu hareketleri önceden yapmadıysanız ilk hareketlerinizi yaparken biraz zorlanabilirsiniz fakat zaman geçtikçe vücudunuz alışır.

   ]]>
   Göbek Eritme Hareketleri https://www.eritme.gen.tr/gobek-eritme-hareketleri.html Sat, 01 Dec 2018 15:23:32 +0000 Göbek eritme hareketleri, vücuttaki yağlar arasında eritilmesi en zor olan bölgemiz göbek ve karın bölgesindeki yağlardır. Bir çok kişinin vücudunda en sık rahatsızlığını dilegetirdiği bölüm de göbek yağlarını eriteme Göbek eritme hareketleri, vücuttaki yağlar arasında eritilmesi en zor olan bölgemiz göbek ve karın bölgesindeki yağlardır. Bir çok kişinin vücudunda en sık rahatsızlığını dilegetirdiği bölüm de göbek yağlarını eritemediği ve bu sebeple yaşadığı problemlerdir. Zayıf, narin ve hoşa giden bir vücuda sahip olmak bir çok kişinin hayali olan bir durumdur. Hayallere kavuşmanın aslında çokta zor olmadı ve günde sadece yirmi dakikalık yapılacak bir egzersiz programı bile bu sorununuzdan kurtulacağınızı size gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Fazla vakit kaybetmeden, pratik ve aynı zamanda evde de rahat bir şekilde uygulayabileceğiniz egzersizlerden size bahsettikten sonra, göbek eritmek için nasıl beslenilmesi gerektiği konusunda da sizlere bilgiler vereceğim.    

   Göbek eritme, sizlere göbek yağlarının evde rahat bir şekilde uygulayabileceğiniz üç adet egzersiz hareketleri anlatarak sizlerden günde sadece 20 dakikanızı ayırmanızı isteyeceğim. Bu egzersiz hareketleri ile birlikte çok rahat bir şekilde göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Eğer çok sert bir karın kasına sahipseniz bu egzersizleri günde daha fazla vakit harcayarak uygulayabilirsiniz. İsteğe göre her gün süreyi birkaç dakika olmak üzere de uzatabilirsiniz de. Bu egzersizlere başladığınız günün akşamında karın bölgesinde kasılmalar, ağrılar hissedebilirsiniz. Ancak bu durum sizin egzersizleri yapmanıza engel bir durum olmamalı. Ve zamanla yaşanabilecek karın ve kas ağrıları hafifleyecek, bir süre sonra da ağrılar bitecektir. Ham olan vücut, yapılacak bütün sporlar, bütün egzersizler sonrası belli bir yorgunluk ve belli bir ağrı çekmektedir. Bu durum sizi korkutmamalı aksine vücudunuz hareket ettiği ve kaslarınız çalıştığı için bu durum sizi sevindirmeli. Zayıflamak ve zayıf bir bünyeyle hayata devam etmek için günde 20 dakika ayırmalı ve sonucu görmelisiniz. 

   Göbek Eritme HareketleriGöbek eritme hareketleri şu şekilde sıralanabilir;  
   • Göbek eritme egzersizlerimiz arasında ilk hareketimiz, düz bir zemine uzanarak bacakları kalçadan yukarıya doğru kaldırmaktır. Bu şekilde bir dakika kadar durduktan sonra kalçanızı da bir on santim kadar kaldırmaya çalışın ve kolları kalçaya doğru uzatarak eller zemine açık bir şekilde destek amaçlı konulmalıdır. Bu egzersizi günde 20 defa arka arkaya olacak şekilde uygulayabilirsiniz.
   • Göbek eritme hareketlerinden bir diğeri ise destek alınarak yapılan bir harekettir. Bu egzersiz hareketi de bir önceki egzersiz hareketimiz gibi kolay ve pratiktir. Sadece tek gerekli olan şey biraz kaldırmış olduğumuz ayaklarımızın altına alacağımız bir destek. Düz bir zemine sırt üstü uzanarak bacaklarınızı biraz kaldırıp ayak topuk kısımlarımızı bir desteğin üzerine bırakmaktır. Ellerinizi biraz kaldırmış olduğunuz başınızın arkasına yerleştirerek birleştirin. Bacaklar sabit kalacak bir şekilde yerden 10 santim kadar kalkmaya çalışın. Göbek ve karın bölgesine baskı uyguladığınızı fark ettiyseniz işleminizi doğru bir şekilde uyguladığınızı anlayabilirsiniz. Bu işlemi bir uzanışta en az 20 defa tekrarlayın. 
   • Üçüncü ve son göbek eritme egzersiz hareketimiz ise mekik hareketine benzemektedir. Bu egzersiz hareketinde de yere sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı yukarı doğru kaldırdıktan sonra diz ekleminden bükün. Hareketinizi hiç bozmadan dizlerinizi başınıza doğru çekmeye çalışın. Bu esnada kollar ve eller yerde destek amaçlı durmalıdır. Bu hareketi 20 defa tekrarlamalısınız. 
   Göbek eritilirken nasıl beslenilmeli, göbek eritme sadece egzersizlerle spor ile yapılmamalıdır. Beslenme ile de desteklenmelidir göbek eritme. Kahvaltıya çok önem verilmeli ve günde 3 öğün aksatılmadan tüketim gerçekleştirilmelidir. Ara öğünlerde sebze ve meyve çokça tüketilmelidir. Şeker tüketmekten kaçının ve tatlı yeme ihtiyacı hissettiğinizde şekerli sütlü tatlılardan kaçınarak bunun yerine meyve ve lifli büskiviler tüketmelis]]> Hamilelik Sonrası Göbek Eritme https://www.eritme.gen.tr/hamilelik-sonrasi-gobek-eritme.html Sat, 01 Dec 2018 16:44:31 +0000 Hamilelik sonrası göbek eritme, Doğum yapmak hafife alınacak bir durum değildir. Doğum öncesi alınan aşırı kilonun doğumdan sonra hemen verilmesi söz konusu bile değildir fakat dikkatli beslenmeye çalışmanız ve spor yapmanı Hamilelik sonrası göbek eritme, Doğum yapmak hafife alınacak bir durum değildir. Doğum öncesi alınan aşırı kilonun doğumdan sonra hemen verilmesi söz konusu bile değildir fakat dikkatli beslenmeye çalışmanız ve spor yapmanız eskiden sahip olduğunuz estetik görünüşünüze geri dönmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda çocuğu emzirmenin de sizin kilo vermenize yardımcı olacaktır. 

   Hamilelik sonrasında çocuğu emzirmeden dolayı diyet yapmanın hem sağlığınızı etkiler hem de çocuğunuz için sakıncalı olabilir. Yeme alışkanlıklarınızı bir diyetisyene başvurarak gözden geçirebilirsiniz. Çünkü emzirmeye devam eden bir anne oldukça çok enerji harcar.

   Hamilelikten sonrası süreç diyetten çok sporla geçirilmesi gereken bir dönemdir. Doğum yapan bayanlar kendilerine eğlenceli spor yöntemleri bulmalıdırlar. Doğumdan sonra bayanların aklına ilk gelen fazla kiloları nasıl atacaklarıdır. Lohusalıkta düşünmeniz gereken tek şey sizin ve bebeğinizin sağlığı olmalıdır. Doğum sonrasında yağlı yemekler şekerli yiyecekler unlu gıdalar fazla tüketilmemelidir. Izgara türü yiyecekler yenilmelidir. Şeker ve şekerli maddeler sütü artırmak için alınabilir fakat Bu maddeleri kullanmanız daha da kilo almanıza yol açabilir. 

   Hamilelik sonrası göbek eritme bitkisel yöntemler

   • yarım litre klorsuz su 
   • bir adet limon suyu 
   • 1 demet taze maydanoz 
   • 4 adet taze lahana 
   Hamilelik Sonrası Göbek Eritme Kürünün Yapılışı 

   Klorsuz olan yarım litre suyu kaynatınız. Lahana yapraklarını kaynayan suya atınız. 3 dakika kaynadıktan sonra maydanozu da atınız. 3 dakika daha kaynattıktan sonra ocaktan alınız ve soğumaya bırakınız. Karışım soğuduktan sonra süzünüz. 1 limonun suyunu ekleyiniz. Aç veya top karnına fark etmeden gün içerisinde 2 ya da üç defa içebilirsiniz. Fakat Bu karışımı günlük taze olarak hazırlamak gerekir. Ayrıca karışımın içerisine tatlandırıcı atmayınız. 3 hafta devam edebilirsiniz.

   Hamilelik Sonrası Göbek EritmeHamilelik sonrası göbek eritme hareketleri 

   Pilates: Bu spor karın ve sırt bölgeleriniİ güçlendirecek ve denge kazandıracaktır. Pilatese başladıktan birkaç hafta sonra bedeniniz üzerinde ki etkilerini görmeye başlayabilirsiniz. 

   Yüzme: Yüzme sırasında vücudunuzda bulunan tüm kaslar çalıştığından dolayı karın kaslarınızı güçlendirebilirsiniz ve karnınızı inceltebilirsiniz.

   Mekik çekme:  Bir diğer spor dalımız ise mekiktir. Gün içerisinde iki defa, sabah ve akşam olmak üzere düzenli mekik çekmenız karın kaslarınızın güçlenmesini sağlayacaktır. Karın bölgenizdeki kaslarınızın güçlenmesi ise bu bölgedeki yağların erimesine neden olacaktır.

   Yürüyüş: Hamilelikten sonra göbek eritmek için gerekli olan en önemli aktivite yürüyüştür. Özellikle aç karnına yapılacak olan bir yürüyüş hamilelikten sonra göbek eritmek için birebirdir. Hızlı ve tempolu yürüyüş yapmak kilolarınızdan hızla kurtulmanızı sağlayacaktır.
   ]]>
   Bel Eritme Hareketleri https://www.eritme.gen.tr/bel-eritme-hareketleri.html Sun, 02 Dec 2018 13:39:24 +0000 Bel Eritme Hareketleri, Bel Egzersizleri, şüphesiz ki dış görünüşümüzün ve vücudumuzun dik durması için önemli bir alıştırmadır. Düzgün ve dengeli beslenmek, sağlıklı bir vücuda sahip olmanın birinci koşuluyken Bel Eritme Hareketleri, Bel Egzersizleri, şüphesiz ki dış görünüşümüzün ve vücudumuzun dik durması için önemli bir alıştırmadır. Düzgün ve dengeli beslenmek, sağlıklı bir vücuda sahip olmanın birinci koşuluyken, ikinci önemli koşulu ise spor yani antrenman yapmaktır. Maalesef bu iki şart günümüzde pek yerine getirilmemekle beraber çeşitli sorunlar ile karşılaşılmaktadır. Düzgün ve Dengeli beslenemeyerek, fast-food türü ayaküstü atıştırmalıkları fazlaca tüketmenin kilo alımına ve dış görünümün bozulmasına hatta bununla birlikte çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle ofislerde masa başında çalışan bireylerin baş ağrısından sonra en sık karşılaştıkları sorunlar arasında bel ağrısı gelmektedir. Bel ağrılarının nedenleri çok çeşitli olmakla beraber, bu sebeplerin arasında en sık görülenler yanlış duruş, oturuş pozisyonları ve aşırı zorlamalardır. Yapılan araştırmaların İstatistik sonuçlarına göre bel ağrıları kadınlarda daha fazla görülmektedir. Bu ağrılardan kurtulmak için doktorlar ilaç tedavisinden daha çok bel için egzersizler önermektedir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi sağlığın birinci kuralını beslenme oluştururken ikinci kuralını egzersiz oluşturuyor. Bu makalede bahsedilen bel eritme hareketleri ile bel ağrılarınızdan kurtulurken, belinizin incelmesini de sağlayabilirsiniz. Bel bölgesindeki yağlarınızı eritmek ve kurtulmak için aşağıda verdiğimiz adımları takip edebilirsiniz. Ama bel ağrısı çekenler için önce doktorunuza müracaat etmeniz elbette daha uygun olacaktır. Aşağıdaki bel hareketleri evde yapılması kolay olan hareketlerdir ve masrafsızdır. Sadece size sert bir zemin ile bir çarşaf dışında başka bir şeye ihtiyacınız yoktur. 

   Bel Eritme HareketleriBel Eritme Hareketleri 
   • Bel egzersizleri için ilk hareketimizde sırt üstü yatarak, dizlerinizi bükerek ve her iki ayağınızı yere basın. Ellerinizi öne doğru uzatın ve kürek kemiklerinizin altına kadar sırt üstü yattığınız yerden kalkarak, beş saniye boyunca bekleyin ve ardından yavaşça geri yatın. Bu bel hareketini on kere tekrarlıyoruz. 
   • Yüzü koyun yatarak ellerinizi arkada birleştirin. Göğsünüzün alt hizasına kadar geriye doğru yattığınız yerden kalkın ve bu pozisyonda 5-6 saniye bekleyerek yavaşça yere yatın. Bu bel hareketi on kere tekrarlayın. 
   • Yüzüstü yatarak, karnınızın altına gelecek şekilde bir yastık koyun ve dizinizi bükmeden bacağınızı yattığınız yerden bir karış yukarıya kaldırın. Bu pozisyonda beş saniye bekleyerek bacağınızı yavaşça indirin ve bunu on kere tekrarlayın. 
   • Yan yatarak ve üstteki bacağınızı düz bir şekilde, dizi bükmeden yukarı doğru kaldırarak yana açın ve beş saniye bekleyip bacağınızı yavaşça yere indirin. Bu hareket özellikle bel ve çevresini çalıştırdığı için, bel incelmesinde çok etkili olmaktadır. 
   • Yan yatarak ve üstteki bacağınızı öne doğru alın. Yerde olan bacağınızı yattığınız yerden yukarı doğru kaldırın ve beş saniye bekleyip bacağınızı yavaşça yere indirin. Bu bel hareketini on kere tekrarlıyoruz. 
   • Bu hareket bel egzersizleri arasında özellikle bel ağrısı için çok faydalı ve etkilidir. Bir çarşafı katlayarak ip haline getirin. Sırtüstü pozisyonda yere yatarak ve ağrının olduğu yandaki ayağınızın altından geçirin. Sağlam bacağı yattığınız yerden kaldırmadan ve dizlerinizi bükmeden çarşafı çekerek bacağınızı arka kısma doğru gerdirin. Bu hareketi yapabileceğiniz kadar yapın, ama kendinizi zorlamadan. 
   • Dizlerinizi bükün, sırtüstü yere yatıp, elinizi bel çukuruna koyun. Bel çukurunuzu elinize doğru bastırıp beş saniye bu pozisyonda bekleyin ve gevşeyin. Bu bel hareketini on kere tekrarlıyoruz.  
   • Sırtüstü yere yatarak ve dizlerinizi bükün. Bu pozisyonda kalçanızı yattığınız yerden kaldırabileceğiniz kadar kaldırın ve beş saniye bekleyip, gevşeyin. Bu bel hareketini on kere tekrarlıyoruz.  
   • Sırtüstü yatın ve karnınızın altına bir yastık koyun. Bu pozisyonda]]> Bacak Basen Eritme https://www.eritme.gen.tr/bacak-basen-eritme.html Mon, 03 Dec 2018 12:44:37 +0000 Bacak Basen Eritme hakkında sıkıntıları dinlene çoğu kadının verdiği tepki genellikle basen tamamen kemik yapısı ile ilgilidir. Eritmek o yüzden imkansızdır demektir. Aslına bakılırsa kısmen olsa da haklıdırlar. Fakat bu d Bacak Basen Eritme hakkında sıkıntıları dinlene çoğu kadının verdiği tepki genellikle basen tamamen kemik yapısı ile ilgilidir. Eritmek o yüzden imkansızdır demektir. Aslına bakılırsa kısmen olsa da haklıdırlar. Fakat bu durum basenlerin küçülmeyeceği anlamına gelmemektedir. Kemik yapınızda hiç bir şekilde değişim olmasa da var olan kemik yapısını esneterek harika bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca kilonuz oldukça iyi ve hala basenleriniz vücudunuza oransız ise az sonra bahsedeceğim tüyolar da sizin işinize yarayabilir. Sadece kilo sorunu olan kişiler için de değildir.

    Bacak Basen EritmeBacak Basen Eritme İçin Yapılması Gerekenler:
    • Mekik
    • Squat
    • Step hareketi
    • Bisiklet sürme
    • Yürüyüş 
    • Bölgesel zayıflama amaçlı diyet
    • Özel kür
    Mekik oldukça etkili bir harekettir. Mekik ne kadar karın kaslarını çalıştırma hareketi olarak bilinse de bacak kaslarının kasılmasını sağlamaktadır. Basen kısmındaki kasların kasılmasını ve yağ oranının azalmasını saplamaktadır.

    Squat herkesin yeni yeni yaptığı yani trend kas çalıştırma hareketlerinden biridir. Genellikle yapım amacı kalça kısmını sıkılaştırmak ve kaldırmak amacı güdülmektedir. Ayrıca bacağın üst kısmının sertleşmesini ve incelmesini sağlamaktadır.

    Step hareketleri yıllarca vazgeçilmez bacak sıkılaştırma basen inceltme hareketlerinden biridir. Yıllarca plates uzmanları tarafından önerilmiş yapılması kolay ama etkisi fazla olan bir harekettir.  

    Bisiklet sürmek sadece bacak kısmını çalıştıran bir hareket değildir. Genellikle vücudun bütün mekanizmasını çalıştırmaktadır. Yani anlayacağınız üzere insan  vücudunu oldukça iyi çalıştıran sağlık dolu bir harekettir. 

    Yürüyüşte bisiklet gibi vücudu oldukça çalıştıran sağlıklı bir harekettir.  Ayrıca bacak hareketlerini de yoğun olarak yaptığı için bacak ve basen incelmesinde de büyük rol oynamaktadır. 

    Bölgesel zayıflama amacı ile yapılan diyet oldukça başarılı bir basen eritme uygulamasıdır. Bu şekilde bölgesel kilo alan kişiler için kilolarını koruma altına almaları önemlidir. Kürler sayesinde basen kısmında var olan çatlaklıklar azaltılabilir. Ayrıca yağ yalımı bakımından dıştan mücadele özelliği göstermektedir.
    ]]>